Listwy | Dekorian Home

Listwy

Tapety Tapety Tapety


Trwa wczytywanie produktów...

Dekorian Home posiada w swoim asortymencie produkty sztukateryjne bezapelacyjnych liderów tej gałęzi wyposażenia wnętrz na rynku polskim. Katalog listew otwiera marka Orac, która nieustannie, już od ponad 50 lat dostarcza piękne i innowacyjne rozwiązania dla wszystkich koncepcji architektonicznych wnętrz, jest kolejną propozycją z asortymentu Dekorian Home. Pomimo ekspansji na wiele europejskich krajów, firma nadal ceni sobie wartości rodzinne, lojalność i oraz ciągłą pasję tworzenia.

Doskonałe właściwości użytkowe z klasycznym designem oraz doskonałe wykończenie – to cechy, którymi mogą pochwalić się również producenci i dostawcy listew sufitowych, przypodłogowych, ściennych wraz z dodatkami, spod skrzydeł takich marek jak: Dynamic, NMC czy Creativa.

Jakie funkcje pełnią listwy?

Przede wszystkim listwy pełnią funkcję estetyczną. Podkreślają charakter całego wnętrza. Dodatkowo ukrywają mało estetyczne przewody. Chronią ścianę, ściana na styku z podłogą narażona jest na większe zabrudzenia czy uszkodzenia podczas przesuwania odkurzacza czy mycia podłogi. Listwy przykrywają przerwę dylatacyjną, czyli szczelinę celowo zostawioną w pomieszczeniu na styku ścian i podłogi.

Czym kierować się przy wyborze listwy przypodłogowej?

Dzięki prawidłowo dobranej listwie można podkreślić proporcje pomieszczenia. Do małych wnętrz warto wybierać listwy najmniejsze (4-6 cm) . Jeżeli wysokie należy pamiętać, żeby były zbliżone do koloru ściany. We wnętrzach o standardowym wymiarach, najkorzystniej wyglądają listwy od 6cm do 8cm. Jeśli ściany są wyższe niż 250 cm warto wybrać listwy o wysokości 10 cm i więcej. Jako ciekawostka wysokie listwy w kolorze podłogi powiększą optycznie powierzchnię podłogi, a w kontrastowym kolorze w optycznie skracają ścianę.

Listwy z ciekawymi profilami świetnie sprawdzą się we wnętrzach w stylu prowansalskim, glamour lub klasycznym. Natomiast listwy bez ozdób dedykowane są do pomieszczeń w stylu industrialnym, nowoczesnym lub minimalistycznym

Rodzaje listew ze względu na materiał:

Na rynku dostępne są: listwy drewniane, dedykowane do pomieszczeń z drewnianą podłogą. Cena listew z drewna zależy od wysokości, wykończenia, wzoru oraz użytego materiału. Listwy z MDF, mogą być olejowane lub lakierowane. Charakteryzują się niezbyt dużą sprężystością oraz są masywne. Odporne na promieniowanie UV. Dostępnych jest wiele kolorów i wzorów. Listwy PCV stały się najpopularniejszym wyborem klientów. Dostępne w wielu kolorach i wzorach. Można skompletować razem z systemem łączników i mocowań. Posiadają specjalne kanały, w których można ukryć kable. Listwy poliuretanowe są idealnym materiałem do malowania. Dostępne są w profilach flex. Charakteryzują się sprężystością, dzięki czemu ich montaż będzie niezwykle prosty. Materiał odporny na wilgoć i uszkodzenia. Listwy aluminiowe i stalowe cechują się dużą trwałością i nowoczesnym stylem. Cokoły ceramiczne, które zdecydowanie dedykowane są do płytek. Wyróżniają się przestrzennym profilem oraz fabrycznie wykończoną górną krawędzią.


Czas generowania strony: 0,15s