Bauhaus Week Berlin 2019 | Dekorian Home
WYDARZENIA | 2019-08-22

Bauhaus Week Berlin 2019

Niemcy świętują stulecie Bauhausu - szkoły artystycznej, która odmieniła edukację i w ten sposób wpłynęła na całą historię designu. O tym właśnie opowie festiwal w Berlinie, który rusza 31 sierpnia. W programie wiele wystaw, dyskusji, projekcje filmów oraz degustacje potraw.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Podczas tygodniowego festiwalu w Berlinie zwiedzający będą mieli możliwość odkrywania oraz wchodzenia w interakcje z projektowaniem i architekturą Bauhausu. Szczególny tydzień rozpocznie się nocą muzeów, a zakończy European Heritage Day. Uzupełnieniem programu będą wykłady, projekcje filmów, wernisaże oraz przedstawienia.

Najważniejszym miejscem dla wszystkich zwiedzających będzie Centrum Festiwalowe, w którym każdy znajdzie niezbędne informacje o wydarzeniach odbywających się w ramach Bauhaus Week Berlin. Na wystawach umieszczonych w witrynach sklepowych zaprezentowana zostanie historia Bauhausu – codzienne życie w szkole oraz produkty eksportowane na cały świat.

8 września zostanie otwarte Muzeum Bauhausu - pierwsze miejsce, w którym będzie można zobaczyć całą kolekcję – archiwa pozostałe po szkole, ale także spuściznę po jej twórcach. Całe spektrum działalności oraz wpływ na współczesną estetykę.

Więcej na temat 100. Rocznicy powstania Bauhausu piszemy tutaj: https://dekorianhome.pl/inspiracje/wydarzenia/100-rocznica-powstania-bauhausu

<