Podłoga winylowa - Nowoczesne podłogi winylowe - Winyl na podłogę | Dekorian Home

Podłoga winylowa

Tapety Tapety Tapety


Trwa wczytywanie produktów...

Winyl na podłogę to rodzaj syntetycznego plastiku, który jest materiałem ropopochodnym wynalezionym w XIX wieku przez francuskiego lekarza. Wraz z rozwojem technologii groźnie brzmiący materiał chemiczny stał się niezwykle przyjazny dla ludzkiego zdrowia. Początkowo wykorzystywano go w eksperymentach przemysłowych i badano jako zamiennik dla popularnej wówczas gumy. Zaobserwowano wówczas specyficzne właściwości substancji takie jak: termoplastyczność, wytrzymałość oraz miękkość, które ukazały nowe możliwości jej użycia, również jako potencjalny materiał podłogowy.

Uniwersalne podłogi winylowe 

Remontują Państwo dom lub mieszkanie i pragną, aby wnętrza wyglądały wyjątkowo? Aby było to możliwe, niezbędne są eleganckie i nowoczesne pokrycia podłogowe. Goście przebywający w salonie, w pokoju dziennym lub w innej przestrzeni zwracają uwagę na kolor ścian, meble i podłogę. Jeśli któryś z tych elementów nie będzie współgrał z resztą aranżacji, od razu zostanie to zauważone. Dlatego niezwykle istotne jest odpowiednie dopasowanie pokryć podłogowych do całości pomieszczenia. Na rynku mamy do dyspozycji wiele rozwiązań – od drewnianych paneli, grubych dywanów, aż po płytki kamienne. Warto jednak docenić innowacyjne rozwiązania i zdecydować się na podłogi winylowe. Nasz sklep wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz kształtującym się trendom mody w zakresie wystroju wnętrz.

Podłoga z winylu –  trwałość i  bezpieczeństwo

Moda na podłogi winylowe panuje od niedawna i choć materiał ten cechuje się licznymi zaletami, to osób wahających się nad jego wyborem nie brakuje. Warto jednak docenić szerokie możliwości, jakie daje wykorzystanie winylu, czyli niezwykle trwałego materiału. Podłoga z winylu będzie służyła przez wiele długich lat, dlatego jej wybór okaże się sporą oszczędnością. Nie trzeba będzie często jej wymieniać. Posiada powierzchnię odporną na uszkodzenia mechaniczne powstałe w wyniku użytkowania, takie jak: ścieranie, rozdzieranie, rozdrapywanie, blaknięcie, a także na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Dzięki swojej wytrzymałości winylowe podłogi nie ulegają rozwarstwianiu się, kruszeniu, pękaniu, ani nie powstają żadne smugi lub zacieki. Ponadto każda podłoga winylowa, dzięki wykorzystaniu nowych technologii, podczas produkcji powierzchni o rozmaitych gramaturach,  posiada powłokę antypoślizgową. Powierzchnia podłogi winylowej nie przyciąga kurzu, ponieważ ma właściwości antystatyczne. W efekcie staje się łatwa w utrzymaniu czystości. Ponadto winylowa podłoga jest wodoodporna,  nie pochłania rozlanych cieczy, plamy pozostawione na powierzchni podłogi łatwo dają się wytrzeć ścierką lub mopem. Wszystkie dostępne podłogi winylowe sprowadzamy od najlepszych producentów. Zwracamy uwagę na jakość wykonania i wykorzystane tworzywo.

Winyl na podłogę –  idealny materiał do każdego wnętrza

Na naszej stronie internetowej proponujemy nowoczesne podłogi winylowe, które posiadają desingerskie i eleganckie powierzchnie. Dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej od jasnych tonacji, przez barwne wzory, na ciemnych odcieniach skończywszy. Podłogi winylowe znajdują zastosowanie w wielu pomieszczeniach. W kuchni i łazience idealnie sprawdzi się posadzka winylowa, której powierzchnie mają jasne lub ciepłe, żywe odcienie. Warto wypróbować jedną z kolekcji: LooseLay Stone, Opus Stone, Art Select Ston, Optique beige czy Strie sienna. W pokojach dziennych i salonach może być zastosowana podłoga winylowa z takich serii jak: Stripes, Colourful, Détours terre australe, Herringbone. W zależności od gustu i wykończenia całości wnętrza podłoga winylowa może mieć jeden odcień lub być wielobarwna, w figury geometryczne, kropki, paski. Na korytarzach, holach i w przedpokojach ładnie zaprezentują się takie serie jak: Barcode, Ondes vol de tourterelles, Również w sypialni warto zastosować winyl podłoga ta będzie dobrym rozwiązaniem zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego wnętrza. W zależności od kolorów mebli i ścian polecamy m.in. takie kolekcje: Art Select Wood, Monet Wood, Ondes nuit céleste i inne. 


Czas generowania strony: 0,40s