Glamora | Dekorian Home
TOP MARKI | 2022-06-24

GLAMORA

Glamora to marka cenionych na całym świecie wielkoformatowych grafik ściennych. Portfolio firmy liczy kilkaset unikalnych wzorów, w tym m.in. projekty legendarnego Karima Rashida. W ofercie oprócz wyznaczających trendy grafik producent posiada również nowoczesne rozwiązania technologiczne, m.in. tapety: odporne na wodę (GlamFusion), całkowicie organiczne materiały (GlamPure), czy mieniące się powierzchnie (GlamSatin).
Udostępnij logo whatsapp logo twitter
Dekoracje ścienne marki Glamora są rozwiązaniem szytym na miarę wnętrza. Wyjątkowo szeroki wybór grafik, w tym ich kolorystyki, stylistyki i tematyki, sprawia, że praktycznie każdy klient znajdzie wzory idealnie komponujące się z charakterem jego wnętrza. Dodatkowym atutem grafik Glamora jest możliwość codziennego obcowania z najlepszym światowym wzornictwem, pracami plastycznymi znakomitych designerów, artystów plastyków i architektów wnętrz. W gronie autorów projektujących dla Glamory znajdziemy światowe sławy, jak Karim Rashid, Yong Bae Seok, Alessandro Pautasso czy Alex Omist. Marka intensywnie współpracuje też z młodymi, najbardziej obiecującymi twórcami. Portfolio grafik podzielone jest na ponad 40 kolekcji tematycznych. Znajdziemy m.in. osobne księgi dedykowane wzorom inspirowanym miejskimi grafitti, sztuką Orientu czy geometrią. Wiele wzorów swoją tematyką odwołuje się do konkretnych domowych pomieszczeń – kuchni, łazienki czy pokoju dziecięcego. Eleganckim, klasycznym wzorom towarzyszą humorystyczne szkice i grafiki przypominające pocztówki z dalekich podróży.

Grafiki ścienne marki Glamora drukowane są na najwyższej jakości powłokach winylowych, które swoją fakturą przypominają tkaninę. Tworzą zmywalną, odporną na zabrudzenia powierzchnię, łatwą w codziennej pielęgnacji. Zastosowany do ich produkcji materiał jest odporny na ogień /zgodnie z europejską normą B1/ i antybakteryjny. W ofercie firmy znajdziemy również grafiki wykonywane na innych materiałach o podwyższonych parametrach akustycznych lub dedykowane do tzw. pomieszczeń mokrych

Dzięki specjalnej aplikacji „Glamora Design Studio” możemy dokładnie zaplanować rozkład grafiki na dekorowanej ścianie. Wprowadzając zdjęcie wnętrza możemy również sami zobaczyć, jak wybrane wzory prezentować się będą w konkretnych pomieszczeniach. Jest to niezwykle funkcjonalne narzędzie, które ułatwia podjęcie decyzji i minimalizuje ryzyko złych wyborów. Grafiki marki Glamora są bezpieczne dla domowników i środowiska naturalnego. Proces druku opiera się na wodorozcieńczalnych barwnikach, które są całkowicie neutralne dla naszego zdrowia. Dodatkowym atutem grafik marki Glamora jest ich łatwa aplikacja i ewentualne usuwanie z powierzchni ścian, bez użycia wody czy ciężkich narzędzi.
Stworzona w 2010 roku, Glamora przekazuje ideę życia marzeń poprzez ekskluzywne kolekcje grafik ściennych inspirowanych sztuką, designem, naturą, modą i fotografią oraz wykonanych z wysokiej jakości naturalnych, zrównoważonych materiałów.
Opracowane we Włoszech grafiki ścienne tworzą inspirujące przestrzenie, w których przyjemnie spędza się czas, dzięki czemu są wybierane przez architektów, firmy i osoby prywatne na całym świecie.

Położona w pobliżu Modeny, w samym sercu obszaru znanego z produkcji mody i ceramiki, Glamora pracuje z wigorem i pasją krawiecką, które są kwintesencją wysokiej jakości włoskiej produkcji.

Pracując z niezachwianym przekonaniem o wartościach ludzkich i podejściu zorientowanym na ludzi, firma wierzy w długotrwałe relacje, siłę kreatywności i zrównoważony rozwój.

Marka zobowiązuje się zatem do dążenia do najbardziej zaawansowanej jakości (pod względem kulturowym i estetycznym oraz pod względem wykonania i funkcji) i interpretowania tego poprzez tworzenie grafik ściennych na zamówienie, oferując produkty, które odpowiadają potrzebie naprawdę jedynego w swoim rodzaju - miłe ustawienia.

Glamorę można znaleźć w ponad 50 krajach i u ponad 300 wiodących światowych sprzedawców detalicznych.

Showroom Glamora znajduje się w Mediolanie między Corso Como i Brera (bardzo wpływowy obszar na światowej scenie projektowej) przy Via Solferino no. 27, historyczny pałac, w którym niegdyś mieszkał Giacomo Puccini, który mieszkał tam przez trzy lata i komponował tam La Bohème,Tosca i Manon Lescaut.

Podejście

Marka łączy styl XXI wieku z klasycznymi, wyrafinowanymi zasadami zaprojektowanymi w celu ustanowienia współczesnej, spójnej tożsamości, która pięknie uzupełnia architekturę.

Kolekcje są wynikiem światowych badań przeprowadzonych na temat aktualnych kluczowych trendów i inspirujących tematów, które są następnie analizowane przez pryzmat kwintesencji wrażliwości i stylu marki.

Swoboda twórcza i ciągłe poszukiwanie jasnego pojęcia piękna przez lata sprawiły, że Glamora odkryła innowacyjne techniki produkcji i materiały oraz opracowała 18 kolekcji i ponad 1000 grafik ściennych.

Dzięki unikalnemu i natychmiast rozpoznawalnemu stylowi prezentowane projekty obejmują szereg światów i interpretują je za pomocą mocnych wizualnie motywów dekoracyjnych, takich jak liście, kora, drewno, prążki, wzory optyczne, utlenione metale itp.

Kreacje na zamówienie

Jest tylko jedna rzecz, która stoi na drodze do spełnienia marzeń: wyobraźnia. Właśnie dlatego Glamora oferuje usługę projektowania na zamówienie, dzięki której wszystkie grafiki ścienne w kolekcji można dostosować, umożliwiając tworzenie niezwykłych, pięknych przestrzeni.

Graficy pracują tak, aby wysłuchać pomysłów i współpracować z klientem w celu opracowania dowolnego projektu, który chcesz zaplanować. Tak sen stopniowo nabiera kształtu, od szkicu do projektu, a następnie do pełnowymiarowego modelu. A spersonalizowana grafika ścienna Glamora ożywa.

Gdzie używane są grafiki Glamora?

Od jednopokojowych mieszkań miejskich i domów na wsi po rozległe powierzchnie handlowe, ekskluzywne butiki, restauracje, hotele, spa i siłownie, funkcjonalne i dekoracyjne rozwiązania Glamora są idealne zarówno do wnętrz prywatnych, jak i komercyjnych.
Kolekcje

Kolekcje Glamora, Creative Collection i Special Editions, są regularnie zmieniane pod względem inspiracji, motywów, palety kolorów i kombinacji materiałów. Cały czas pozostając wiernym wartościom i stylowi marki, można tworzyć piękne, ponadczasowe produkty.

Creative Collection to kolekcja od Glamory, która co roku jest wzbogacana o nowy rozdział pełen świeżych propozycji. Od 2010 roku Glamora projektuje i reinterpretuje różnorodne tematy w tych rozdziałach. Obejmują one Sand-Casting autorstwa Costantino Nivola (twórcy gipsowych i betonowych dekoracji ściennych w salonie Olivetti w Nowym Jorku na początku lat 50.), ręcznie wykonane dzieła sztuki z populacji Dogonów z klifowych wiosek Bandiagara w Mali oraz architektoniczne perełki z lat 30., takie jak jako Villa Necchi Campiglio w Mediolanie, zaprojektowana przez architekta Piero Portaluppi.

Edycje Specjalne to kolekcje tematyczne inspirowane konkretnym pomysłem. Poszczególne grafiki ścienne są opracowywane w różnych formach na innowacyjnym materiale opracowanym przez firmę.

Projekty edycji specjalnej interpretują nastrój i paletę kolorów, które pięknie ze sobą przemawiają i przywołują atmosferę, nadając w ten sposób każdej edycji specjalnej wyjątkowy i osobisty charakter.

Ta kategoria obejmuje kolekcję Komorebi na GlamPure, projekt inspirowany Japandi, łączący styl skandynawski i japoński, wykonany na organicznym europejskim lnie i wiskozowym materiale/materiałach innych niż włóknina, oraz kolekcję Hydra na GlamFusion, wodoodporną grafikę ścienną marki Glamora, która przywołuje na myśl przesiąknięte słońcem Grecka wyspa Hydra.

Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój to nie projekt. Zrównoważony rozwój to podejście, które widać we wszystkim, co robi Glamora. Dotyczy to zwłaszcza projektowania, produkcji i pakowania grafik ściennych.
Nieustanne poszukiwanie materiałów przez firmę Glamora doprowadziło do stworzenia GlamPure, w 100% organicznego materiału roślinnego wykonanego z czystego europejskiego lnu, oraz GlamTrace, tkaniny/materiału wykonanego z prasowanego włókna celulozowego pozyskiwanego z odpowiedzialnie zarządzanych lasów.

Czas generowania strony: -1716827121,28s