Laureaci Design Alive Awards | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-12-18

Laureaci Design Alive Awards

13 grudnia na warszawskiej Saskiej Kępie odbyło się wręczenie nagród 6 już edycji Design Alive Awards. Nagrody przyznano w trzech głównych kategoriach: Kreator, Strateg oraz Animator Roku. Jury oraz czytelnicy Design Alive wybierali osoby, które w swoich pracach świadomie i kreatywnie odpowiadają na potrzeby zmieniającego się świata.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

W kategorii Kreator nagrodę otrzymała projektantka Maja Ganszyniec. Jej prace są nie tylko piękne, ale także służą codziennie ludziom na całym świecie. Można je dostać, chociażby w sieci sklepów IKEA. Absolwentka krakowskiej ASP stawia na użytkowość swoich projektów, często współpracuje z wiodącymi markami wyposażenia wnętrz takimi jak Komforty, Bellami czy Leroy Merlin. 

Animatorem Roku 2017 został Jacek Wielebski, założyciel gdyńskiego Stowarzyszenia Traffic Design, które działa na rzecz przestrzeni publicznej. Od lat zabiega o to, aby kwestia wyglądu miasta była wspólną sprawą, stara się propagować społeczną odpowiedzialność za estetykę miejsc publicznych, edukuje, sprzeciwia się bylejakości i wszędobylskiej reklamie. Działalność Stowarzyszenia to nie tylko idee, ale także efektywne działanie, od lat organizują festiwal Traffic Design, a także mają na koncie kilka zrealizowanych projektów.

Statuetka w kategorii Strateg powędrowała do twórczyń Gdynia Design Days, Ewy Januczkowicz-Cichosz oraz Pauliny Kisiel. Nagrodzone zostały w szczególności za tegoroczną edycję, na niezwykle wysokim poziomie, a także za to, że ich projekt pokazuje odbiorcom jak wszechstronną dziedziną jest design. 

Oprócz trzech głównych kategorii przyznano również dwie dodatkowe nagrody. Wyróżnienie Mazda Design otrzymał Marcin Rusak za projekt Flora, a wyróżnienie specjalne powędrowało do Ewy Nekanda-Trepki i Jarosława Trybusia z Muzeum Warszawy za wystawę „Rzeczy warszawskie” oraz za całokształt działania muzeum. 

Magazyn Design Alive zaprosił również swoich czytelników do udziału w konkursie. Nagrody w Plebiscycie Design Alive zostały przyznane dzięki ich głosom. Kategorie były takie same jak w konkursie ocenianym przez jury. W kategorii Animator plebiscyt wygrał Jacek Wielebski, Strategami roku 2017 zostali Jerzy Woźniak i Paweł Garus, twórcy studia mode:lina a medal Kreatora roku otrzymał artysta wizualny Jacek Kołodziejski. 

Czas generowania strony: -1656562047,56s