Eklektyczne apartamenty na Starówce | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-11-22

Eklektyczne apartamenty na Starówce

Wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, odnowiona kamienica przy rynku Starego Miasta z widokiem na pomnik syrenki. Czy można wyobrazić sobie lepszą lokalizację, kiedy chcemy zatrzymać się na kilka dni w stolicy? Z tego samego założenia wyszła Inwestorka, która postanowiła przekształcić mieszkanie w 2 pokoje hotelowe.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Tekst: Paulina Frączak


W tej lokalizacji miejsc, które stawiają na krótkoterminowy wynajem jest wiele, ale świetnie urządzone apartamenty, które przyciągają miłośników pięknych wnętrz stanowią towar deficytowy. Projektantka Paulina Markowska miała niełatwe zadanie. Mieszkanie przy rynku Starego Miasta musiało spełniać kilka wymogów. Po pierwsze: funkcjonalność, co przy takim metrażu, starym budownictwie i założeniu, że mają się tam zmieścić dwa zupełnie odrębne apartamenty, mogło być nieco problematyczne. Kolejnymi istotnymi warunkami była nowoczesność, elegancja i ponadczasowość. Architektka, która miała pełną dowolność przy tworzeniu projektu, wywiązała się z tego zadania znakomicie.


Udało się jej stworzyć dwa oddzielne apartamenty, każdy wyposażony w aneks kuchenny i łazienkę. Ich wnętrza to mieszanka stylów. Częściowo wystrój nawiązuje do kamienicy, w której się mieszczą. Mieszkanie przeszło generalny remont, ale niektóre stare elementy zostały zachowane. Odrestaurowano drewnianą podłogę, odsłonięto również autentyczną cegłę, która stanowi dekorację ściany. Wiekowe klamki i złote okucia w oknach stały się inspiracją do wykorzystania tego koloru w innych elementach aranżacji.


Wnętrze, które jest projektowane, nie dla jednej osoby czy rodziny, ale dla wielu, różnych, przypadkowych gości, musi trafiać w wiele gustów, tak aby każdy znalazł tam coś dla siebie. Narzuca to projektantowi pewną dozę eklektyzmu. Paulina Markowska postawiła na odważny dominujący motyw kwiatowy, który powtarza się na ścianach, meblach i dodatkach dając niezwykle ciekawy efekt.


Kolorystyka obu apartamentów jest spójna, dominują jasne barwy, biel i beż, dużo tu też zieleni, pudrowego różu i wspomnianego już złota. Ciepły odcień beżu na ścianach uzyskano za pomocą farb PARA. Typowa dla starych kamienic wysokość pomieszczeń okazała się zaletą, projektantka postanowiła wykorzystać tu duże, wiszące żyrandole. Jest to element, który nadaje wnętrzu ponadczasowej elegancji. Podobny efekt uzyskany został przy zastosowaniu wysokich listew przypodłogowych z oferty NMC (dostępne w salonach Dekorian).


Pomimo wiekowej lokalizacji i klasycznych elementów wystroju wnętrza te są nowoczesne, podobnie jak trend na łączenie stylów. Odrestaurowane, drewniane meble spotykają się tu z wieloma lakierowanymi powierzchniami, modne geometryczne lampy stoją obok klasycznego tapicerowanego łóżka. W tych wnętrzach przeciwieństwa się przyciągają i tworzą razem znakomity kolaż. Całość jest elegancka i stonowana.


Apartamenty przy rynku Starego Miasta świetnie wpisują się w klimat stolicy, która łączy bogatą historię z nowoczesnością. Dzięki stonowanemu wystrojowi będą doskonałą odskocznią od szalonego tempa warszawskiego życia. Idealne miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć, nie tracąc nic z atrakcji jakie oferuje miasto.


 

Czas generowania strony: -1675466478,82s