Alfabet w wydaniu wnętrzarskim | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2018-12-13

Alfabet w wydaniu wnętrzarskim

Litery na ścianach to najbardziej kontrowersyjny temat w świecie designu. Jedni uważają to za bezkonkurencyjny hit, drudzy za wnętrzarski kicz. Dobrze czy źle - o typografii wciąż się mówi. A co najważniejsze wypełnia się nią pomieszczenia. Jednak tylko nieliczni, przy wykorzystaniu znaków graficznych, potrafią nadać mieszkaniu wyjątkowego charakteru.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Ściana w słowa ubrana

Dodatki, akcesoria i meble przyciągają uwagę tuż po przekroczeniu progu. Zachwycamy się stylem wnętrza, jego barwami i sposobem rozmieszczenia elementów. Ściana stanowi jedynie tło. Jednak zawierając najważniejszą myśl, życiowe motto czy ulubiony cytat może stać się centralnym punktem w naszym domu.  Jak to zrobić? Z pomocą przychodzą: obrazy z literami The A, industrialny układ ulic Chicago Map  czy precyzyjne rysunki graficzne Physical Models – wszystko od MINDTHEGAP.

Popkultura w najczystszej postaci

Plakaty typograficzne przyciągają naszą uwagę, stanowią modną dekorację, uwydatniają klimat danego miejsca. Mogą być pamiątką ważnego wydarzenia lub nośnikiem myśli oraz uczuć. Aby nabrały wyjątkowego charakteru warto je umieścić w ramie. Wtedy prezentują się zdecydowanie lepiej, są odporne na zabrudzenia czy uszkodzenia. Sprawdzą się szczególnie we wnętrzach minimalistycznych, skandynawskich oraz vintage. Idealne okażą się tu produkty Glamora: przywodząca na myśl murale prosto z ulic Manhattanu tapeta Bla Bla, przypominająca instrukcję obsługi Pat. 79 czy Life! w stylu street art.

Elitarne piękno

Periodic Tables of Elements, Math, Inside Book, Street Signs - tych tapet nie powstydziłby się żaden zecer. Odwołują się one do tradycyjnych czcionek drukarskich, niegdyś projektowanych przez mistrzów: Caslona, Jansona czy bardziej współczesnego Frutigera. Typografowie potrafili tak dobrać czcionkę, aby poskładana z niej książka nie tylko dobrze wyglądała, ale przede wszystkim przyjemnie się ją czytało. Piękno formy literniczej, dbałość o wykonanie, najwyższej jakości materiały to charakterystyczne cechy klasycznej typografii.

W czasach, w których królują obrazy, rysunki i piktogramy warto dodać we wnętrzu nieco treści będącej dzisiaj tak mało cenionym dobrem.

 

Czas generowania strony: -1732249969,88s