Znamy laureatów konkursu Projektuj dla Glamory! | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2019-06-14

Znamy laureatów konkursu Projektuj dla Glamory!

Nagrodę specjalną w wysokości 250 € NETTO + 10% prowizji od każdej sprzedaży zwycięskiego wzoru zdobył zespół projektowy – Monika Rygielska, Agnieszka Skowrońska - za grafikę ,,Afterglow”. Specjalne wyróżnienie otrzymały prace: ,,Decay” Marcina Cibora oraz ,,Volter” wykonany przez Agatę Nowak. Serdecznie gratulujemy!
Udostępnij logo whatsapp logo twitter


Konkurs polegał na zaprojektowaniu oryginalnego wzoru grafiki ściennej, która zostanie wdrożona do sprzedaży marki Glamora. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, wysoki poziom i różnorodność nadesłanych prac. Poniżej prezentujemy opisy nagrodzonych wzorów wraz z inspiracjami do ich stworzenia.


I miejsce – AFTERGLOW - Przedstawiony projekt grafiki ściennej stanowi abstrakcyjny wzór, którego składowymi są światło i ceń. Punktem wyjścia dla stworzenia projektu jest płynne zacieranie się dnia i nocy, będące najbardziej oczywistym i naturalnym tłem dla życia człowieka. Spokojna kompozycja stanowi doskonałe uzupełnienie minimalistycznego wnętrza, nie rozpraszając a dopełniając całości widoku. Zaprojektowana grafika jest lekka, nowoczesna i nienachalna - jest przyjaznym tłem dla wnętrz komercyjnych i prywatnych.  Ze względu na duże możliwości aranżacyjne, wzór dedykowany jest tapetom GLAMDECOR | VINYL WALLCOVERING.

I wyróżnienie – Decay – Praca konkursowa jest inspirowana autorskim malarstwem akrylowym, które w późniejszym etapie zostało przetransponowane na cykl grafik pod tytułem ,,Rozkład”. Tkanką obrazu jest poszarpany i rozkładający się fragment bandażu. W jego detalach i strukturach zauważyłem jakości, które dały się multiplikować, deformować i kształtować w abstrakcyjne formy. Jakkolwiek by się nie układały – struktura bandażu daje wrażenie obiektu naznaczonego minionym czasem, który jest w trakcie rozkładu. Efekty prac kojarzą się z filozofią japońską Wabi – Sabi, która w ostatnim czasie jest popularna w dziedzinie designu. Wzór zaprojektowanej tapety jest spokojny w swej chromatyce, natomiast jego kompozycja jest dynamiczna przez płożącą się tkaninę, która oprócz efektu rozkładu daje się odczuć jako miękka w dotyku. Dzięki temu nadaje się do zastosowania we współczesnych wnętrzach pokoi hotelowych oraz części rekreacyjnych obiektów publicznych.

II wyróżnienie – Volter - Oryginalna grafika ścienna Volter powstała wiosną 2019 roku, jako praca konkursowa dla firm Glamora i Dekorian Home, z myślą o nadaniu wnętrzom komercyjnym (tj. hotele, lobby) nietuzinkowego charakteru. Tajemnicza, abstrakcyjna kompozycja urzeka i intryguje zarówno swoją unikatową strukturą, jak i przyciągającą wzrok kolorystyką. Jej siła wyrazu wynika ze sposobu nakładania farby oraz przenikania warstw laserunku i impasto, co daje w rezultacie odczucie głębi i przestrzeni. Rozlewająca się, hipnotyzująca zarazem materia malarska z widocznym duktem pędzla i fakturą podłoża nie pozostaje obojętna dla odbiorcy. Volter idealnie odpowiada stwierdzeniu Maurice’a Denisa –francuskiego artysty i teoretyka sztuki, który zauważa, że "obraz, zanim stanie się koniem bitewnym, nagą kobietą lub jakąkolwiek inną anegdotą, jest przede wszystkim powierzchnią płaską pokrytą farbami w określonym porządku".


<