Konkurs polegał na zaprojektowaniu oryginalnego wzoru grafiki ściennej, która zostanie wdrożona do sprzedaży marki Glamora. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, wysoki poziom i różnorodność nadesłanych prac. Poniżej prezentujemy opisy nagrodzonych wzorów wraz z inspiracjami do ich stworzenia.
I miejsce – AFTERGLOW - Przedstawiony projekt grafiki ściennej stanowi abstrakcyjny wzór, którego składowymi są światło i ceń. Punktem wyjścia dla stworzenia projektu jest płynne zacieranie się dnia i nocy, będące najbardziej oczywistym i naturalnym tłem dla życia człowieka. Spokojna kompozycja stanowi doskonałe uzupełnienie minimalistycznego wnętrza, nie rozpraszając a dopełniając całości widoku. Zaprojektowana grafika jest lekka, nowoczesna i nienachalna - jest przyjaznym tłem dla wnętrz komercyjnych i prywatnych. Ze względu na duże możliwości aranżacyjne, wzór dedykowany jest tapetom GLAMDECOR | VINYL WALLCOVERING.
I wyróżnienie – Decay – Praca konkursowa jest inspirowana autorskim malarstwem akrylowym, które w późniejszym etapie zostało przetransponowane na cykl grafik pod tytułem ,,Rozkład”. Tkanką obrazu jest poszarpany i rozkładający się fragment bandażu. W jego detalach i strukturach zauważyłem jakości, które dały się multiplikować, deformować i kształtować w abstrakcyjne formy. Jakkolwiek by się nie układały – struktura bandażu daje wrażenie obiektu naznaczonego minionym czasem, który jest w trakcie rozkładu. Efekty prac kojarzą się z filozofią japońską Wabi – Sabi, która w ostatnim czasie jest popularna w dziedzinie designu. Wzór zaprojektowanej tapety jest spokojny w swej chromatyce, natomiast jego kompozycja jest dynamiczna przez płożącą się tkaninę, która oprócz efektu rozkładu daje się odczuć jako miękka w dotyku. Dzięki temu nadaje się do zastosowania we współczesnych wnętrzach pokoi hotelowych oraz części rekreacyjnych obiektów publicznych.
II wyróżnienie – Volter - Oryginalna grafika ścienna Volter powstała wiosną 2019 roku, jako praca konkursowa dla firm Glamora i Dekorian Home, z myślą o nadaniu wnętrzom komercyjnym (tj. hotele, lobby) nietuzinkowego charakteru. Tajemnicza, abstrakcyjna kompozycja urzeka i intryguje zarówno swoją unikatową strukturą, jak i przyciągającą wzrok kolorystyką. Jej siła wyrazu wynika ze sposobu nakładania farby oraz przenikania warstw laserunku i impasto, co daje w rezultacie odczucie głębi i przestrzeni. Rozlewająca się, hipnotyzująca zarazem materia malarska z widocznym duktem pędzla i fakturą podłoża nie pozostaje obojętna dla odbiorcy. Volter idealnie odpowiada stwierdzeniu Maurice’a Denisa –francuskiego artysty i teoretyka sztuki, który zauważa, że "obraz, zanim stanie się koniem bitewnym, nagą kobietą lub jakąkolwiek inną anegdotą, jest przede wszystkim powierzchnią płaską pokrytą farbami w określonym porządku".
Czas generowania strony: -1732193674,66s