“Rób dokumentację miejsca budowy za dnia i w nocy, oglądaj ją na Google Maps, rozmawiaj z klientem, wsłuchaj się w szumiące w okolicy drzewa. Łącz ze sobą pomysły, które na pierwszy rzut oka zdają się do siebie nie pasować. […] Nie szukaj gorączkowo szybkich rozwiązań, pozwól koncepcji swobodnie zakwitnąć. Odrzuć wszelkie schematy. Bądź kreatywny.”. Tak autor pisze o swojej koncepcji na oficjalnej stronie swojego studia.
Projekt obejmuje rewitalizację pięciu istniejących budynków zabytkowych przy ul. Grochowskiej, oraz nowy budynek z nowoczesną salą koncertową i ogród. Plany i wizualizacje wyglądają naprawdę imponująco. Największa sala koncertowa w Polsce ma mieć unikalną konstrukcję zapewniającą znakomitą akustykę, z miejscami dla blisko dwóch tysięcy osób. W celu zapewnienia najlepszych wrażeń wizualnych i akustycznych architekt zdecydował się połączyć dwie koncepcje - tzw. shoe box i surround hall. Duże wrażenie robi również zawieszona 3 metry nad ziemią ażurowa rama, która w swoim najwyższym punkcie będzie sięgać 20 metrów.
W nowej siedzibie będą mieścić się także przestrzenie dla młodych artystów, studio nagraniowe, sala konferencyjna, oraz pomieszczenia na zajęcia edukacyjne. Nie zabraknie również stref, w których będzie można po prostu spędzić czas wolny - kawiarni z księgarnią muzyczną, restauracji, ogrodu połączonego z Parkiem Obwodu Praga AK oraz tarasu spacerowego zaplanowanego na wysokości 20 metrów, z którego będzie można podziwiać panoramę miasta. Thomas Pucher w komunikatach dla prasy sprzed kilku lat zaznaczał, że chce, żeby było to miejsce wszechstronne, pełniące liczne funkcje – siedziby orkiestry, miejsca pracy mieszkańców Warszawy, instytucji kultury oraz atrakcji turystycznej warszawskiej Pragi.
Sinfonia Varsovia będzie jednym z kluczowym punktów planu rewitalizacji tej warszawskiej dzielnicy.
Orkiestra Sinfonia Varsovia powstała z inicjatywy Waldemara Dąbrowskiego, Franciszka Wybrańczyka i Yehudi Menuhina w 1984 roku, w oparciu o Polską Orkiestrą Kameralną. Przez lata koncertowała w najlepszych salach koncertowych świata, z legendarnymi solistami i dyrygentami, jednocześnie pozostając orkiestrą praktycznie bez siedziby w Warszawie.
Czas generowania strony: -1732349781,57s