Dyskusja i wystawa | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Dyskusja i wystawa

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Czy kolekcjonowanie polskiego dizajnu się opłaca? Jak szybko rosną ceny sztuki użytkowej? Jest okazja, aby się tego dowiedzieć!


 

Kim są polscy kolekcjonerzy szkieł, ceramiki czy mebli? W jaki sposób tworzyć zbiory? Czy moda na polskie wzornictwo trwale kształtuje nasze gusta? Kiedy i czy w ogóle po rodzimy dizajn zaczną sięgać zagraniczni kolekcjonerzy?Te i inne tematy zostaną poruszone w trakcie panelu dyskusyjnego towarzyszącego warszawskiej odsłonie wystawy Szkłotyk. Sztuka i technologia w projektach Drostów, której premiera odbyła się w trakcie Łódz Design Festiwal 2016.

 

Na ekspozycji zostaną zaprezentowane szklane naczynia autorstwa Eryki i Jana Drostów, które powstały w latach 70. w technice szkła prasowanego. Opatentowane przez Jana Drosta innowacje zrewolucjonizowały technologię produkcji szkła prasowanego na całym świecie. 

 

„Obiekty, które pokazujemy to podręcznikowe przykłady realizacji Eryki Trzewik-Drost i Jana Sylwestra Drosta. Wiele z nich wciąż można znaleźć na polskich stołach i to nie tylko w domach zapalonych kolekcjonerów rodzimej sztuki użytkowej, na którą panuje teraz moda. Wybierając przestrzeń na Mysiej 3, chcieliśmy nawiązać do pierwotnego, komercyjnego wymiaru prac Drostów" - deklarują organizatorzy.

 

Wystawa ma charakter eksperymentalny i każdy z odwiedzających dzięki aranżacji ekspozycji w specjalnie zaprojektowanych gablotach, będzie mógł nie tylko popatrzeć, ale również podotykać niezwykle delikatnych i cennych przedmiotów.

 

W roli moderatorów dyskusji wystąpią: Anna Maga - Kustosz Kolekcji Ośrodka Wzornictwa Nowoczesnego Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Tomasz Dziewicki - znany kolekcjoner. 

 

Strona wydarzenia na Facebooku. Zapraszamy i polecamy!

<