Praktyczne i pomysłowe meble modułowe | Dekorian Home
TRENDY | 2019-02-26

Praktyczne i pomysłowe meble modułowe

Od lat cieszą się wielką popularnością. W końcu zostały stworzone po to, żeby ułatwiać nam życie. Polubi je każda przestrzeń, zarówno ta ze sporym metrażem, jak i ta całkiem niewielka. A zwłaszcza ta z wnękami, skosami, nieustawna, jednym słowem trudna. Odwdzięczy się pięknym wyglądem, bo meble modułowe są teraz bardzo efektowne!
Udostępnij logo whatsapp logo twitter


Okiem architekta
Magdalena Bajor
Keokeo Studio


Spotykane w obiektach publicznych oraz miejscach pracy. Meble Modułowe pozwalają na wypełnienie i zmiany w przestrzeni zastanej. Na salony wprowadzone już przez samego pana Le Corbusiera, rozgościły się i zostały na dłużej…

Niewątpliwą zaletą tego typu mebli jest ich nieformalny charakter. Umożliwiają  dopasowanie ich ostatecznego układu do aktualnych naszych potrzeb, szybkiej zmiany w razie zaistniałej konieczności, rozbudowanie zestawu o nowe elementy. Komponowanie kompletu z mebli modułowych przywodzi na myśl zabawę klockami i choć same meble różnią się od klocków gabarytem, często działają na podobnej zasadzie, łącząc się w zmyślne formacje.

Przy wyborze mebli modułowych warto zwrócić uwagę na jakość produktów i mimo ich niezobowiązującego charakteru nie traktować ich jednorazowo. Należy mieć na uwadze wielkość poszczególnych elementów oraz całości planowanej aranżacji i dopasować je do wielkości pomieszczenia, tak, aby kompozycja nie przytłoczyła go lub nie sprawiała wrażenia zbyt małej. Istotne jest także panowanie nad kolorystyką, należy zastanowić się czy poszczególne elementy mają grać pierwsze skrzypce we wnętrzu czy stanowić bazę dla wyeksponowania innych obiektów.

Choć meble modułowe nie są skrojone na miarę naszych wnętrz, często okazują się być skrojonymi na miarę naszych potrzeb.


Ich poszczególnymi elementami można się bawić, składać jak puzzle, dopasowywać do siebie, przestawiać, tworzyć dowolne kompozycje. Dzięki temu z powodzeniem “zagrają” we wnętrzach np. ze skosami, na poddaszach, zaadaptowanych strychach… Jednym słowem wszędzie tam, gdzie “zwykły” mebel sobie nie poradzi. Niewątpliwą zaletą takich składanych zestawów jest ich funkcjonalność. Meble modułowe możemy wzbogacać o kolejne elementy i tak je ze sobą komponować, żeby uzyskać efekt jak najbardziej dostosowany do naszych potrzeb. Z meblami modułowymi można łatwo i szybko zmienić aranżację, dzięki temu nie nudzą się tak szybko jak tradycyjne i dłużej nam służą. 

Producenci zapewniają bardzo duży wybór wykończeń. Tkaniny obiciowe dostępne są w bogatej kolorystyce, różnorodnych fakturach i deseniach. Każdy styl z pewnością znajdzie coś dla siebie. Przy wyborze mebli dobrze jest mieć na uwadze właściwie rozplanowaną przestrzeń, którą chcemy zagospodarować. Wtedy bez problemu uda nam się dopasować do niej poszczególne elementy meblowe. Ponieważ możemy zestawiać je w wybranej przez siebie konfiguracji, salon urządzony meblami modułowymi ma bez wątpienia osobowość oraz oryginalny i niepowtarzalny charakter. Meble modułowe są wygodne, praktyczne, wykonane przy pomocy najnowszych technologii i z nowoczesnych materiałów. I co ważne: nie narzucają nam wielkości zabudowy. Teraz my sami możemy dowolnie ją komponować z różnych, ale uzupełniających się kształtów i kolorów, ustawiając na przemian otwarte i zamknięte moduły. W otwartych ustawiamy rzeczy, z których korzystamy na co dzień i które chcemy mieć pod ręką, w zamkniętych chowamy całą resztę. Takie przenikające się otwarte i zamknięte formy sprawiają, że cała kompozycja nabiera lekkości. Moduły idealnie dostosowują się do  naszych wnętrz, i zawsze do naszych potrzeb. Np. sofa z powodzeniem może zastąpić fotele, a nawet łóżko. Ten mebel często gra w salonie pierwsze skrzypce i jest centrum życia towarzyskiego w domu, a zarazem świetnym miejscem do wypoczynku. Innym takim meblem jest regał modułowy, który łatwo wpasować do gabinetu czy pokoju nastolatka wykorzystując każdy dostępny centymetr przestrzeni. Sprawdzi się zwłaszcza na niedużych metrażach, albo o nietypowym układzie, z wnękami i skosami. Takie segmenty regałowe można bez problemu łączyć w pionie i w poziomie. W ten sposób z kilku elementów można stworzyć jeden duży regał modułowy albo kilka mebli wolno stojących.


Czas generowania strony: -1732570819,71s