Architektura w ruchu | Dekorian Home
WYSZUKANE-POLECANE | 2017-10-31

Architektura w ruchu

Niecodzienna wystawa - plac zabaw dla dzieci i dorosłych.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Tekst: Aleksandra Leszczyńska

 

Coraz więcej wystaw projektowanych jest z myślą o dzieciach. To wspaniale, bo tylko dzięki inwestowaniu czasu i uwagi również w małych odbiorców wychowuje się publiczność, która nie boi się wizyt w galeriach i lubi taką formę spędzania wolnego czasu. 

Wystawa „Architektura ruchu” nawiązuje do koncepcji POP-UP, czyli wydarzenia, które trwa tylko przez określony czas. Soho Factory przy ul. Miskiej 25 stanie się na kilka dni miejscem, w którym dzieciaki będą mogły wcielić się w role budowniczych stolicy.

Na niecodziennej ekspozycji zostaną zaprezentowane obiekty, które w tajemniczych okolicznościach zmieniły swoje miejsce, zniknęły, na przykład Rogatki Grochowskie, Pałac Lubomirskich czy budynek Sądów przy Al. Solidarności. Zwiedzający będą mogli bawić się, przesuwając i burząc przeskalowane budynki, stawiając kolumny i konstruując mosty. Modele wykonane będą w dziecięcej skali, z lekkich materiałów takich jak sklejka, czy styropian - tak, by dzieci mogły nimi swobodnie manipulować. Towarzyszyć im będą archiwalne fotografie oraz historie opisane przez Jakuba Szczęsnego. 

„Architektura ruchu” to pierwsza odsłona cyklu wydarzeń dla małych koneserów sztuki, designu i architektury. W maju, czerwcu i wrześniu koordynatorzy zaplanowali także wystawę „Czym jest design?”.

 

„Architektura ruchu”

27 maja - 4 czerwca 

Soho Factory, ul. Mińska 25, hala 19

Wernisaż 27 maja:

12.30 – oprowadzanie kuratorskie - Małgorzata Kuciewicz i Simone De Iacobis 

14.00 – warsztaty - prowadzenie Małgorzata Kuciewicz, Simone De Iacobis, Jakub Szczęsny 

16.00 – oprowadzanie kuratorskie - Jakub Szczęsny 

Zwiedzanie w pozostałe dni w godzinach: 

pn. - pt. 15:00 - 19:00 

sb. - ndz. 12:00 - 18:00

Wstęp: 5 zł

FB wydarzenia

Czas generowania strony: -1695291676,20s