Projekt Conceptownia | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Projekt Conceptownia

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Pomysł na to miejsce ewoluował. Ostatecznie powstała przestrzeń, w której architekci mogą czuć się, jak we własnej pracowni.



OD POMYSŁU DO REALIZACJI
Pomysł na Projekt Conceptownia to dziecko Pawła Iwickiego (Unitherm) i Macieja Wojtysiaka (BoConcept), którzy od lat, w imieniu swoich firm, dbają o właściwy poziom współpracy z trójmiejskimi architektami. Chcieli stworzyć miejsce, które dodatkowo ją usprawni i ułatwi, pozwalając profesjonalistom na pracę, ale także prowadzenie biznesowych spotkań. W lipcu 2015 zwrócili się ze swoją koncepcją do Arkadiusza Nowickiego z Biura Projektowego Nowicki, a ich wspólne rozmowy i narady zaowocowały ostateczną wizją tego wyjątkowego miejsca. Początkowo Projekt Conceptownia miał być ośrodkiem szkoleń, wyposażonym w komplet materiałów naukowych i edukacyjnych, jednak pomysł szybko ewoluował. Ostatecznie powstała przestrzeń, w której architekci mogą czuć się, jak we własnej pracowni. Conceptownia jest miejscem, gdzie każdy projektant może pracować, zapoznać swoich klientów z najnowszymi rozwiązaniami i technologiami, a docelowo „zarazić pomysłem na zrobienie czegoś lepiej i inaczej”. Do swojego pomysłu twórcy Conceptowni przekonali jeszcze kolejne trzy firmy - doskonale znanych na trójmiejskim, ale także ogólnopolskim rynku - firm. Finalnie projekt współtworzy pięć firm: vBass (automatyka budynkowa i nagłośnienie), Unitherm (instalacje grzewcze, wentylacyjne i klimatyzacyjne), Studio 66 (okna, aranżacje okienne i nagłośnienie), Bo Concept (meble i dodatki) i Dekorian (materiały wykończeniowe do ścian i podłóg, w tym farby, tapety, podłogi drewniane, wykładziny). Eksperci tych marek są nie tylko współgospodarzami tej przestrzeni, ale organizują tu także szkolenia dla profesjonalistów.

 

INTELIGENTNA I INTERAKTYWNA
Conceptownia jest miejscem interaktywnym i inteligentnym. Za pomocą dotykowego panelu lub smartfona możemy tu kontrolować nagłośnienie czy oświetlenia, a nawet opuścić rzutnik umieszczony w mechanicznej windzie wewnątrz podwieszanego sufitu. Zainstalowano tu również specjalny schemat przekroju budynku, zwany „domkiem”. Wszystko po to, aby architekci mogli pokazać kompleksowe działanie technologii czy inteligentnej automatyki swoim klientom. To tutaj zobaczymy wszystkie instalacje, o których zapominamy często na etapie projektu, a do których nie możemy już później wrócić. „Domek” obrazuje jak wygląda wentylacja mechaniczna, ogrzewanie podłogowe czy okno dachowe z roletą i specjalnymi czujnikami. Najbardziej spektakularnym elementem wystroju jest jednak biokominek, zamontowany w kłodzie z trzystuletniego dębu. Jego płomień uruchamiamy i kontrolujemy za pomocą smartfona. Zaś wszystkim, którzy chcą się skupić na designerskich aspektach urządzania domu, Conceptownia oferuje niezliczoną ilość katalogów, próbek i zdjęć, z których łatwo wyczarować niepowtarzalny moodboard.

 

JAK TO DZIAŁA?
Każdy kto chce skorzystać z Conceptowni może – po wcześniejszej rezerwacji – zająć część lub całą, ponad stumetrową powierzchnię. Do dyspozycji projektanta organizującego spotkanie i jego gości są trzy miejsca do prowadzenia rozmów, a także trzy stanowiska pracy. Jeśli nie wszyscy goście mogą być na miejscu, to w Conceptowni można bez problemu zorganizować profesjonalną wideokonferencję. Architekci mają tu oczywiście dostęp do Internetu i prywatną przestrzeń dyskową. Projekt Conceptownia nie przewiduje dodatkowej obsługi. Dlaczego? Twórcy tego miejsca chcą, aby każdy architekt czy projektant został gospodarzem tego miejsca. W głębi salonu BoConcept w Gdyni każdy architekt i projektant może poczuć się, jak we własnej pracowni.

 

(tekst i zdjęcia: na podstawie materiałów prasowych marki Projekt Conceptownia)

Czas generowania strony: -1732249136,02s