Piękne i trwałe podłogi winylowe | Dekorian Home
HYDE PARK | 2021-04-28

Piękne i trwałe podłogi winylowe

Podłoga decyduje w ogromnej mierze o stylu i charakterze mieszkania. Właścicielom zwykle zależy, by była zarówno piękna, jak i praktyczna. By wytrzymała szpilki mamy, hulajnogę synka, pazury psa, zalanie przez sąsiada i by po latach cieszyła wyglądem tak jak w dniu parapetówki. Tym, którzy właśnie takiej podłogi pragną, polecamy kolekcje podłóg winylowych marki O.FLOOR - Breton i Hogan.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Breton 30 - znakomity wygląd i wybór sposobu montażu

Podłogi winylowe z kolekcji BRETON 30 marki O.FLOOR doskonale odwzorowują rysunek naturalnego drewna. Kolekcja ta ma strukturę synchroniczną, co oznacza, że grafika ma pokrycie w strukturze podłogi. Dzięki temu kolekcja wygląda wyjątkowo naturalnie, zachowując wszelkie estetyczne atuty podłogi drewnianej.

W kolekcji BRETON 30 znajdziemy osiem rodzajów podłóg winylowych, idealnie odwzorowujących rysunek naturalnego dębu w różnych wybarwieniach. W zależności od stylu wnętrza wybierać można od bardzo jasnej podłogi OAK WHITE, poprzez ciemną, szarą OAK DARK GREY, aż do ciepłego odcienia OAK HONEY.

Podłoga dębowa to klasyka. Pasuje do każdego stylu wnętrza. Chłodna, w odcieniach bieli lub szarości wpisze się w stylistykę mieszkania urządzonego w stylu skandynawskim lub japandi. Podkreśli urodę naturalnego drewna lub wikliny, pasować będzie do wszelkiego rodzaju naturalnych tkanin: lnu, bawełny, wełny czy jedwabiu.

Naturalny i ciepły odcień dębu OAK LIGHT NATURAL I OAK HONEY to z kolei idealne wybarwienia do współczesnych wnętrz, których właścicielom zależy przede wszystkim na domowym klimacie i przytulności. Są uniwersalne. Dobrze komponować się będą zarówno z szarą modułową sofą i drewnianym stolikiem kawowym, jak i stylowymi welurowymi fotelami i dodatkami w stylu glamour.

Ogromną zaletą kolekcji BRETON 30 jest dostępność tych samych dekorów w dwóch wersjach montażowych. W technologii łatwego montażu, na klik montowana jest podłoga w wersji BRETON 30, natomiast BRETON CLASSIC 30 to model klejony. W pierwszym etapie wyboru podłogi, klient wybiera kolor. Następnie podejmuje decyzję dotyczącą sposobu montażu, która z kolei uzależniona jest od parametrów podłoża i priorytetów użytkowników.

- Podłoga BRETON 30 i BRETON CLASSIC 30 jest bardzo cicha w użytkowaniu — podkreśla ekspert z Dekorian Home Maciej Wolniak. – Odpowiada za to zintegrowany podkład podłogi o bardzo wysokiej redukcji dźwięku 21dB – dodaje.

Kolekcja Hogan – podłoga do zadań specjalnych

To, co przede wszystkim wyróżnia kolekcję podłóg winylowych HOGAN to fakt, że jej deski pokryte są podwójną powłoką zabezpieczającą UV. - Dzięki temu kolekcja ta jest niezwykle odporna na zabrudzenia. Co ważne, nie występuje na niej migracja pigmentu z elementów gumowych. Podłoga nie zżółknie pod oponami samochodu czy roweru – objaśnia ekspert Dekorian Home.

HOGAN występuje w pięciu wersjach kolorystycznych. Utrzymane w klasycznej kolorystyce drewnianej podłogi dębowej, nadadzą wnętrzu elegancji, przy jednoczesnym zachowaniu niewątpliwych zalet podłogi winylowej: odporności na zabrudzenia i trudne warunki eksploatacyjne, wilgoć i wodę oraz niezwykłą stabilność obwodową.

Wykończenia kolorystyczne podłóg HOGAN wpiszą się w stylistykę wnętrza urządzonego w stylu loftowym. Pasować będą do wszelkiego rodzaju stalowych elementów konstrukcyjnych, metalowych szprosów okien i drzwi, a także do cegły i betonu. Na jej tle znakomicie zaprezentują się meble vintage. Widoczne sęki i usłojenie podkreślą postindustrialną przeszłość pomieszczenia.

Najbardziej uniwersalna z kolekcji jest podłoga HOGAN OAK KNOTS w kolorze ciemnego dębu, o realistycznie odwzorowanym rysunku naturalnego drewna. Architekci wnętrz polecają ją często do domów urządzonych w klimacie rustykalnym lub polskiego dworku.

Sposób na doskonałość

Nowe kolekcje marki O.FLOOR łączą w sobie piękno naturalnego drewna z wytrzymałością płytek. Linie podłóg winylowych z ceramicznym rdzeniem SPC (Stone Polymer Composite) wykonanym z mieszanki polimerowo-mineralnej jest odporny na wilgoć, dzięki czemu podłoga BRETON 30 oraz HOGAN może być kładziona w strefach mokrych takich jak kuchnia czy pralnia, a powierzchniowe zalania nie spowodują degradacji. Posadzki te mają również bardzo wysokie parametry stabilności wymiarowej. Dzięki temu posadzki BRETON 30 oraz HOGAN są pozbawione szczelin przez cały okres eksploatacji (BRETON 30 – < 0,06%, HOGAN – < 0,04%).

- Stabilność wymiarowa jest jednym z najważniejszych parametrów podłóg winylowych. W sposób bezpośredni wpływa na pracę podłogi w zmiennych warunkach temperaturowych. Ten właśnie parametr odpowiedzialny jest między innymi za to, czy zainstalowana podłoga będzie miała tendencje do powstawania w niej szpar, wypaczania się czy krawędziowania – mówi Maciej Wolniak, specjalista Dekorian Home.

Dzięki twardemu rdzeniowi SPC o niskim współczynniku oporu termicznego nowe kolekcje podłóg O.FLOOR są najlepszym rozwiązaniem do zastosowania z ogrzewaniem podłogowym w segmencie podłóg instalowanych na klik, czyli bezklejowo. Co również istotne, podłogi z twardym rdzeniem SPC są wolne od szkodliwych związków – ftalanów i formaldehydu, dzięki czemu są bezpieczne dla alergików i mogą być bez przeszkód poddane recyklingowi.

Wyłącznym dystrybutorem marki O.FLOOR jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian Home.