Autorem odważnego projektu jest biuro Massive Design kierowane przez Maca Stopę. Za jego urzeczywistnienie odpowiada firma Tétris. 2400 mkw nowej przestrzeni Wyborowej mieści się w budynku Lumen (Złote Tarasy) w Warszawie.
„Architekt postawił poprzeczkę bardzo wysoko. Na przykład wykonanie na powierzchni biurowej ′stacji metra′, pełniącej funkcję sali konferencyjnej. Mieliśmy już w swojej historii zrobienie w biurowcu symulatora do gry w golfa czy profesjonalnego studia nagrań, ale metro budowaliśmy po raz pierwszy" – komentuje Maciej Duda, dyrektor operacyjny Tétris. Pomieszczenie jest w rzeczywistości salą konferencyjną obrazującą jeden z produktów – gin o brytyjskich korzeniach. Mamy tu stylizowany fragment starej stacji w Londynie, z oryginalnymi grafikami i logotypami. Wyzwaniem było np. wykonanie krzywizny ścian, odpowiadającej okrągłym tunelom metra czy naturalne ułożenie płytek na łukach ścian. Dalej trzeba było stworzyć efekt trójwymiarowych drzwi, otwierającego się wagonu metra. To wszystko wygląda bardzo realistycznie, szczególnie przy pierwszej wizycie.
Inną ciekawostką był profesjonalnie wyposażony i zaopatrzony bar, który z sentymentu firma postanowiła przenieść ze swojej poprzedniej siedziby i udoskonalić. Stanowi on jedną z kluczowych przestrzeni biura, a jednocześnie miejsce umożliwiające organizację większych spotkań i prezentacji. Jego konstrukcja jest imponująca, może tu pracować 6-8 barmanów jednocześnie.
W tej realizacji projekt architektoniczny wnętrza został sporządzony przez Massive Design, ale już projekt instalacji, wszystkie elementy wykonawcze i koordynacja całości były w gestii Tétris. Tétris wykonał kompletny projekt systemów: klimatyzacji, wentylacji, instalacji oświetlenia, elektryki, struktury logicznej oraz IT. Najważniejsze było dostosowanie instalacji do zaproponowanej architektury wnętrza, tak aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom oraz komfort pracy w zgodzie z przepisami. Trzeba było na przykład wykonać otwarte sufity, co zmusiło projektantów instalacji do zmiany urządzeń w budynku, tak aby z jednej strony dostarczyć powietrze, a z drugiej zapewnić dobrą akustykę.
Po stronie Wyborowej Pernod Ricard za nadzór inwestorski nad wszystkimi pracami technicznymi związanymi z planowaniem i aranżacją powierzchni, a także ich finansowym rozliczeniem, odpowiadali eksperci z firmy doradczej JLL.
Czas generowania strony: -1734807262,42s