Soft loft | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2018-10-22

Soft loft

W latach sześćdziesiątych opuszczone fabryki stanowiły centrum życia bohemy artystycznej. Z racji, iż ubodzy twórcy nie mieli zbyt wielu środków na urządzenie tak ogromnych przestrzeni często pozostawiali postindustrialne budynki w nienaruszonym stanie. Tak narodziła się moda na lofty, która inspiruje wielu architektów do kreowania oryginalnych wnętrz. Apartament w Jarocinie zaaranżowany przez projektantów z Boske ART jest tego doskonałym przykładem.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Przestronne przestrzenie z wysokimi sufitami i licznymi skosami stanowiły doskonałe tło dla nieograniczonej wyobraźni i kreatywności projektantów z Boske ART. Aby nadać wnętrzom przemysłowego charakteru i podkreślić wartość surowych elementów architekci zdecydowali się na użycie farb Para oraz tynku Materia Romana od Metropolis. Materiały te stały się idealną bazą dla pozostałych wyborów produktowych.

Największym wyzwaniem było wyciszenie wnętrza, które początkowo przytłaczało ilością płaszczyzn sufitu. Chcąc ocieplić tę przestrzeń, chłodną paletę barw i ciężkie materiały, projektanci wprowadzili jasne panele i kolorowe akcenty roślinne. ,,Dobrą robotę” zrobiły tutaj przede wszystkim fabryczne lampy na łańcuchach, oświetlenie wykonane z rur instalacyjnych oraz szynoprzewody kojarzące się z halami produkcyjnymi. Na uwagę zasługują również stalowe belki konstrukcyjne uwydatnione poprzez industrialne dodatki. Oryginalne meble wykonane na zamówienie według projektu architektów Boske ART wyeksponowały minimalizm aranżacji.

Chociaż styl loftowy zwykle kojarzy się z surowością i chłodem to architekci z Boske ART udowodnili, że apartament inspirowany fabrykami i poprzemysłowymi halami może być również niezwykle ciepły i przytulny.

Czas generowania strony: -1713498655,94s