Dyskusja i wystawa | Dekorian Home
logo dekorianhome
WYDARZENIA | 2017-10-12

Dyskusja i wystawa

Udostępnij

Czy kolekcjonowanie polskiego dizajnu się opłaca? Jak szybko rosną ceny sztuki użytkowej? Jest okazja, aby się tego dowiedzieć!


 

Kim są polscy kolekcjonerzy szkieł, ceramiki czy mebli? W jaki sposób tworzyć zbiory? Czy moda na polskie wzornictwo trwale kształtuje nasze gusta? Kiedy i czy w ogóle po rodzimy dizajn zaczną sięgać zagraniczni kolekcjonerzy?Te i inne tematy zostaną poruszone w trakcie panelu dyskusyjnego towarzyszącego warszawskiej odsłonie wystawy Szkłotyk. Sztuka i technologia w projektach Drostów, której premiera odbyła się w trakcie Łódz Design Festiwal 2016.

 

Na ekspozycji zostaną zaprezentowane szklane naczynia autorstwa Eryki i Jana Drostów, które powstały w latach 70. w technice szkła prasowanego. Opatentowane przez Jana Drosta innowacje zrewolucjonizowały technologię produkcji szkła prasowanego na całym świecie. 

 

„Obiekty, które pokazujemy to podręcznikowe przykłady realizacji Eryki Trzewik-Drost i Jana Sylwestra Drosta. Wiele z nich wciąż można znaleźć na polskich stołach i to nie tylko w domach zapalonych kolekcjonerów rodzimej sztuki użytkowej, na którą panuje teraz moda. Wybierając przestrzeń na Mysiej 3, chcieliśmy nawiązać do pierwotnego, komercyjnego wymiaru prac Drostów" - deklarują organizatorzy.

 

Wystawa ma charakter eksperymentalny i każdy z odwiedzających dzięki aranżacji ekspozycji w specjalnie zaprojektowanych gablotach, będzie mógł nie tylko popatrzeć, ale również podotykać niezwykle delikatnych i cennych przedmiotów.

 

W roli moderatorów dyskusji wystąpią: Anna Maga - Kustosz Kolekcji Ośrodka Wzornictwa Nowoczesnego Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Tomasz Dziewicki - znany kolekcjoner. 

 

Strona wydarzenia na Facebooku. Zapraszamy i polecamy!