Dywanów czar | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-12

Dywanów czar

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Po latach złego PR-u dywan ponownie aspiruje do roli pierwszoplanowej dekoracji wnętrza. Wszystko za sprawą wzorniczej i jakościowej metamorfozy. 


 

Autor: Marta Czabała

 

Przez lata cieszył się złą sławą. Większość Polaków pytana o skojarzenia związane z dywanem nadal wymienia kiczowate modele z lat 80. i 90, zrobione ze sztucznych materiałów, kupowane często z przyzwyczajenia do takiej formy dekoracji podłogi niż z rzeczywistej potrzeby. Tymczasem przez ostatnie kilkanaście lat dywan zdążył przejść całkowitą, wzorniczą, ale też jakościową rewolucję, dostosowując się do wymagań współczesnego klienta.

 

KOMBINACJA IDEALNA

Dzisiejszy dywan to perfekcyjna kombinacja funkcji praktycznych i estetycznych. Dopełnia wystrój pomieszczenia na równi z meblami, oświetleniem czy dodatkami. Oryginalny wzór przełamuje monotonię płaszczyzny wykończonej kamieniem naturalnym czy drewnem. Pomaga w wyodrębnieniu stref na większej, otwartej przestrzeni. Stanowi doskonałą izolację termiczną: w zimie zatrzyma ciepło (pokoje z dywanem są cieplejsze o 2 stopnie niż te z „gołym” parkietem), w lato jego włók- na ochłodzą nasze stopy. To idealne rozwiązanie jeśli w domu mieszkają dzieci. Dywan zamortyzuje upadki raczkujących maluchów, ociepli je też kiedy bawią się na podłodze. Dbamy o spokój sąsiadów? Dywan położony w pokoju dziecięcym czy salonie pochłonie i obniży natężenie dźwięków stóp biegających po podłodze, telewizora, komputera i innych sprzętów domowych. To funkcja zarezerwowana nie tylko dla dźwięków stóp biegających po podłogach. Nowoczesne dywany absorbują i zmniejszają też dźwięki telewizora, komputera i innych sprzętów domowych.

 

Mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Te najbardziej zaawansowane są w zasadzie złożonym filtrem, który wychwytuje i zamyka pyłki i odrobinki kurzu, stając się idealnym wyborem dla domowników z alergią czy osób chorujących na astmę. Praktyczność dywanu zupełnie nie ogranicza możliwości jego wyglądu i designu. Dywany dostaniemy dzisiaj w tysiącach wzorów, różnych rodzajach grubości i wielu rozmiarach. Są uniwersalne i ponadczasowe – z łatwością dopasują się do charakteru i powierzchni każdego pomieszczenia, łącząc swoje zaawansowane funkcje z niebagatelnym wyglądem. Z łatwością staną się jego pierwszoplanową ozdobą, podkreślą wystrój lub przełamią jego jednostajność. Projektanci dawno docenili już ich potencjał, dlatego wykończając wnętrza chętnie sięgają po dywany z coraz bardziej szlachetnych włókien i materiałów. Topowe modele to efekt wielomiesięcznej, często ręcznej pracy.

 

JAKOŚĆ I DESIGN

Doskonałym przykładem najbardziej nowoczesnych i designerskich dywanów są te oferowane przez markę Epic Carpets, w szczególności wzory z linii Aurora, New Life i Yeti. To dowód na to, że granicą designu może być jedynie kreatywność projektanta. Tkane ręcznie w Indiach oraz Turcji, dywany robione są wyłącznie z najwyższej jakości włókien, jedwabi i wiskozy. Aurora to kolekcja szlachetnych dywanów wykonanych z jedwabiu bananowego. Dywany (dostępne w rozmiarach 170x230 cm, 200x300 cm i 240x340 cm) produkowane w odcieniach szarości, błękitów, beżów i fuksji zachwycają grą świateł i wrażeniami wizualnymi. Linia New Life przypomina antyczne patchworki. Ta zachwycająca kolekcja (dostępnych w rozmiarach 170x230 cm i 200x300 cm) wyprodukowana została z kawałków zabytkowych dywanów, poddanych gruntownej konserwacji, co zaowocowało gamą nieszablonowych, przyciągających uwagę motywów. W nowoczesnych wnętrzach świetnie odnajdą się dywany z kolekcji Yeti, dostępnej w rozmiarach 170x230 cm i 200x300 cm. Wykonane z kawałków wełny lcowej, tworzą na podłodze wyjątkową, wielkoformatową mozaikę. 

Czas generowania strony: -1695792329,00s