Marco Maran | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-31

Marco Maran

Na początku był research…
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Do każdego, nowego projektu podchodzi jak naukowiec - zaczyna od badań i obserwacji. Następnie przechodzi do analiz, by doprowadzić do powstania maksymalnie doskonałego produktu. Wydawać by się mogło, że takie podejście nie pasuje do korzeni designera - południe Europy kojarzy się raczej ze swobodną improwizacją, a nie żmudną pracą koncepcyjną. Nic bardziej mylnego, jest to bowiem system pracy jednego z najbardziej utytułowanych włoskich designerów.  

Marco Maran urodził się w 1963 roku w sercu Toskanii - malowniczej Sienie. Być może to właśnie miejsce ukształtowało jego wrażliwość na piękno i wyczucie stylu. Te cechy w połączeniu z uporządkowanym stylem pracy uczyniły go jednym z najbardziej docenianych na świecie projektantów krzeseł. Liczba nagród, jakimi został uhonorowany przyprawia o zawrót głowy. Począwszy od pierwszych, otrzymanych w 1995 i 1996 roku za krzesła Sinué i Zip, w konkursie Young & Design; poprzez wiele międzynarodowych wyróżnień, jakie zdobyło krzesło Chiacchiera, stworzone przy współpracy z firmą Parri (wśród nich Grandesign Award w 1997 roku czy IIDA Product Design Achievement Award); skończywszy na nagrodzie Chicago Good Design Award, którą zdobył w 2008 roku za inny, sztandarowy projekt w ramach kooperacji z Parri - krzesło Body to Body.

Marco Maran może poszczycić się nie tylko ogromną liczbą nagród, jakie zdobyły jego projekty w konkursach designu. Do jego zasług dopisać można także udział w wielu, międzynarodowych wystawach czy wreszcie współpracę z najlepszymi producentami mebli na świecie: Max Design, Knoll i Parri, gdzie pełni rolę głównego projektanta.

 

 

Czas generowania strony: -1716827750,28s