Jak co roku, agencja kreatywna Pentagram zaprojektowała nowy logotyp kolejnej edycji festiwalu, niezmiennie w kolorach białym i czerwonym. Centralnym miejscem dla całego wydarzenia jest muzeum Wiktorii i Alberta - największe w Londynie muzeum sztuki i designu, jednak festiwal to impreza o szerokim zasięgu, w tym roku będzie gościł aż w dziewięciu dzielnicach.
Spośród ogromu atrakcji warto wybrać się chociażby na te, które poleca dyrektor London Design Festival - Ben Evans. Jedną z nich jest Urban Cabin by Mini Living zaprojektowana przez Sama Jacobsa. Mikroskopijnych rozmiarów budynek w centrum Londynu, a w nim strefa relaksu, wspólna kuchnia i biblioteka, w której mieszkańcy mogą czytać i wymieniać się książkami (wśród nich klasyki angielskiej literatury: Dickens, Shakespeare oraz albumy sztuki współczesnej). Urban Cabin to miejsce, w którym możemy się na chwilę zatrzymać, oderwać od wielkomiejskiego rytmu życia. Sam Jacobs poprzez ten projekt chce poruszyć tematy ważne z perspektywy mieszkańców metropolii, takie jak chociażby malejąca liczba miejskich bibliotek i czytelni. Wśród polecanych atrakcji znalazła się również Villa Walala, zaprojektowana przez znaną projektantkę Camilę Walala. Kolorowa instalacja między biurowcami Broadgate ma na celu pobudzanie do zabawy i odstresowanie po ciężkim dniu w pracy.
Nieodłączną częścią festiwalu jest Światowe Forum Designu, czyli szereg wykładów, spotkań, warsztatów prowadzonych przez ponad trzydziestu wybitnych twórców z całego świata. Forum powstało po to, aby badać oraz wyznaczać trendy i kierunki, w jakich podąża światowy design. Podczas Festiwalu rozdane zostaną również nagrody dla najlepszych twórców. Medale przyznawane w czterech kategoriach są jednymi z najważniejszych branżowych wyróżnień na świecie. Co roku jednym z kluczowych wydarzeń podczas festiwalu są także targi 100% Design. Centrum konferencyjne Olympia w dniach 20 - 23 września będzie gościć wystawców z całego świata i stanie się wizytówką komercyjnej części imprezy.
London Design Festival ma na celu nie tylko wypromowanie Londynu jako światowej stolicy designu, ale także uzmysłowienie odwiedzającym, że design jest obecny wszędzie - od małych ulotek rozdawanych na ulicy po wielkie wieżowce. Na festiwalu nie zabraknie także polskich akcentów, jednym z nich będzie opisywana przez nas wystawa TEXTURA a Polish Touch organizowana przez Instytut Adama Mickiewicza. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny. Tutaj znajdziecie szczegółowy przewodnik po imprezie: www.londondesignfestival.com
Termin: 16-24 września 2017