Polish Design. Tomorrow is today | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Polish Design. Tomorrow is today

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Czołowe, polskie uczelnie artystyczne zaprezentują prace swych studentów na targach Salone del Mobile w Mediolanie.


 

"POLISH DESIGN. Tomorrow is today" to kolejny, bardzo ciekawy punkt w programie najważniejszych targów designu na świecie. Kuratorką wystawy, która odbędzie się 4 - 9 kwietnia w Superstudio Più, jest Dorota Koziara - polska projektantka prowadząca studio w Mediolanie.

 

Wystawa, prezentująca projekty ośmiu najważniejszych, polskich uczelni artystycznych ma na celu przybliżenie specyfiki współczesnego projektowania w Polsce. Uwaga zwiedzających będzie kierowana nie tylko na kwestie związane z kształceniem projektantów, ale także na charakterystyczny dla danej uczelni kontekst historyczno- geograficzny. A wszystko to ujęte w unikalnej aranżacji Doroty Koziary, opierającej się na idei otwartych ksiąg, z których każda opisuje jedną ze szkół.

 

Dawniej większość polskich uczelni artystycznych specjalizowała się w konkretnej dziedzinie. Okazuje się, że podział ten, choć mniej wyraźny, utrzymuje się nawet we współczesnych nam czasach. Łódź, w której tradycyjnie dominował przemysł włókienniczy, słynęła z projektowania tkanin i ubrań. Reprezentująca to miasto Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego zaprezentuje w Mediolanie kolekcję kostiumów teatralnych, a także zda relację z dyplomowych pokazów mody.  Gdańsk, ze względu na swe strategiczne położenie nad morzem, od dziesięcioleci słynął z projektowania okrętów i statków. Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku przywiezie do Włoch, w formie prezentacji multimedialnej, najlepsze projekty różnych jednostek pływających, pokaże również kajak "Rower wodny – zrób to sam" projektu Roberta Mrowca.

 

Więcej o wystawie można przeczytać na stronach organizatorów -  Akademickiego Centrum Designu i culture.pl.

Czas generowania strony: -1695786942,81s