TRE powstała z inicjatywy Tomka Rygalika, który przekuł swoją filozofię myślenia na markę. Wartości TRE są uniwersalne kulturowo, dlatego do projektu zaproszono projektantów z całego świata.
Marka TRE powstała ze sprzeciwu wobec nadmiernej konsumpcji i nadprodukcji. „TRE to koń trojański konsumpcjonizmu zachęcający do odrzucenia tego, co zbędne i otaczania się tym, co ponadczasowe, co można przekazać kolejnym pokoleniom” – podkreśla Tomek Rygalik.
Marka TRE powstawała z tęsknoty za rzeczami wyjątkowymi i użytecznymi, trwałymi, takimi, które stają się nam bliskie, krzepią, ku którym instynktownie się skłaniamy. TRE nie podąża za modą, wybiega poza czas. Wykorzystywane przez TRE materiały zostały dobrane świadomie, w myśl idei o uniwersalizmie i trwałości.
Marka TRE z sukcesem zadebiutowała na światowych wystawach na Ambiente we Frankfurcie i Maison&Objet w Paryżu. Jej unikalny charakter docenili prestiżowi odbiorcy z całego świata. Na polskim rynku marka TRE została zaprezentowana we wnętrzach mieszczącego się w obrębie Fortów Mokotów studia Jasna Sprawa. Docelowo na terenie fortów będzie znajdować się także Showroom połączony z biurem firmy.
Balance nie udaje drewnianej, to lampa wykonana z buku. Dzięki zastosowaniu technologii termicznej obróbki drewna, możliwe stało się uzbrojenie drewna w diody LED. Umieszczony na lampie suwak pozwala ustawić ją pod pożądanym kątem. W produkcie wykorzystano naturalne piękno drewna zamkniętego w prostej formie użytkowej.
Z jednego kawałka litego drewna wycięte są też deski kuchenne Solidboard. Stabilizowane termicznie nie pochłaniają wilgoci, nie odkształcają się, nie zmieniają koloru pod wpływem mycia. Są antybakteryjne. Każda jest inna, unikalna, dzięki układowi słojów zachowanych podczas obróbki technicznej. A dzięki podchwytowi są łatwe do przenoszenia, poręczne do prezentacji jedzenia.
Karafki 1L Carafe wykonane są ze szkła laboratoryjnego. W zamyśle to naczynia, w istocie – dzieła sztuki. Zapewniają doznania, prowokują. Podawanie wody, czy wina staje się wyjątkowym doświadczeniem. Subtelnie wyrafinowany projekt graficzny na powierzchni szkła jest w istocie podziałką do odmierzania mililitrów.
Proste kształty mają swoją kosmiczną siłę i uprzywilejowane miejsce w przestrzeni. Wyobraźmy sobie solniczkę w kształcie stożka, w której sól nie absorbuje wilgoci, nie zbryla się, nie wysypuje na stół. Zawsze gotowa do użycia, nie pozostawia po sobie niepożądanych śladów. Wykonana z białej porcelany ma swoją siostrę pieprzniczkę pozostającą po ciemnej stronie mocy.
Moduły TextBlock dają niemal nieograniczone pole dla wyobraźni architektom wnętrz. Czysty design, elegancja i wyrazowość na pograniczu sztuki i projektowania. Miejsce na tych wyjątkowych półkach znajdą także świeczniki Pond Candle Holder zaprojektowane przez Daisuke Kitagawę. Wykonane z litego aluminium, bądź mosiądzu pomieszczą jedną, bądź trzy świeczki typu tealight. Światło odbite spotęgowane jest dzięki geometrii zintegrowanego odbłyśnika, jakby światło księżyca odbijało się od wody, zachęcając do medytacji. Harmonia, prostota i elegancja w jednym.
Czas generowania strony: -1734533403,03s