Inspiracje | Dekorian Home

INSPIRACJE

TRENDY
Dekoracyjny postmodernizm z zabawą wrażliwością
Ten mediolański apartament wyróżnia się dzięki niezwykle oryginalnemu projektowi autorstwa pracowni Puntofilipino, porzucającej dzisiejszy minimalistyczny gust na rzecz silnie dekoracyjnej estetyki typowej dla Art Deco i Pop Artu autorstwa Memphis Group, aktywnego w latach 80-tych, włoskiego kolektywu projektowo-architektonicznego założonego przez Ettore Sottsassa.
TOP WNĘTRZA
Małe mieszkanie pełne niecodziennych rozwiązań projektu Czeczko Design Studio
Kiedy do jego pracowni zgłosiła się para seniorów, Mateusz Czeczko nie spodziewał się, że ma przed sobą prawdziwe wyzwanie. Miał zaprojektować wnętrze pełne koloru, przestrzeni i architektonicznych sztuczek. A to wszystko na… 32 metrach kwadratowych!
FOTOINSPIRACJE
HYDE PARK
Piękne i trwałe podłogi winylowe
Podłoga decyduje w ogromnej mierze o stylu i charakterze mieszkania. Właścicielom zwykle zależy, by była zarówno piękna, jak i praktyczna. By wytrzymała szpilki mamy, hulajnogę synka, pazury psa, zalanie przez sąsiada i by po latach cieszyła wyglądem tak jak w dniu parapetówki. Tym, którzy właśnie takiej podłogi pragną, polecamy kolekcje podłóg winylowych marki O.FLOOR - Breton i Hogan.
WYDARZENIA
Piernikowe inspiracje na grudniowy kolor PARA
Grudzień kojarzy się w Polsce z wieloma kolorami: zieleń choinki, czerwień ozdób czy jasne barwy światełek to jedne z nich. Nas zainspirowały natomiast troszkę inne "rekwizyty" związane z nadchodzącymi świętami, te bardziej kulinarne. Chodzi oczywiście o pierniki, których barwa, zapach i smak są w tym okresie wyjątkowe. Przedstawiamy kolory grudnia z palety farb PARA - pasek 330.
TOP MARKI
Forbo
Forbo jest światowym liderem w produkcji wysokiej jakości wykładzin linoleum, PVC, płytek i paneli winylowych oraz wielu innych produktów wykończenia podłóg tworzących kompleksowe rozwiązania do każdego pomieszczenia. Produkty marki są innowacyjne, a proces ich wytwarzania kładzie duży nacisk na zmniejszenie negatywnych wpływów na środowisko naturalne.
WARTO ZNAĆ

Akwaforta – XV wieczna technika graficzna w wydaniu Pestki

WARTO MIEĆ

Wazony MC

WARTO ODWIEDZIĆ

4 dni z najlepszą architekturą i designem

<