Podczas wiosennej edycji zaprezentuje się około 150 wystawców. Zobaczymy ogromny wybór mebli - oryginalnych stołów, lamp i akcesoriów; ceramikę i porcelanę, a także printy z pracami wybitnych rysowników, plakacistów i ilustratorów. Jednym słowem: wszystko, co niezbędne do urządzenia modnego wnętrza. Jaki jest klucz, według którego dobierani są wystawcy? Na to pytanie opowiadają Organizatorzy - Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski:
Stawiamy na wystawców z Polski, którzy produkują swoje rzeczy w kraju. Zwracamy uwagę na estetykę, funkcjonalność, jakość wykonania i materiał, z których są zrobione sprzedawane przedmioty. Liczy się też ich oryginalność. Staramy się, by na naszych targach prezentowali się różni producenci. Co roku dajemy szansę uczestnictwa jak największej ilości marek. Zależy nam, żeby odbiorcy za każdym razem znaleźli coś nowego, a jednocześnie mogli śledzić to, co przygotowali projektanci, których już znają.
Przy każdej edycji (poza pierwszą, gdzie research robiliśmy sami) odrzucamy bardzo dużo zgłoszeń. Podczas ostatniej prawie 200. Selekcja jest dla nas bardzo ważna i jednocześnie trudna. Udział w TRŁ jest swojego rodzaju stemplem jakości produktów. Cały czas musimy trzymać poziom. Ciekawych zgłoszeń z edycji na edycję przybywa. Chcielibyśmy móc nadążyć za tym wzrostem, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie. Dlatego z przykrością i ciężkim sercem musimy rezygnować z części nadesłanych propozycji. Zawsze staramy się promować marki, które są nowe na rynku. Udział w TRŁ to dla nich fajny start i szybkie dotarcie do dużej publiczności. Podczas tej edycji zadebiutują np. marka Lilli Living, projektująca fotele dla karmiących mam oraz firma Talukko produkująca meble.
Przedstawiamy zatem przedsmak tego, co będzie można na TRŁ zobaczyć.
Fot. Suszarka / Woody Woody.
Woody Woody to młoda marka, wywodząca się z rodzinnej manufaktury stolarskiej, działającej na rynku polskim od ponad 30 lat. Oferowane przez nią lampy, meble i drobne akcesoria domowe, łączą w sobie inspirację Skandynawią i minimalizmem z uwielbieniem naturalnego drewna. Woody Woody cenią sobie funkcjonalność na równi z estetyką, dlatego w ich produktach zawsze pojawiają się mniejsze lub większe autorskie rozwiązania. Na najbliższych targach, poza bestsellerami (lampy, suszarki), planują pokazać kilka nowych wariantów kolorystycznych swoich produktów oraz całkiem innowacyjny projekt/prototyp.
Lampa stojąca Trip / fot. Woody Woody.
Komoda niska Koobik; Design – Studio Projektowe Motiv, fot. Weronika Trojanowska.
Firma bazuje na doświadczeniu rodzinnego zakładu produkcyjnego, szczycącego się 30-letnią tradycją. Produkty tej marki wyróżniają się ciekawą formą, dostosowaną do potrzeb użytkownika. Za projekty odpowiedzialne jest poznańskie Studio Motiv. Jeden z mebli Talukko zyskał już uznanie w oczach ekspertów związanych z wzornictwem. Szafka RTV z kolekcji KOOBIK została nominowana do nagrody TOP DESIGN award 2017, w kategorii przestrzeń domowa w ramach wydarzenia arena DESIGN 2017 w Poznaniu. Kolekcja KOOBIK jest stuprocentowym odzwierciedleniem głównych założeń marki Talukko. Meble z tej kolekcji wyróżnia prosta, dokładnie przemyślana forma, dodatkowo ożywiona unikatowymi kubikami w kilku kolorach, które stwarzają możliwość personalizacji mebla.
Fot. Szafka RTV z serii Koobik.
Stolik Skife, fot. Steil.
Steil jest wspólnym dziełem Marty Czeczko i Łukasza Nowosadzkiego. Zainspirowani pięknem surowych materiałów stworzyli produkty pasujące zarówno do nowoczesnych, industrialnych przestrzeni, jak i do tych bardziej klasycznych. W ofercie marki można znaleźć stoliki łączące geometryczne metalowe konstrukcje ze skórą i kamieniem (dostępne w czterech wersjach kolorystycznych) skórzane uchwyty do mebli, tacki z czarnego łupka i korka oraz podkładki z trawertynu. Wszystkie produkty Steil są autorskimi projektami, wykonywanymi osobiście przy współpracy z wyspecjalizowanymi rzemieślnikami.
Taca Skife, fot. Steil.
Szafka na buty Opa, fot. Oakiestudio.
Oakie to młoda, polska marka specjalizująca się w tworzeniu mebli oraz akcesoriów z litego drewna dębowego. Łącząc wysokiej jakości materiały z klasycznymi formami, kreuje naturalny i minimalistyczny styl, wpisujący się w każde wnętrze wymagającego domatora.
Szafka nocna Luna, fot. Okiestudio.
Fot. Łyko.
Marka tworząca ekskluzywną lnianą pościel, która wyróżnia się jakością i pięknymi kolorami. ŁYKO stawia na szlachetny materiał w nowoczesnym, minimalistycznym wydaniu. Ze wszystkich naturalnych tkanin firma wybrała len jako najbardziej przewiewny, higroskopijny, antyalergiczny i antybakteryjny - tkaninę idealną dla naszej skóry i niezwykle trwałą. Pościel ŁYKO jest szyta ręcznie w Warszawie.
Fot. Little Form Studio.
Little Form Studio oferuje artykuły meblowe mniejszego formatu, takie jak nogi do kanap, łóżek, foteli; małe stoliki pomocnicze; gałki, wieszaki. Wszystkie produkty wyróżniają się starannym wykonaniem oraz atrakcyjnym wzornictwem. Tworzymy świat koloru i wolności. Bez granic. Chcemy uwalniać myśli i sprawiać, by świat był ładniejszy. Aby to osiągnąć, wystarczą małe zmiany - piszą o sobie.
Fotel bujany z organizerem / fot. Lili Living.
Lili Living to więcej niż piękne i wygodne fotele. To efekt dwuletniej pracy dwóch przyjaciółek i wiary w to, że idealny fotel do karmienia może pasować do wielu miejsc w domu. Zainspirowane własnym macierzyństwem i potrzebami innych mam stworzyły mebel, który łączy w sobie funkcjonalność z doskonałym wzornictwem. Jego dopełnieniem są dodatki: organizery, poduszki oraz podnóżek.
Wierzymy, że całe rodziny pokochają nasz fotel za jego niezwykłą wygodę i możliwość dostosowania go do swojego wnętrza. Przede wszystkim jednak za to, że posłuży im na długie lata. Początkowo jako fotel w pokoju dziecięcym: do karmienia, tulenia, usypiania, czytania książeczek i wielu innych wspólnych chwil, później w salonie lub sypialni jako wygodny i piękny mebel, idealny aby się w nim zrelaksować - mówią projektantki. Meble Lili Living produkowane są w Polsce u najlepszych lokalnych rzemieślników.
Fot. Fotel bujany Lili Magnesium Grey.
Fot. Szafka NU - Bartek Jędrzejewski Studio.
Autor wyróżnionej w plebiscycie „must have” na międzynarodowej wystawie Łódź Design Festival 2014 szafki NU. Jego mebel stał się absolutnym hitem! Wyróżnia go oryginalna, dynamiczna forma, nakreślona z matematyczną symetrią i dokładnością. Najbardziej intrygującą częścią tej żywej kompozycji są ukośne płaszczyzny, załamujące od dołu kształt mebla i niezwykle wyraziste nóżki przekłuwające bryłę na wylot. Szafka NU oddaje filozofię projektanta, urzeka artystycznym luzem, wysmakowaną elegancją w stylu lat '50. Na Targach Rzeczy Ładnych Bartek Jędrzejewski zaprezentuje swój najnowszy, równie zaskakujący projekt: szafkę Roll4.
Fot. Szafka Roll4.
Targi Rzeczy Ładnych
22-23 Kwietnia, godz. 11-19
ETHOS
Plac Trzech Krzyży 10/14
00-499 Warszawa
Wstęp: 5 zł
Czas generowania strony: -1735250393,98s