Podziwiamy gwiazdy światowego designu za ich kreatywność i nieszablonowe podejście do produktu, ekscytujemy się pięknym wzornictwem zaprojektowanych przez nich przedmiotów, wreszcie marzymy, żeby mieć choć jedną rzecz z tzw. „metką”, która jak przysłowiowa wisienka na torcie dopełni aranżację naszego mieszkania i będzie obiektem westchnień zazdrosnych gości. Wszystko pięknie-ładnie, warto promować dobre wzornictwo, w końcu po to jest, żeby cieszyć oczy i dekorować nasze domy. Ale… Warto też od czasu do czasu, a może właśnie jak najczęściej, zajrzeć na własne podwórko, bo tu ostatnimi czasy bardzo wiele dobrego się dzieje. Może niektórzy będą zaskoczeni, ale nasz rodzimy, polski design w niczym nie ustępuje temu zachodniemu. Polscy projektanci coraz cześciej kończą zagraniczne uczelnie i czerpią wzory od najznakomitszych sław. A potem... wyjeżdżają i święcą sukcesy na zagranicznych rynkach. Czasem jest tak, że są bardziej znani za granicą niż we własnym kraju, bo tam docenia się ich pracowitość i kreatywność. A zatem, zatrzymajmy ich u siebie, bądźmy z nich dumni, promujmy młode polskie marki i kupujmy polski design! Jedną z imprez, która stawia na rodzime produkty są organizowane od kilku lat WZORY Warszawskie Targi Designu. To cykliczne wydarzenie promuje designerów i rzemieślników tworzących w branży wnętrzarskiej. W tym roku organizatorzy zapraszają na przedświąteczne zakupy do Domu Braci Jabłkowskich, gdzie będzie można wziąć udział w pomysłowych warsztatach, wysłuchać wykładów najlepszych specjalistów, a także upolować fantastyczny prezent pod choinkę. Jednak warszawskie targi to przede wszystkim niepowtarzalna okazja, żeby poznać najlepsze polskie marki, te którym udało się już zaistnieć na polskim rynku i te całkiem nowe, które po raz pierwszy zaprezentują swoje produkty. Dekorian Home jest partnerem medialnym tegorocznej imprezy, dlatego chcielibyśmy przybliżyć wam niektóre z nich.
Nudo design - studio projektowe, które tworzy minimalistyczne meble i akcesoria wnętrz. Ich produkty (nudo wł.- ciało) kojarzą się z ludzkim ciałem, które wygina się w naturalne kształty, linie i łuki. Te meble i akcesoria dekoracyjne podążają za podstawowymi formami, łącząc krzywe z prostymi, a czasem nawet ciężkimi liniami. To właśnie takie proste rzeczy sprawiają , że nasze otoczenie jest piękne.
Ende ceramics - tej marki nie trzeba przedstawiać. Fani pięknej ceramiki dobrze znają ich oryginalne projekty. Ende zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem współczesnych wyrobów porcelany użytkowej. Wszystkie one powstają lokalnie we własnej manufakturze i sprzedają się na rynkach globalnych. Projekty tworzone przez ENDE to przedmioty codziennego użytku, które łączy funkcjonalność, oryginalna estetyczna forma oraz wysokiej jakości luksusowe materiały, oraz zaskakująca kombinacja nowoczesności, elegancji i poczucia humoru.
Łyko - ta marka została stworzona przez dwie siostry – Helenę i Marię. Pierwsza ukończyła Szkołą Główną Handlową w Warszawie, druga obroniła dyplom na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obie lubią dobre, polskie wzornictwo , dlatego z miłości do trwałego i pięknego produktu stworzyły markę produkującą pościel, obrusy oraz ubrania z naturalnego lnu.
Betoniczki - czyli niepowtarzalne i wyjątkowe BETOnowe doNICZKI. Kochamy zieleń, a moda na rośliny w domu nie słabnie. Beton to idealny materiał na doniczki. Dzięki jego właściwościom nie każdy produkt jest inny, odznacza się własną porowatością oraz barwą. Betoniczki idealnie komponują się z sukulentami, kaktusami i oplątwami.
Kuźnia skały - projekt na pograniczu kowalstwa i pracy w drewnie. Główna inspiracją jest tutaj sztuka użytkowa małopolskiej wsi – zwyczajne obiekty codziennego użytku – okute drewniane koło wozu, albo zwykła kosa. Debiutanckim projektem są figurki ptaków, będące jednym z podstawowych motywów dekoracyjnych w sztuce ludowej. Ptaki mają bardzo prostą, syntetyczną formę, pozwalającą skupić się na rysunku drewna i fakturze kutego metalu. Każda figurka wykona jest ręcznie z lokalnych odmian drewna, często z wyszukanych na tartaku odpadków o ciekawym rysunku słojów. Drewno jest starannie wypolerowane, by w dotyku przywodzić na myśl wyślizganą latami użytkowania drewnianą rączkę tradycyjnego narzędzia. Po wykonaniu wszystkie figurki olejowane są surowym olejem lnianym.
EZTI candles - ręcznie tworzone świece z najwyższej jakości naturalnego wosku pszczelego bądź sojowego. Nie tylko pięknie pachną, ale przede wszystkim są bardzo eleganckim dodatkiem do wnętrza. Matowione szkło, dębowe wieczka i złote elementy, sprawią, że każde wnętrze dzięki nim będzie wyglądać niesamowicie.
Dear Henry - przenosi naturę w wektorowy świat rzeźb geometrycznych. To autorskie projekty poligonalnych dekoracji i oświetlenia. Papierowe lub polipopylenowe rzeźby marki Dear Henry są swoistym mariażem światowych trendów w dizajnie i wrażliwości twórców marki na estetykę. Każda z rzeźb jest ręcznie wykonana i przez to niepowtarzalna.
Phormy - to marka autorska założona przez architekta Maxa Kobielę. Pierwsze szkice mebli były odpowiedzią na prywatne zapotrzebowanie projektanta. Powstały z przekonania, że jeśli na rynku nie ma odpowiednich form, to trzeba je zaprojektować. Niedługo później powstawały kolejne projekty mebli, a z czasem narodziła się koncepcja zebrania ich pod jednym szyldem o nazwie PHORMY. Tak narodziła się rodzina mebli, oparta na prostym wzornictwie i precyzji wykonania
Forrest - to marka łącząca pasję do tworzenia oryginalnych produktów z miłością do drewna i doświadczeniem w pracy z żywicą. Stoliki kawowe z drewna orzechowego zatopionego w żywicy, stoliki z plastrów jesionu, wspaniale dębowe konsole, bukowe lampki, regały ze starych, zabytkowych już desek. To dzięki nim smak lasu, piękno i surowość drewna wkrada się do naszych domu.
Holdis - pierwsza firma na rynku tworząca designerskie stoły w kształtach miast i państw. Jako jedyni posiadają patent na blaty odwzorowujące kształt m.in. Polski czy Warszawy. Produkty HOLDIS wykonywane są od podstaw w Polsce korzystając tylko z krajowego drewna. Wspierając tutejszych dostawców projektanci promują ideę lokalnego patriotyzmu dając klientom stoliki „bez granic”.
Bamayo - kolejna marka stworzona przez siostry, które jak mówią, zbudowały ją w poczuciu kobiecego wsparcia. Ubrania Bamayo szyte są z naturalnie farbowanych tkanin kupionych bezpośrednio od kobiet z Azji i Afryki. Projektantki sprzedając swoje produkty chcą pokazać, że kupując ubrania i obrusy szyte z tych tkanin można sprawić, że świat będzie lepszy, a los kobiet poprawi się. „Chcemy pokazać ich życie, przekazać ich historie w krótkich filmach i przekonać Was, że decyzje zakupowe to kwestia etycznego wyboru” - mówią. I zgodnie powtarzają za Coco Chanel: „Moda nie istnieje wyłącznie w ubiorach. Moda jest na niebie, na ulicy, moda to idee, sposób życia, wszystko to co się dzieje”.
WZORY Targi Designu
8-9 grudnia
Dom Towarowy Braci Jabłkowskich
Facebook: https://www.facebook.com/events/339776526596105/
Zapraszamy jako Patron medialny Wydarzenia!
Czas generowania strony: -1735250286,36s