Zwycięski projekt MIKO+ został już wcześniej doceniony w Polsce. Na Łódź Design Festiwal, jako jeden z najlepszych był prezentowany na wystawie pokonkursowej. MIKO+ to biżuteria terapeutyczna, leczy i zapobiega schorzeniom nadgarstka, które ze względu na długą pracę przy komputerze, są problemem coraz większej ilości osób. Wykonane tradycyjną złotniczą techniką obiekty, zdobią ciało. Projekt w ten sposób porusza kwestię wykluczenia społecznego ze względu na niepełnosprawność. Wiele osób, które boryka się z chorobami nadgarstka, nie podejmuje właściwej terapii, gdyż wstydzi się noszenia ortez.
Siedem obiektów biżuteryjnych z kolekcji MIKO+ zostało zaprojektowanych we współpracy z fizjoterapeutą, a ich skuteczność potwierdzono w Szpitalu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym w Poznaniu, podczas badania EMG. Najlepszy projekt dyplomowy na świecie jest zatem nie tylko przykładem znakomitego wzornictwa, ale także zwraca uwagę na jeden z problemów, z jakimi borykają się współcześni ludzie, skłania do refleksji, łączy dokonania z kilku dziedzin. Wpisuje się wiec w ogólnoświatowy designerski trend na to, aby projekty, niosły za sobą coś więcej, niż tylko ładną formę.
Globar Grad Show to inicjatywa non-profit, kuratorem tegorocznej edycji został pisarz i projektant Brendan McGetrick. Jego osobista interpretacja zakłada, że konkurs powinien spełniać cztery założenia: innowacyjność, która wykracza poza technologię i istnieje niezależnie od bogactwa; uniwersalny design i otwarcie na wszystkie rodzaje projektów; równość, brak hierarchii pomiędzy uniwersytetami, projektantami, regionami oraz wpływ projektów na świat, próba rozwiązania, najbardziej palących problemów.
Progress Prize została przyznana po raz pierwszy w historii Global Grad Show. Zwycięski projekt wybrało międzynarodowe jury, składające się z autorytetów z kilku dziedzin: dziennikarstwa, innowacji, inwestycji, projektowania i produkcji. Miał on spełniać kilka kryteriów m.in. oryginalność, wpływ społeczny, międzynarodowe znaczenie oraz wykonalność. Projekt MIKO+ idealnie wpisał się w założenia konkursu. Zwyciężczynie Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska otrzymały główną nagrodę w wysokości 10 tysięcy dolarów.