Wakacje z kultową Brdą! | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2019-02-24

Wakacje z kultową Brdą!

Pokolenie lat 70. I 80. pamięta je znakomicie. Bez nich wakacje nie istniały. Ośrodki wczasowe, letniskowe i podmiejskie działki… Domki Brda, stylizowane na górskie chatki z dwuspadowym dachem od ziemi, aż po szczyt, idealnie wpisywały się w wakacyjny krajobraz tamtych lat. Teraz powracają w nowoczesnej wersji!
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Wiele z nich przetrwało. Niektórzy patrzą na nie z sentymentem, inni uważają za nieco już passe. Projektanci z biura SK-Architekci z Jeleniej Góry wpadli na genialny pomysł odświeżenia koncepcji sprzed ponad czterdziestu lat i zaprojektowali nowoczesny zespół domków letniskowych zlokalizowanych w urokliwym otoczeniu sosnowego lasu i polskich gór.


Pod charakterystycznymi trójkątnymi dachami powstały jasne, minimalistyczne, ale ciepłe i przytulne wnętrza. Efektowne, bo w całości przeszklone elewacje robią wrażenie i zapewniają piękne widoki, podobnie jak przylegający do domku drewniany taras. Domki dostępne są w dwóch rozmiarach: 34 i 47 m kw. Takie niewielkie metraże nie potrzebują nawet pozwoleń na budowę. Dzięki temu można je postawić łatwo, szybko (nawet w kilka dni) i bez czekania na trwające zwykle bardzo długo procedury urzędowe. Na życzenie architekci mogą zaprojektować większy 80 -metrowy budynek. Nowa Brda zaprojektowana została w technologii drewnianej, prefabrykowanej, z dachem do wyboru z łupka, dachówki, blachy, deski lub paneli fotowoltaicznych.

Wnętrza są równie proste jak bryła budynku, ale duża ilość drewna tworzy przytulną, wakacyjną atmosferę. Wygodna strefa dzienna z kominkiem, hamakiem i wyjściem na taras, nowoczesna łazienka oraz minimalistyczna kuchnia. Na antresoli jedna lub dwie sypialnie (w zależności od wersji metrażowej). Nowoczesna Brda, jak zapewniają architekci, może powstać w kilka dni, sam montaż z pokryciem dachu zajmie ok. dwa tygodnie. Idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek, choć w domku można komfortowo spędzić czas o każdej porze roku. 

Technologia Steico lub HBE, w jakiej są budowane, gwarantuje najcieplejsze domy o współczynniku przenikania podobnym do domów pasywnych. W domkach możliwe jest także wykonanie przeszkleń w postaci ciepłych okien z potrójnymi szybami. Można je stawiać na palach lub płycie, mają lekką konstrukcję, która obniża koszty wykonania fundamentów.


Fot. SK-Architekci


Czas generowania strony: -1713583921,47s