Welcome to the jungle | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2019-06-18

Welcome to the jungle!

Fryzjer to artysta, pasjonat i wizjoner, który tworzy niepowtarzalne dzieła sztuki. Aby móc swobodnie puścić wodze fantazji i uwolnić kreatywność potrzebna jest mu odpowiednia przestrzeń. Wielowymiarowa, niezwykła, magiczna, w której rządzi pasja tworzenia, wolność kreacji i potęga wyobraźni. Miejsce stworzone przez Macieja Ferenca oraz Agatę Chomiak z FABRYK – ART dla Akademii Fryzjerskiej B&K bez wątpienia takie jest. Świadczy o tym nie tylko ilość zadowolonych klientów, ale również przechodniów, którzy widząc wnętrze salonu zatrzymują się w zachwycie.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Marka Berendowicz&Kublin to sieć kilkunastu salonów fryzjerskich rozlokowanych w większych miastach Polski. W Katowicach mieści się również akademia szkoleniowa, która kształci od podstaw młodych adeptów sztuki fryzjerskiej. Po 20-latach działalności Inwestorzy postanowili odświeżyć wizerunek swojej marki poprzez zmianę wystroju wnętrz. Przyjemność odnowy salonów przypadła Agacie Chomiak z FABRYK – ART oraz Maciejowi Ferencowi.

Łączna powierzchnia salonu fryzjerskiego wraz zapleczem socjalnym to około 120 m2, z której zostały wydzielone różne przestrzenie funkcjonalne: barber - salon dedykowany męskiemu strzyżeniu i pielęgnacji zarostu; miejsce strzyżenia damskiego z recepcją i poczekalnią; strefa myjek z laboratorium do przygotowywania farb oraz toaleta dla gości i pomieszczenie socjalne dla pracowników. Głównym założeniem było zaprojektowanie otwartej przestrzeni, z maksymalnie wysokimi sufitami, w loftowo-industrialnym stylu, z motywami boho, który podkreśli charakter starej kamienicy. W tym celu użyto sztukaterii ściennej: zdobnego cokołu i masywnej listwy podsufitowej.

Motywami przewodnimi, które nadały wnętrzu industrialnego charakteru były: stara cegła z wszelkimi jej niedoskonałościami, dekoracyjna posadzka w geometryczne wzory, ciemne ściany, metalowe konstrukcje, klimatyczne oświetlenie, wiklinowe lampy, drewniane dodatki oraz oczywiście mnóstwo roślin. By spotęgować efekt przestrzeni, na suficie zaprojektowano podświetloną, białą, głęboką wnękę, w której znalazła się podwieszana kratownica z roślinami. Ten zabieg okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż przyciąga uwagę nie tylko klientów salonu, ale również przechodniów.

Z oferty Dekorian Home wybrano: podłogi winylowe DesignFlooring, sztukaterię Creativa oraz tapety MindtheGap. To właśnie te produkty nadały projektowi kropki nad i. Motyw zielonych liści na tapecie AMAZONIA WP20159  z firmy MindtheGap był świetnym nawiązaniem do wiszących liści we wnęce sufitowej. Natomiast wzór tapety palm kokosowych z małpkami BARBADOS Anthracite WP20160 tego samego producenta idealnie odnalazł się w strefie barber. Kaleidoscope od Designflooring to rozwiązanie, które pozwoliło stworzyć unikatowy, nowoczesny charakter całego wnętrza. Oryginalne wzornictwo podłogi w połączeniu z zabiegami aranżacyjnymi, uzupełnione roślinnością, umożliwiły wykreowanie przestrzeni, która zapada w pamięć.

Czas generowania strony: -1675469412,38s