Deszcz nagród dla polskich projektantów | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2017-10-12

Deszcz nagród dla polskich projektantów

Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Początek 2017 roku okazał się szczęśliwy dla polskich architektów. Nagrody w międzynarodowych konkursach odebrały aż dwie pracownie.


 

Miano najlepszego domu roku 2016 przypadło Arce Roberta Koniecznego. W corocznym plebiscycie, organizowanym przez prestiżowy londyński magazyn Wallpaper, wybierane są najciekawsze i najbardziej innowacyjne koncepcje. Zaprojektowany przez Polaka budynek zajął pierwsze miejsce w kategorii „dom prywatny”. 

 

Arka Roberta Koniecznego mieści się na górskim zboczu w Brennej. Nowoczesna, betonowa budowla, bryłą nawiązująca do statku, wygląda niezwykle intrygująco na tle sielskiego krajobrazu. W projekcie zastosowano kilka nietypowych rozwiązań. Od wejścia przez most zwodzony po ekfektowne podświetlenie od dołu - dom ten zaskakuje na każdym kroku. 

 

We wnętrzu dominującymi materiałami są beton i stal, które urozmaicają drewniane akcenty w kuchni. Niektóre ściany zostały w całości zastąpione wielkimi oknami, dzięki czemu domownicy mogą cały czas podziwiać malowniczy, górski krajobraz. Przestrzeń mieszkalna otoczona jest dużymi, przeszklonymi tarasami, które latem można całkowicie otworzyć. 

 

arka roberta koniecznego

 

Międzynarodowe wyróżnienie spotkało również architektów Pawła Garusa oraz Jerzego Woźniaka ze studia mode:lina. Ich projekt wnętrza biurowego wrocławskiej siedziby firmy Opera Software zdobył nagrodę Finest Interior Award 2016 w kategorii Best Office Interior. 

 

Organizatorem konkursu są niemieckie targi Heimtextil we współpracy ze stowarzyszeniami architektów z Niemiec i Austrii. mode:lina jest pierwszym w historii polskim studio, któremu udało się zająć miejsce na podium. 

 

Nagrodzone wnętrze mieści się w dwóch zabytkowych kamienicach. Inspiracją dla projektantów była architektura Wrocławia. Efektem ich pracy jest nowoczesna przestrzeń biurowa o industrialnym, loftowym charakterze. Zastosowanie ciekawych rozwiązań estetycznych i funkcjonalnych sprawiło, że siedziba firmy Opera Software jest prawdziwą perełką wśród miejsc pracy.

 

projekt biura we wroclawiu

Czas generowania strony: -1656563022,10s