Kwiaty we wnętrzu | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2018-10-22

Kwiaty we wnętrzu

Od wieków wzbudzają najwyższe doznania estetyczne. Są symbolem tajemnicy, szczęścia i doskonałego piękna. Można je spotkać w każdym wnętrzu. Oczyszczają powietrze z toksyn. Wpływają na zmysły. Mowa o… kwiatach, które są nieodłączną częścią naszego życia.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Niepoprawny romantyzm

Biało za oknem, temperatura poniżej zera, negatywne samopoczucie, a wszystko za sprawą zimy. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą kolorowe akcenty kwiatowe, które wnoszą do pomieszczenia wiele radości i pozytywnej energii. Za ich sprawą wnętrze zmienia się w prawdziwą oazę spokoju i naturalnego piękna. Produkty, które przeobrażą każde miejsce w tajemniczy ogród to tapety ścienne.  Mają różne oblicza - florystyczne motywy w nowoczesnym wydaniu; drobniejsze i większe elementy; w nietuzinkowych barwach; z połyskiem bądź matowe; w wersjach winylowych i papierowych. Wybór w tej kwestii jest ogromny, o czym świadczy przebogata oferta transylwańskiej marki MINDTHEGAP. Na uwagę zasługuje kolekcja TROPICAL VIBES pełna oryginalnych i niepowtarzalnych wzorów. Przenosi do rajskich krajobrazów nasyconej zieleni. Za jej sprawą wprowadzamy do pomieszczenia inny świat… wielowymiarowy, niezwykły, magiczny. Obcowanie z nieskazitelną, dziką przyrodą można zacząć już we własnym wnętrzu.

Zainspiruj się

Kto powiedział, że krzesło czy lampa nie mogą przypominać roślin? Obecnie projektanci coraz częściej inspirują się motywami florystycznymi tworząc prawdziwe dzieła sztuki. Jeśli lubisz spędzać czas na świeżym powietrzu i z przyjemnością podziwiasz bogaty świat przyrody powinieneś koniecznie poznać meble, dzięki którym zaprosisz naturę do swojego wnętrza. Ostatnio coraz modniejsze stają się kolorowe fotele przypominające rozkwitające kwiaty: mają rozłożyste podłokietniki niczym płatki, siedzisko z wgłębieniem jak kielich, są zwieńczone szerokim i wysokim oparciem – koroną. Miłośników natury z pewnością zachwyci lampa Discocó marki Marset inspirowana lotosami oraz lampa Snowdrop od Innermost przypominająca przebiśniegi.

Jeden kwiat wiosny nie czyni

Aby wprowadzić zmiany do pomieszczenia idealnie sprawdzą się wazony, obrusy, zasłony oraz koce w kwieciste wzory. Nie wymagają przearanżowania całej przestrzeni, a pomagają uzyskać spektakularny efekt. Należy jednak pamiętać, by nie przesadzić z ilością i nie zmęczyć oczu motywami florystycznymi. Przy wyborze elementów dekoracyjnych warto zachować zasadę złotego środka. Ci, którzy nie lubią bawić się wzorami, a chcą zaprosić do swojego wnętrza wiosnę powinni wyposażyć się w naturalne kwiaty doniczkowe. Jasne, przestronne miejsca przepełnione dziennym światłem warto przyozdobić mocnym akcentem roślinnym. Sukulenty należą do najbardziej prostych w pielęgnacji i są najbardziej trendy w tym sezonie. Kolejny hit to pilea bogata w drobne liście, swoim kształtem przypominającym monety. Super modne stały się kaktusy oraz palmy nadające wnętrzom nieco egzotycznego charakteru. W pomieszczeniach króluje również monstera dziurawa nie wymagająca dużej pielęgnacji, oczyszczająca powietrze z toksyn. Jak widać wybór w tej kwestii jest ogromny, dlatego najpierw należy poznać warunki świetlne, wilgotnościowe i cieplne pomieszczenia. Nawet najpiękniejsza roślina może stracić swój urok postawiona w nieodpowiednim miejscu.


 Niemiecki poeta  Friedrich Rückert napisał: „gdzie kwitnie kwiat – musi być wiosna, a gdzie jest wiosna – wszystko wkrótce rozkwitnie”. Przedmioty codziennego użytku inspirowane motywami florystycznymi wprowadzają niepowtarzalny klimat. Niech zazieleni się wszystko wokół, nad głową śpiewają ptaki, a w brzuchu latają motyle. Wiosna za 3…2…1…
 


 Czas generowania strony: -1695794456,41s