Premiera książki „Dom polski. Meblościanka z Pikasami” | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-12-01

Premiera książki „Dom polski"

W środę 6 grudnia warto wybrać się do Muzeum Narodowego w Warszawie na spotkanie autorskie z Małgorzatą Czyńską. Dziennikarka, historyczka sztuki, pisarka opowie na nim o swojej najnowszej książce.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Dom polski. Meblościanka z pikasami to opowieść o tym, jak mieszkali i mieszkają obecnie Polacy. Jakie mamy gusta, jak kreujemy przestrzeń. Rozmówcami Małgorzaty Czyńskiej są ludzie związani z designem, projektowaniem wnętrz, sztuką użytkową. Autorka odkrywa przed nami, jak mieszkają osoby, których projekty trafiają do polskich domów i mieszkań. 

Rozmowy te oscylują w temacie domu, ale przywołują wiele różnych kwestii z nim związanych. Poznajemy więc historie rozmówców, ich rodzin, dowiadujemy się jaki wpływ na wygląd mieszkania ma kultura, historia, mentalność. Dom w książce Małgorzaty Czyńskiej to nie tylko wystrój wnętrza, ale przede wszystkim emocje, relacje, atmosfera. Tworzą go ludzie i o nich właśnie ta książka opowiada, przy okazji prowadząc czytelnika przez historię polskiego designu.

Wśród rozmówców autorki znaleźli się m.in. Oskar Zięta, Tomasz Augustyniak, Maja Ganszyniec i wiele innych, związanych z projektowaniem osób.

Spotkanie poprowadzi Marta Perchuć-Burzyńska. Będzie to jedno z wydarzeń towarzyszących otwarciu Galerii Wzornictwa Polskiego. Więcej na ten temat przeczytacie na stronie mnw.art.pl 

Czas generowania strony: -1721637060,72s