Hyde Park | DekorianHome
Zadzwoń, napisz - pozostańmy w kontakcie!       #wdomujestcorobić      Czytaj więcej...

HYDE PARK2019-10-21

Wnętrze Otwarte 2020: smart technologie

Inteligentne oświetlenie, które podąża za użytkownikiem, reaguje na głos i dba o bezpieczeństwo symulując obecność lokatorów w domu. Rolety, wyposażone w czujniki zmroku, lustra, w których możemy robić zdjęcia czy mulitroomowe systemy audio/video, dzięki którym oglądamy ulubiony film w dowolnym pomieszczeniu. O tym, czym tak naprawdę są smart technologie i jakie dają możliwości w architekturze i projektowaniu, dowiemy się podczas 4. edycji Wnętrza Otwartego by Justyna Smolec, które odbędzie się 5-7 lutego 2020 r. w ramach międzynarodowych Targów Światło.
zobacz więcej

2018-12-07

Pomaluj mój świat

Rozmowa z Pawłem Garbatem, dyrektorem segmentu produktów malarskich sieci Dekorian Home.
zobacz więcej

2018-11-23

Design Zaprogramowany

Agnieszka Jacobson-Cielecka, od 7 lat dyrektor artystyczna School of Form oraz kuratorka licznych wystaw designu w Polsce i na świecie, w swoich projektach porusza tematy ważne dla branży wzorniczej w Polsce. W ramach projektu BiznesUp! design made in Poland dla Łódź Design Festival opowiada o zmianach technologicznych i ich wpływie na sposób projektowania, sojuszach projektowych oraz potrzebie świadomego zarządzania produkcją i jej skutkami.
zobacz więcej

2018-10-31
Autor tekstu: Kinga Szymkiewicz

Sentymentalna podróż w czasie

Niedocenione i zapomniane perły polskiego wzornictwa rozbudzają apetyt na scenografię życia minionych lat…
zobacz więcej

2018-10-31

Biżuteria dla okien

Rozmowa z Katarzyną Baworowską-Wolf i Ewą Bryl-Michałowicz, które stworzyły prestiżowe kolekcje R.Mandillo.
zobacz więcej

2018-10-26

Festiwale designu: pomiędzy społeczną odpowiedzialnością a biznesem

London Design Festival czy Dutch Design Week to wydarzenia, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Coroczne edycje odwiedzane przez setki tysięcy uczestników, prezentują światowe trendy, podnoszą świadomość estetyczną społeczeństwa i promują młodych, kreatywnych twórców. Każdego roku, wśród najważniejszych europejskich wydarzeń, wymieniany jest Łódź Design Festival.
zobacz więcej

2018-10-23

Poznański salon Dekorian Home kusi dobrym designem!

Poznański salon sieci Dekorian Home zachwyca nowoczesnym designem i funkcjonalnością. Położony w budynku Quartz-Office obiekt zdobył II miejsce w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Global Architecture & Design Awards 2018. Za jego koncepcją stoi pracownia architektki Katarzyny Baworowskiej-Wolf i projektantki wnętrz Ewy Bryl-Michałowicz.
zobacz więcej

2018-09-27

Otwieramy targowy sezon mocnym uderzeniem!

TRŁ FRESH! to wydarzenie otwierające targowy sezon w Warszawie. Specjalna edycja poświęcona jest premierom i nowościom. Kilkudziesięciu debiutantów i setki nowych produktów od ulubionych marek. Przedstawiamy rozmowę z organizatorami Targów Rzeczy Ładnych: Ajką Mroczowską, Anną Pruszyńską i Pawłem Stremskim.
zobacz więcej

2017-12-04

Prezentownik Dekorian Home

Już za dwa dni Mikołajki, jak co roku szukamy pomysłów na prezenty, które będą ładne, funkcjonalne i spodobają się obdarowanej osobie. Warto zainspirować się tym co ma nam do zaoferowania świat designu, zobaczcie nasze propozycje.
zobacz więcej

2017-12-01

Najważniejsza jest dobra energia

Rozmowa z Organizatorami Targów Rzeczy Ładnych: Ajką Mroczowską, Anną Pruszyńską i Pawłem Stremskim.
zobacz więcej

2017-11-30

Charlotte Olympia prezentuje efekty współpracy z Zahą Hadid

Buty i transparentna torebka to ostatnie projekty jednej z najlepszych architektek na świecie.
zobacz więcej

2017-11-27

Sztuka odlewnictwa

Są autorami Syrenki na warszawskiej Starówce, a ich portfolio wypełnione jest licznymi pomnikami, rzeźbami sakralnymi i ogrodowymi, tablicami pamiątkowymi, statuetkami, figurkami, pucharami czy medalami. Przedstawiamy firmę z prawie 40-letnią historią – Art. Odlewnictwo Jacek Guzera, która specjalizuje się w produkcji artystycznych odlewów z mosiądzu, brązu oraz aluminium.
zobacz więcej

2017-11-17

Peter Marino – architektoniczna gwiazda w świecie mody

Nowojorski architekt wnętrz Peter Marino szokuje i intryguje swoim wizerunkiem, a swoją pracą, wyobraźnią po raz kolejny zachwyca. Nowo otwarty flagship Louis Vuitton na placu Vendôme w Paryżu zaprojektowany przez Marino jest okazją do przyjrzenia się bliżej tej barwnej i legendarnej postaci w branży wnętrzarskiej.
zobacz więcej

2017-11-16

World Architecture Festival 2017

Wczoraj w Berlinie rozpoczęła się dziesiąta edycja World Architecture Festival. Jak co roku w trakcie festiwalu wręczane są nagrody w 33 kategoriach. Jury nagradza zarówno projekty, które już zostały zrealizowane, jak i te, które pozostają na razie w fazie koncepcyjnej. Podczas pierwszego dnia jubileuszowej edycji, wyłonieni zostali zwycięzcy kilku konkursowych kategorii.
zobacz więcej

2017-11-15

Luwr w Abu Dhabi

Perła pustyni, pierwszy zagraniczny oddział legendarnego francuskiego muzeum został otwarty dla odwiedzających gości.
zobacz więcej

2017-11-14

Gluten Appetit: nowe bistro we Wrocławiu

Pyzy i pierogi w egzotycznej oprawie.
zobacz więcej

2017-11-13

Dobry design w sieciówce?

Otworzona niedawno w Lęborku, nowa restauracja McDonald’s zupełnie nie przypomina innych punktów popularnej sieci. Stonowany, pozbawiony kolorowych elementów dekoracji wystrój No Deco, to nowość na polskim rynku.
zobacz więcej

2017-11-10

Paryż nieodkryty

Jesienią koniecznie odwiedźcie Paryż. Bo ciepło, bo tłumy zdecydowanie mniejsze, bo miasto żyje już swoim zwykłym, powakacyjnym rytmem, a w muzeach trwają wystawy i ekspozycje, które przyprawiają o zawrót głowy.
zobacz więcej
Wywiad
2017-10-10
Autor tekstu: Angelika Gromotka

Mleko Living - siła subtelności

Katarzyna i Michał Załuscy, założyciele marki Mleko Living, to małżeństwo architektów - projektantów zakochanych w minimalizmie, ekologicznych materiałach i naturze. Poznajcie duet z Krakowa, który ceni sobie prawdziwość zarówno w życiu, jak i w projektowaniu pięknych przedmiotów.
zobacz więcej
Artykuł ekspercki
2017-09-29
Autor tekstu: Aleksandra Cymerman

Tam gdzie rodzi się piękno

Czyli o kulisach projektowania wnętrz salonów typu „beauty”.
zobacz więcej
Wywiad
2017-09-25
Autor tekstu: Redakcja

Zaproszenie na archiDAY 2017

archiDAY Jesień 2017 to wyjątkowe wydarzenie branżowe dla architektów, designerów, projektantów, dekoratorów i stylistów wnętrz odbywające się w dniach 6-8 października 2017 w Ptak Warsaw Expo w ramach targów Warsaw Home. Już dziś zapraszamy wraz z Przemysławem Szklarzewskim, Współorganizatorem wydarzenia.
zobacz więcej
Felieton
2017-08-24
Autor tekstu: Aneta Zychma

Design dla zwierząt

Dostosowywanie warunków środowiskowych i przestrzennych do potrzeb człowieka jest zjawiskiem oczywistym od zarania dziejów, a dokładnie od początków osadnictwa. Jednakże kwestia wpływu zwierząt (dzikich i udomowionych) na otoczenie (i odwrotnie) jest poruszana od niedawna, między innymi za sprawą Petera Singera i stosunkowo nowej gałęzi nauki zwanej Animal Studies. Coraz częściej otwarcie mówi się o konieczności podmiotowego traktowania zwierząt także w designie. Warto przyjrzeć się temu zjawisku z bliska.
zobacz więcej

2017-08-18
Autor tekstu: Kinga Rodkiewicz

Zabieszczaduj dzisiaj z nami

Przeszłość zapisana w górach.
zobacz więcej
Felieton
2017-07-26
Autor tekstu: Kinga Rodkiewicz

Enoturystyka

Podróż, którą winno się odbyć.
zobacz więcej
Felieton
2017-07-13
Autor tekstu: Kinga Rodkiewicz

Światło ujarzmione - made in PRL

Polska Rzeczpospolita Ludowa kojarzy się z jednakowością i bylejakością, ale rzeczywistość - nawet w Polsce Ludowej – nie była czarno-biała.
zobacz więcej
Artykuł ekspercki
2017-06-30
Autor tekstu: Kinga Rodkiewicz

Szklana lekkość bytu

Lata 60. ubiegłego wieku to czasy rewolucji obyczajowej, hippisów, haseł emancypacji, pacyfizmu, anarchii, powszechnej równości i komun.
zobacz więcej
Felieton
2017-06-19
Autor tekstu: Małgorzata Błażejewska

Florencja: w poszukiwaniu inspiracji

Zachęceni wywiadem ze znaną amerykańską architektką wnętrz - Tiną Ramchandani, traktującą Włochy jako niewyczerpane źródło inspiracji - wybraliśmy się na krótką wyprawę do Florencji; miasta, gdzie narodził się renesans, wciąż kwitnie tradycyjne wzornictwo i działa najlepsza szkoła designu na świecie.
zobacz więcej
Artykuł ekspercki
2017-06-06
Autor tekstu: Robert Zawisza

Kobiety. Instrukcja obsługi według Franciszka Starowieyskiego

„Kiedyś bycie damą postrzegano w moim środowisku jako obowiązek. Prawie wszystkie kobiety z ziemiańskich domów były wielkimi damami. A dzisiaj? Samo pojęcie dama jest przestarzałe, czego ja jednak nie jestem pewien” (Przewodnik inteligentnego snoba, s. 148).
zobacz więcej
Felieton
2017-05-25
Autor tekstu: Małgorzata Błażejewska

Na tropie skandynawskiego designu

W poszukiwaniu rozsławionego już na całym świecie duńskiego hygge udaliśmy się kilka dni temu do Kopenhagi. Zachwyceni miastem, atmosferą i wystawami, które udało nam się zobaczyć, przedstawiamy nasze propozycje: co warto obecnie zobaczyć w stolicy Danii.
zobacz więcej
Wywiad
2017-05-15
Autor tekstu: Aleksandra Leszczyńska

O sztuce opowiadania obrazem

Jeden z najzdolniejszych fotografów wnętrz - Yassen Hristov - opowiada nam o początkach kariery, specyfice swojej pracy i zdradza plany dotyczące międzynarodowego start-upu.
zobacz więcej
Felieton
2017-04-28
Autor tekstu: Klaudia Tworo

Klaudia Tworo: Gra w zielone

Wraz z wejściem do naszych domów nowoczesnego stylu wnętrz kwietniki i doniczki zostały z nich niemalże wyeliminowane. Jednak projektanci szybko dostrzegli tę lukę i wyszli naprzeciw naszym pragnieniom powrotu do natury, proponując nowy trend, który zyskał miano ogrodu wertykalnego.
zobacz więcej

2017-04-07
Autor tekstu: Aleksandra Leszczyńska

Koniec z chybionymi decyzjami

Chcielibyście móc przespacerować się po mieszkaniu lub domu, zanim projekt wkroczy w etap realizacji? Nie jesteście ekspertami w rozszyfrowywaniu rzutów i chętnie skorzystalibyście z aplikacji, która czyta je jako wizualizacje 3D? Najnowsze technologie wprowadzane przez MoRA MAX Design rewolucjonizują proces projektowy.
zobacz więcej
Wywiad
2017-03-22
Autor tekstu: Aleksandra Leszczyńska

Ula Michalak

O początkach pisania jednego z najpopularniejszych blogów wnętrzarskich w Polsce, które przerodziło się w działania aktywizujące całe środowisko; o etyce blogera oraz autentycznej wnętrzarskiej pasji.
zobacz więcej
Artykuł ekspercki
2017-03-17
Autor tekstu: Aneta Zychma

Kolorowa recepta na szczęście

Psychologia kolorów: wpływ barw na emocje i stan zdrowia.
zobacz więcej
Wywiad
2017-03-09
Autor tekstu: Aleksandra Bodzyńska

Rozbudź zmysły w trakcie arena DESIGN 2017

zobacz więcej
Felieton
2017-03-03
Autor tekstu: Aga Majer

Aga Majer: Wiosna? Zapraszamy!

zobacz więcej
Artykuł ekspercki
2017-02-23
Autor tekstu: Małgorzata Błażejewska

Ambiente 2017 / TRENDY

zobacz więcej
Wywiad
2017-02-15
Autor tekstu: Aleksandra Leszczyńska

Robert Majkut

zobacz więcej
Wywiad
2017-01-26
Autor tekstu: Aleksandra Leszczyńska

Architekt do zadań specjalnych

zobacz więcej
Wywiad
2017-01-16
Autor tekstu: Aleksandra Leszczyńska

Szerokie horyzonty

zobacz więcej
Wywiad
2016-12-28
Autor tekstu: Jerzy Stawski

Nowy dom polski. Odc. 1: regionalizm

zobacz więcej
Wywiad
2016-12-20
Autor tekstu: Marcin Poboży

I stała się jasność!

zobacz więcej
Wywiad
2016-11-25
Autor tekstu: Aleksandra Leszczyńska

Wzorowe dziewczyny

zobacz więcej
Wywiad
2016-11-17
Autor tekstu: Małgorzata Błażejewska na podstawie wywiadu Catherine Deydier

Catherine Deydier: Architekci nowymi designerami

zobacz więcej
Felieton
2016-10-24
Autor tekstu: Edyta Barańska

Edyta Barańska: Historia pewnego żyrandola

zobacz więcej
Artykuł ekspercki
2016-10-19
Autor tekstu: Klaudia Tworo

Klaudia Tworo: Podłogi z żywicy

zobacz więcej

2016-10-13

Artystyczne dywany

W Museum of Contemporary Art w Cleveland można podziwiać wyjątkową wystawę. Tym razem na ścianach zawisły nie płótna czy rysunki, ale dywany.
zobacz więcej

2016-10-10

Dziwne nawyki topowych architektów

Znamy ich z wielkich osiągnięć i zawodowych sukcesów. Niezwykle frapujące jest jednak, co towarzyszyło im w drodze na szczyt. Jakie nawyki składały się na codzienną rzeczywistość najlepszych architektów i designerów?
zobacz więcej

2016-10-07

Na zakupy

Francuskie wydanie "AD Magazine" opublikowało listę adresów ekskluzywnych butików, które warto odwiedzić. Wśród nich znalazł się flagowy salon marki Normann Copenhagen, który właśnie przeszedł totalną metamorfozę.
zobacz więcej
Wywiad
2016-10-06
Autor tekstu: Redakcja

Wnętrze przyjazne akustycznie

zobacz więcej

2016-10-05

Nowy architekt Warszawy

Z SARP do miejskiego biura architektury. Marka Mikosa zastąpi Marlena Happach - architektka, aktywistka, sędzia w licznych konkursach, prezes warszawskiego okręgu Stowarzyszenia Architektów Polskich.
zobacz więcej

2016-09-29

Euforma w stolicy

Bydgoski sklep oferujący najlepszy polski design zapowiedział otwarcie nowego salonu w Warszawie.
zobacz więcej

2016-09-28

Home Tour: nowojorski loft Meg Ryan

Jest piękna, utalentowana, zabawna. O tym wiemy wszyscy. Ale o pasji do renowacji wnętrz dotąd wiedzieli wybrani. Ostatnio Meg Ryan pokazała publicznie swój 9. w życiu dom.
zobacz więcej

2016-09-27

Maciej Zień projektuje dla Biedronki

Po krótkiej nieobecności na rynku i w mediach, znany projektant powraca w nieoczekiwanym kontekście. Popularny dyskont ogłosił właśnie premierę kolekcji HOME & SPA by Maciej Zień.
zobacz więcej
Wywiad
2016-09-26
Autor tekstu: Aleksandra Leszczyńska

Mode:lowy sukces

zobacz więcej

2016-09-22

Burza wokół projektu Zahy Hadid

„Spanie w kontenerze na śmieci byłoby chyba bardziej komfortowe”: amerykański muzyk Mobi oficjalnie skrytykował projekt apartamentu w Puerta America Madrid Hotel autorstwa legendarnej architekt Zahy Hadid.
zobacz więcej

2016-09-19

Specjalista od przestrzeni miejskich

Paweł Grobelny: to nazwisko warto znać i zapamiętać. Ostatnio znowu zrobiło się o nim głośno. Tym razem za sprawą nowatorskiego projektu biura miejskiego zrealizowanego w prestiżowej, biznesowej dzielnicy La Defense w Paryżu.
zobacz więcej

2016-09-14

TOP 30 wnętrzarskich błędów w polskich domach

Zestawy wypoczynkowe. Łuki Karwowskiego. Lamperie i linoleum. Co jeszcze znalazło się na liście grzechów polskich domów?
zobacz więcej

2016-09-12

10 trendów targów Maison & Objet

Paryskie targi wnętrzarskie Maison & Objet zainaugurowały nowy sezon w branży.
zobacz więcej

2016-09-07

iF Design Award dla Polaków

Magdalena Hubka i Piotr Grzybowski z pracowni Swallow's Tail idą jak burza. Za stół ST Calipers BD zdobyli jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży.
zobacz więcej

2016-09-07

Inspiracje z Instagrama

Instagram istnieje dopiero od 2011 roku, a wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez codziennej dawki inspirujących zdjęć.
zobacz więcej
Wywiad
2016-09-05
Autor tekstu: Marcin Poboży

Jaga Hupało: Każdy dzień jest spełnieniem mojej pasji kreacji

zobacz więcej

2016-09-05

On, start up i stoliki

Karol Wójcik, twórca marki HOLDIS, ma 21 lat i jest polskim studentem. Założył start up, w ramach którego oferuje stoliki z ręcznie wykonywanymi blatami w kształcie miast.
zobacz więcej

2016-08-31

Magenta na suficie

Rzadko to sufit jest pierwszoplanowym bohaterem wnętrza, ale przykład pewnej madryckiej cukierni pokazuje, że jest to możliwe.
zobacz więcej

2016-08-30

Piękne miejsca na wyjazd z maluchem

Wprawdzie sezon urlopowy nieuchronnie zbliża się do końca, ale pogoda wciąż rozpieszcza. Może więc warto zafundować swojej rodzinie królewski koniec wakacji?
zobacz więcej

2016-08-30

Mix & match - łatwo powiedzieć

Autorzy popularnego bloga wnętrzarskiego wespół z profesjonalistami radzą, jak łączyć wzory, aby przy tym nie zwariować i osiągnąć efekt "wow".
zobacz więcej

2016-08-29

Polski apartament w Vogue Living

Publikacji w międzynarodowym serwisie doczekał się warszawski projekt firmy Colombe Design. Apartament z Warszawy został opisany jako świeży i pełen optymizmu.
zobacz więcej

2016-08-26

BAUHAUS online

Jego historia to teoretycznie 14 lat. Ale BAUHAUS ciągle powraca i inspiruje. Teraz można go odkryć po raz kolejny na nowo - w udostępnionych właśnie online potężnych archiwach Harvard Art Museum.
zobacz więcej

2016-08-25

Dom po Białym Domu

Wielu chciałoby po tak intensywnych latach uciec z Waszyngtonu. Rodzina Obamów będzie pierwszymi od 1921 roku, która tam zostanie. I już wie, gdzie będzie mieszkać.
zobacz więcej

2016-08-23

Nowe stanowisko w miejskich strukturach

Kraje skandynawskie wyznaczają standardy w wielu dziedzinach życia. W Finlandii właśnie powołano do życia urząd Chief Design Officera. Czy ma szansę przyjąć się w innych państwach?
zobacz więcej
Wywiad
2016-08-22
Autor tekstu: Aleksandra Leszczyńska

Natura. Sztuka. Człowiek: Pulva

zobacz więcej

2016-08-22

Philippe Starck: teraz perfumy

Starck Paris to marka powołana właśnie do życia przez jednego z najsłynniejszych designerów świata. Już we wrześniu z taką etykietą kupimy zaprojektowane przez niego perfumy.
zobacz więcej

2016-08-19

Ranczo Toma Forda na sprzedaż

Na Vimeo pojawił się ciekawy film promocyjny. Nietypowy spot ma zachęcić potencjalnych kupców do zakupu posiadłości w Nowym Meksyku. Jej projektantem jest wybitny japoński architekt Tadao Ando.
zobacz więcej
Wywiad
2016-08-16
Autor tekstu: Aleksandra Leszczyńska

Beata Bochińska: Pani od rzeczy

zobacz więcej

2016-08-16

Multikulti u Cappelliniego

Kolekcją 2016 Giulio Cappellini zabiera nas w podróż dookoła świata. Twórcy nowych projektów pochodzą z różnych zakątków globu, w tym z Polski.
zobacz więcej

2016-08-12

Design i kulinaria, czyli Art Food

Art Food to cykl warsztatów dedykowanych studentom uczelni projektowych z Polski i zagranicy.
zobacz więcej

2016-08-11

Airbnb otwiera własne studio projektowe

Airbnb to prężnie działający portal, który zajmuje się wynajmem nieruchomości.
zobacz więcej

2016-08-10

Design for peace

Projekt promuje integrację społeczno-ekonomiczną. Angażuje paryskich designerów i rzemieślników na uchodźstwie.
zobacz więcej

2016-08-08

Poczuć Hamptons w Polsce

W naszym kraju przybywa zwolenników tego stylu. Należy do nich także autorka jednego z blogów wnętrzarskich, która podpowiada jakie polskie restauracje najlepiej oddają beztroski a zarazem elegancki klimat Hamptons.
zobacz więcej
Artykuł ekspercki
2016-08-04
Autor tekstu: Waldemar Poboży

Waldemar Poboży: Sztuka inwestycji w sztukę

zobacz więcej

2016-08-03

Sebastian Herkner: młoda gwiazda designu

Młody kreator jest jednym z najważniejszych niemieckich projektantów i wschodzącą gwiazdą międzynarodowego designu. Jeszcze nie raz o nim usłyszymy.
zobacz więcej

2016-08-03

Drugie życie ikony

Seria lamp Panthella zaprojektowana przez Vernera Pantona uzyskała status ikony designu. Jej uwspółcześnioną wersję wprowadza właśnie na rynek firma Louis Poulsen.
zobacz więcej

2016-07-27

Elodie Rampazzo laureatką nagrody RADO STAR PRIZE Paris Design Week 2016

Projekt „Nomade” został wyróżniony nagrodą jury RADO STAR PRIZE France 2016. Modułowe biurko młodej, francuskiej designerki będzie można zobaczyć na Paris Design Week 2016.
zobacz więcej
Wywiad
2016-07-26
Autor tekstu: Marcin Poboży

Agnieszka Jacobson-Cielecka: o designie przy kawie

zobacz więcej

2016-07-26

20 najciekawszych łazienek hotelowych

Zestawienie najciekawszych projektów łazienek hotelowych z całego świata. Podróż z Paryża, przez Porto, Mediolan, Londyn, Kuwejt, Szanghaj po Miami.
zobacz więcej

2016-07-26

20 najciekawszych łazienek hotelowych

Zestawienie najciekawszych projektów łazienek hotelowych z całego świata. Podróż z Paryża, przez Porto, Mediolan, Londyn, Kuwejt, Szanghaj po Miami.
zobacz więcej

2016-07-26

Dizajnerskie polskie letniska

Gdzie esteta, polski najwybredniejszy turysta znajdzie wytchnienie od tandety i bylejakości panującej w turystyce letniskowej? Warto się dowiedzieć, póki lato trwa.
zobacz więcej

2016-07-25

Brytyjskie "Elle Decoration" będzie doradzać deweloperom

Zespół "Elle Decoration" ogłosił właśnie powstanie na brytyjskim rynku ELLE Decoration Style Consultancy. Doradcze ramię magazynu ma już pierwszego prestiżowego klienta.
zobacz więcej

2016-07-18

Mieszkaniowy downsizing

Wzrost liczby mieszkańców, coraz mniejsze powierzchnie na budowę nowych niercuhomości i wzrost cen za m2 w dużych miastach na całym świecie sprawiają, że mikroapartamenty zyskują na popularności. Jak sprawić, aby były zarówno funkcjonalne jak i atrakcyjne wizualnie?
zobacz więcej
Artykuł ekspercki
2016-07-15
Autor tekstu: Marta Czabała

Architekci: 50 twarzy Greya

zobacz więcej

2016-07-14

Tommy Hilfiger - video z domu marzeń

Magazyn "Architectural Digest" z wizytą u znanego w każdym zakątku globu projektanta mody Tommy Hilfiger'a i jego żony Dee. Ich dom położony na obrzeżach Miami zaprojektował Martyn Lawrence Bullard.
zobacz więcej

2016-07-13

Polski luksus ma się dobrze

Ostatnio w Warszawie odbył się Polish Luxury Market Summit - konferencja poświęcona rynkowi dóbr luksusowych w Polsce. Wnioski z niej płynące są pozytywne, zwłaszcza w kontekście rynku nieruchomości.
zobacz więcej

2016-07-11

Architektura uwodzi domy mody

Luksusowe marki modowe na swoje pokazy coraz częściej wyszukują miejsca wyjątkowe pod względem architektonicznym. Po latach flirtu luksusowych marek ze sztuką współczesną, przyszedł czas na romans z architekturą.
zobacz więcej
Wywiad
2016-07-06
Autor tekstu: Justyna Siejka

Mac Stopa: Laureat Red Dot 2016

zobacz więcej

2016-07-01

Niezwykłe wnętrza nowego muzeum winiarstwa w Bordeaux

La Cité du Vin, największe na świecie muzeum winiarstwa, zostało otwarte w Bordeaux.
zobacz więcej

2016-06-23

Jak mieszkały legendy?

Domy architektów bardzo często stanowią najwierniejsze odzwierciedlenie zapoczątkowanych przez siebie stylów.
zobacz więcej

2016-06-21

Tak pachnie design

Shizuko Yoshikuni i Manuel Kuschnig kreują indywidualne zapachy do wnętrz. Wizyta w ich mieszkaniu w Berlinie to jednak również ciekawe wizualne doświadczenie.
zobacz więcej
Sylwetka
2016-06-21
Autor tekstu: Marta Czabała

Barańska Design: Tajemnice szkła

zobacz więcej

2016-06-20

Rośnie nowa, zielona siedziba Apple

Tim Cook zapowiada, że nowa siedziba Apple będzie „najbardziej ekologicznym budynkiem świata”, jednocześnie podkreślając zaangażowanie firmy w sprawę zrównoważonego rozwoju środowiska.
zobacz więcej
Felieton
2016-06-20
Autor tekstu: Klaudia Tworo

Klaudia Tworo: Łódź. Stare mury, nowe wnętrza

zobacz więcej
Sylwetka
2016-06-09
Autor tekstu: Marta Czabała

Ola Kościow: fantazja & ergonomia

zobacz więcej

2016-06-08

Łazienka dla Millenialsów

Instalacja Shawn Maximo, "#3" jest pokazywana na 9. Biennale Sztuki Współczesnej w Berlinie. Łazienka pokolenia Y to „centrum informacyjne” pozbawione jakiegokolwiek tabu.
zobacz więcej
Sylwetka
2016-05-23
Autor tekstu: Marta Czabała

Karim Rashid: kolorowy wizjoner

zobacz więcej
Wywiad
2016-05-20
Autor tekstu: Marcin Poboży

Tomasz Augustyniak: projektowanie przez współdziałanie

zobacz więcej
Felieton
2016-05-20
Autor tekstu: Anna Koszela

Anna Koszela: Design z odzysku

zobacz więcej
Wywiad
2016-05-16
Autor tekstu: Justyna Siejka

Dominika J. Rostocka: projektowanie po polsku

zobacz więcej

Czas generowania strony: 0,12s