London calling! | Dekorian Home
logo dekorianhome
WYDARZENIA | 2017-10-25

London calling!

Już w tym tygodniu, rusza piętnasta edycja London Design Festival. Wydarzenie to, od 2003 roku ściąga do stolicy Wielkiej Brytanii rzesze wielbicieli dobrego designu. Londyński festiwal to nie tylko wystawy, jest to również impreza komercyjna. Projekty można nie tylko podziwiać, ale również, a może przede wszystkim, je kupować. Nie zabraknie również szeregu wykładów i imprez satelickich.
Udostępnij

Jak co roku, agencja kreatywna Pentagram zaprojektowała nowy logotyp kolejnej edycji festiwalu, niezmiennie w kolorach białym i czerwonym. Centralnym miejscem dla całego wydarzenia jest muzeum Wiktorii i Alberta - największe w Londynie muzeum sztuki i designu, jednak festiwal to impreza o szerokim zasięgu, w tym roku będzie gościł aż w dziewięciu dzielnicach.

 Spośród ogromu atrakcji warto wybrać się chociażby na te, które poleca dyrektor London Design Festival - Ben Evans. Jedną z nich jest Urban Cabin by Mini Living zaprojektowana przez Sama Jacobsa. Mikroskopijnych rozmiarów budynek w centrum Londynu, a w nim strefa relaksu, wspólna kuchnia i biblioteka, w której mieszkańcy mogą czytać i wymieniać się książkami (wśród nich klasyki angielskiej literatury: Dickens, Shakespeare oraz albumy sztuki współczesnej). Urban Cabin to miejsce, w którym możemy się na chwilę zatrzymać, oderwać od wielkomiejskiego rytmu życia. Sam Jacobs poprzez ten projekt chce poruszyć tematy ważne z perspektywy mieszkańców metropolii, takie jak chociażby malejąca liczba miejskich bibliotek i czytelni. Wśród polecanych atrakcji znalazła się również Villa Walala, zaprojektowana przez znaną projektantkę Camilę Walala. Kolorowa instalacja między biurowcami Broadgate ma na celu pobudzanie do zabawy i odstresowanie po ciężkim dniu w pracy.

 Nieodłączną częścią festiwalu jest Światowe Forum Designu, czyli szereg wykładów, spotkań, warsztatów prowadzonych przez ponad trzydziestu wybitnych twórców z całego świata. Forum powstało po to, aby badać oraz wyznaczać trendy i kierunki, w jakich podąża światowy design. Podczas Festiwalu rozdane zostaną również nagrody dla najlepszych twórców. Medale przyznawane w czterech kategoriach są jednymi z najważniejszych branżowych wyróżnień na świecie. Co roku jednym z kluczowych wydarzeń podczas festiwalu są także targi 100% Design. Centrum konferencyjne Olympia w dniach 20 - 23 września będzie gościć wystawców z całego świata i stanie się wizytówką komercyjnej części imprezy.

 London Design Festival ma na celu nie tylko wypromowanie Londynu jako światowej stolicy designu, ale także uzmysłowienie odwiedzającym, że design jest obecny wszędzie - od małych ulotek rozdawanych na ulicy po wielkie wieżowce. Na festiwalu nie zabraknie także polskich akcentów, jednym z nich będzie opisywana przez nas wystawa TEXTURA a Polish Touch organizowana przez Instytut Adama Mickiewicza. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny. Tutaj znajdziecie szczegółowy przewodnik po imprezie: www.londondesignfestival.com

 Termin: 16-24 września 2017