Podłogi | Dekorian Home

Podłogi

Tapety Tapety Tapety


Trwa wczytywanie produktów...

Oferta Dekorian Home to pełny wachlarz najmodniejszych i ściśle wyselekcjonowanych twardych podłóg. W asortymencie sieci znajdują się wysokiej klasy podłogi winylowe m.in. brytyjskiej firmy Designflooring, która w swoim portfolio posiada szerokie spectrum wzorów i kolorów, O.Floor – młodą, choć stworzoną przez doświadczonych profesjonalistów markę wyróżniającą się niezwykle wiernym odwzorowaniem naturalnych parametrów drewna, czy znane na polskim rynku firmy: Forbo i Pergo. Zestawienie tego rodzaju podłóg uzupełnia ciesząca się ogromną popularnością marka Arkit.

Zwolennicy podłóg laminowanych o niezwykłej trwałości i łatwości użytkowania mogą dokonać wyboru swojego wzory spośród wielu kolekcji niemieckiej marki MyFloor.

W asortymencie Dekorian Home nie mogło zabraknąć podłóg z drewna. Marka Nobifloor uwydatnia naturalne piękno sztuki rzemiosła jakim jest stolarstwo. Podłogi te wykonywane są na specjalne zamówienia, jednak klient może wybrać spośród kilki gatunków surowca oraz sposobów jego obróbki i wykończenia. Równie indywidualnie do podłóg z drewna podchodzi renomowana marka Boen, którą również zamówić można w sieci Dekorian Home.

Oprócz szerokiego asortymentu zapewniamy również profesjonalne wykończenie dzięki grupie przeszkolonych i doświadczonych wykonawców.

Zalety podłóg winylowych

Panele winylowe LVT(Luxury Vinyl Tiles) stały się nieodłącznym elementem wykończenia posadzki. Duży wybór producentów i produktów pozwala na znalezienie idealnego wzoru i koloru pasującego do pomieszczenia. W ofercie dostępne są panele o wyglądzie kamienia, drewna, betonu lub mozaiki. Główną zaletą skłaniającą do wyboru paneli winylowych jest bez wątpienia ich trwałość. Z racji tego, że są odporne na zarysowania, blaknięcie, wodę i uszkodzenia będą mogły służyć na długie lata użytkowania. Ponadto panele winylowe są dźwiękochłonne, dzięki czemu nie słychać stukania podczas chodzenia oraz nie przyciągają kurzu. Ich konserwacja jest prosta. Są również odporne na odkształcenia uderzenia oraz promieniowanie UV. Posiadają właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu są bezpieczne dla małych dzieci.

Ogrzewanie podłogowe a panele winylowe

Nie ma przeciwwskazań do układania paneli winylowych na ogrzewaniu podłogowym. Dzięki temu, że panele zazwyczaj mają od 3 mm do 7 mm, przewodzą ciepło szybciej niż drewno. Należy zwrócić uwagę, aby wylewka była równomiernie rozprowadzona.

Zalety podłóg drewnianych

Jedną z głównych zalet dla podłóg drewnianych jest ich piękny ponadczasowy wygląd, który sprawia, że w pomieszczeniu tworzy się przytulny klimat. Podłogi drewniane są wytrzymałe na zarysowania , wgniecenia czy duży ciężar. Istnieje możliwość renowacji, uzupełnienia braków czy redukcji zniszczeń przy pomocy cyklinowania lub lakierowania. Lite drewno powoli zatrzymać ciepło na dłużej. Dodatkowo drewno pochłania dźwięki oraz posiada bardzo dobre właściwości akustyczne. Drewno jest materiałem antystatycznym, zapobiega powstawaniu alergenów oraz przyjaznym alergikom. Podłogi drewniane są uniwersalne. Z łatwością dopasujemy do różnych stylów wnętrz.

Jaki gatunek drewna na podłogę wybrać?

Do wyboru mamy drewno rodzime m.in dąb, jesion, buk, sosna, modrzew, wiąz, grab, olcha, wiśnia lub egzotyczne ciekawsze pod względem wizualnym np. meranti, kempas, iroko, teak, merbau, doussie, kempas. Podczas wyboru drewna należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd, ale i twardość. Najtwardsze drewna to te z gatunków egzotycznych, a co za tym idzie droższe. Jeżeli chodzi o polskie drewno, największą twardością charakteryzują się: jesion, wiąz, grab i dąb.


Czas generowania strony: 0,82s