Sheng-Yuan Huang urodził się w 1963 roku w Tajpej. Architekturę studiował na Tajwanie i w Stanach Zjednoczonych. Wykładał na uniwersytecie w Karolinie Północnej. W 1993 roku wrócił w rodzinne strony, zamieszkał w Yilian i założył pracownię Fieldoffice Architects. Przez ponad 20 lat działalności wrósł w lokalną społeczność, czerpiąc z niej inspiracje. Odpowiada wraz ze swoim zespołem za liczne projekty i interwencje urbanistyczne jak domy mieszkalne, budynki użyteczności publicznej, ścieżki rowerowe czy cmentarz.
Architekt traktuje przestrzeń miejską w kategoriach żywego organizmu, w którym każdy element ma istotną rolę do odegrania. Porównuje Yilian do liścia z jego unerwieniem, odpowiedzialnym za transport wody i składników odżywczych niezbędnych roślinie do życia. Twierdzi, że każdy budynek jest takim nerwem, gwarantującym rozwój miasta i zapewniającym jego mieszkańcom odpowiednie warunki do życia.
Tajwański projektant uważa, że korzenie architektury leżą głęboko w codziennym życiu. Żadna przestrzeń, nawet ta szczegółowo zaprojektowana, nie jest stała, a wręcz przeciwnie: ulega ciągłym, dynamicznym transformacjom. Dokładnie tak samo jak ludzki organizm czy sama przyroda. Dlatego właśnie każda praca Shen-Yuan Huanga uwzględnia i wykorzystuje cechy charakterystyczne okolicznego krajobrazu tak, żeby w przyszłości budynek i jego otoczenie mogły się wspólnie modyfikować, dostosowując do użytkowników, upływu czasu czy chociażby zmian klimatycznych.
Kuratorami wystawy są Juhani Pallasmaa i Chun-Hsiung Wang.