5 powodów, dla których warto odwiedzić nową siedzibę.
Nowa siedziba The Design Museum została zaaranżowana w Commonwealth Institute z lat 60. XX wieku. Zewnętrzna struktura budynku została zaprojektowana przez duńską firmę architektoniczną OMA i efekt zmian jest zachwycający. Natomiast projekt wnętrza muzeum to rezultat pracy Johna Pawsona. W porównaniu do poprzedniej siedziby przy Shad Thames Muzeum powiększyło przestrzeń trzykrotnie. Renowacja kosztowała 83 milionów funtów.
Fot. Gareth Gardner.
„Designer Maker User” to nowa, stała wystawa The Design Museum zawierająca ponad 1000 eksponatów. Dodatkowo w tej przestrzeni można zobaczyć wybrany przez publiczność zbiór „designerskich przedmiotów” (od jeansów po rękawiczki do mycia naczyń). Sam Burmistrz Londynu Sadiq Khan dodał do ekspozycji jeden element: logo metra „London Underground”.
Kurator Justin McGuirk wybrał dwie wystawy, które zainaugurowały działalność Muzeum pod nowym adresem. Pierwsza z nich to IX edycja „Beazley Designs of the Year”, która prezentuje przedmioty podsumowujące design roku poprzedniego. Druga „Fear and Love: Reactions to a Complex World” prezentuje jedenaście nowych instalacji przygotowanych przez najbardziej innowacyjnych i prowokacyjnych współczesnych designerów i architektów.
Żadne współczesne muzeum nie obejdzie się bez restauracji w swoim budynku i The Design Museum nie jest w tej kwestii wyjątkiem. Na ostatnim piętrze królują uznani szefowie kuchni: Valentine Warner, Jeremy Lee i James Ramsden; znajdziemy tu również cocktail bar, kawiarnię i stoisko z sokami.
The Design Museum znajduje się przy High Street Kensington, w Holland Park, któremu warto poświecić trochę uwagi i czasu. W parku znajdują się m.in. ruiny Holland House, Kyoto Gardens w stylu japońskim oraz liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi.
Czas generowania strony: -1732249993,98s