Kolekcja tapet legendarnej marki Jim Thompson, słynącej z fascynacji kulturą i sztuką orientu.
Jej motywem przewodnim są tajskie ornamenty i scenki rodzajowe, które zostały ręcznie wykonane, a następnie odwzorowane na tapecie.
W zeszłym roku manufaktura Jim Thompson świętowała 65-lecie powstania. Swoją nazwę zawdzięcza osobie założyciela, amerykańskiego architekta, który po II Wojnie Światowej zamieszkał w Bangkoku i zafascynował się Tajlandią, tamtejszą kulturą i sztuką. Na przestrzeni kilkudziesięciu lat, jemu i jego następcom udało się zbudować firmę, która stała się najbardziej znanym producentem ekskluzywnych tajskich jedwabiów, wykorzystywanych na potrzeby mody i aranżacji wnętrz. Z czasem marka rozwinęła swoją działalność o produkcję tapet, których znakiem rozpoznawczym jest fantazyjna i niezwykle oryginalna stylistyka orientalna. Obecnie Jim Thompson zatrudnia 3000 pracowników i dysponuje 50 zakładami produkcyjnymi. W sferze projektowej firma współpracuje z najlepszymi światowymi designerami, ale niezmiennie wspólnym mianownikiem powstających wzorów tkanin i tapet są sztuka, architektura i przyroda Dalekiego Wschodu. Jednym z owoców takiej współpracy jest niezwykła kolekcja tapet zatytułowana „Pagoda and Palms”.
Inspiracją dla kolekcji „Pagoda and Palms” były tajskie jedwabie Jima Thompsona z legendarnej linii No. 9. Projektant Richard Smith dokonał reinterpretacji swoich ulubionych wzorów tkaninowych, a następnie zostały one zrealizowane w postaci tapet dekoracyjnych. „Pagoda and Palms” liczy łącznie 11 wzorów występujących w różnych wersjach kolorystycznych. Tytułowa tapeta z kolekcji stanowi ilustrację tajskich zabudowań i flory. Całość budzi skojarzenia z malowidłami wykonanymi tuszem na ceramicznych kaflach. Z kolei bardzo energetyczny i odważny wzór „Butterfly House” zainspirowany został 18-stowieczną porcelaną chińską. W kolekcji „Pagoda and Palms” znajdziemy tapety prezentujące misterne i efektowne ornamenty odwołujące się do tradycji chińskiej i tajskiej, w tym wzory Shanghai Stripe, Chinese Daisy i Agiasos. Bardzo subtelną, kobiecą propozycją jest wzór Tea Party przedstawiający spotkanie przy herbacie w rajskim ogrodzie. Warto zwrócić również uwagę na tapetę Fretwork, która jest niczym innym jak odręcznie malowanym labiryntem w różnych wersjach kolorystycznych od pszenicy na kości słoniowej do metalicznego złota na terakocie.
W kolekcji „Pagoda and Palms” znajdziemy wyłącznie tapety flizelinowe. Są one wygodne w aplikacji i użytkowaniu. Powierzchnia jest zmywalna, dzięki czemu można usunąć delikatne zabrudzenia bez ryzyka uszkodzenia tapety. W zależności od wzoru, tapety dostępne są w brytach o szerokości od 52 cm do 137 cm. Wyłącznym dystrybutorem produktów marki Jim Thompson jest sieć salonów Dekorian.