W krainie śniegu | Dekorian Home
TRENDY | 2017-12-28

W krainie śniegu

Kiedy na podłodze pojawiają się igiełki ze świątecznych drzewek, a zapach goździków i cynamonu otulający dom przed Bożym Narodzeniem znika wraz z ostatnimi kawałkami piernika, trzeba wytoczyć inną artylerię przeciwko zimie. Wprawdzie tegoroczna końcówka roku nie przypomina scenerii rodem z baśni Andersena, ale warto chuchać na zimne. Szybko zapadający zmierzch, brodzenie w wodzie potrafią zrujnować nastrój. Pięknie ubrany dom może być naszą tajną bronią i remedium na zimową chandrę.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Jeśli jesteśmy posiadaczami kominka, możemy okrzyknąć siebie szczęściarzami. Nic chyba nie koi nerwów (i nie rozgrzewa!) tak, jak wylegiwanie się przed paleniskiem z kubkiem aromatycznej herbaty. Mało kto jednak, poza posiadaczami mieszkań w stylowych kamienicach, czy domach jednorodzinnych, może takiej przyjemności skosztować. Warto więc pomyśleć o tacy z kilkoma świecami lub dekoracyjnych lampionach. Migoczące płomyki na pewno dodadzą wnętrzom przytulności, a teatr cieni i przyjemny zapach ukoją nasze zmysły.


Tak, jak krajobraz na zewnątrz, wnętrza w sezonie zimowym są raczej monochromatyczne. O ile jeszcze jakiś czas temu dominowała w nich biel i szarości, o tyle teraz pojawiają się w nich także ciemniejsze odcienie – grafity, niebieskości. Chłodną paletę obowiązkowo należy ocieplić surowym drewnem i naturalnymi włóknami. Rustykalny zydel wyglądający jakby właśnie wyrzuciło go morze, kosz na gazety z trawy morskiej dodadzą pomieszczeniom sielskości. We wnętrzach o bardziej zdecydowanych barwach możemy wprowadzić odrobinę złota, a dla kontrastu przepiękniej komponującej się z nimi ochry. Lustro w mosiężnej ramie będzie nie tylko pięknym uzupełnieniem zimowej aranżacji, ale doda pomieszczeniom głębi i świetlistości.


Niezawodnym sposobem na uzyskanie prawdziwie domowej atmosfery jest zastosowanie odpowiednich tkanin i tekstyliów. Miękka, wykonana z naturalnych materiałów pościel, przyjemny pled o ciekawym wzorze czy grubym splocie – naprawdę zimą ciężko się bez nich obejść. Niesmiertelnym dodatkiem jest również naturalna lub ekologiczna skóra rzucona na sofę, fotel lub podłogę. Wprowadzi klimat wiejskiej chatki, klimatycznego domku w górach, w których każdy miałby ochotę się schronić.


Latem w naszych domach panował klimat urban jungle, zimą rośliny we wnętrzach przybierają bardziej ascetyczne, wręcz minimalistyczne formy. Pojedyncza gałąź w efektownym wazonie pięknie nawiąże do przyrody za oknem. Surowa natura dostarcza pomysłów także designerom. Projektanci oświetlenia proponują wspaniałe rzeźbiarskie formy nawiązujące do ogołoconych z liści drzew czy geometrycznych figur malowanych na szybach przez mrozy. Zaopatrzone w odpowiednie żródła światła tylko podgrzeją temperaturę, otulając nasze mieszkania ciepłym blaskiem.

Czas generowania strony: -1708494435,05s