Jak wyjaśnia architekt Marco Savorgnani ze Studio Gesia, wykorzystanie spersonalizowanych grafik ściennych w celu podkreślenia koncepcji było istotnym aspektem projektu. Przestrzenie przeznaczone na relaks przywołują opalizującą atmosferę jeziora poprzez zjawiskowe projekty, podczas gdy apartamenty nawiązują dialog z otoczeniem dzięki dużym oknom i powierzchniom, które przywołują naturalne tekstury i kolory.
Wnętrza Eala Luxury Spa oddają silny związek z lokalizacją i otaczającym środowiskiem, dzięki zastosowaniu palety kolorów i elementów nawiązujących do świata przyrody. Jakie były życzenia klienta i jak powstała koncepcja?
Inspiracją dla projektu Eala Spa było obserwowanie z podziwem i słuchanie krajobrazu, w którym znajduje się ta oaza wellness. Życzeniem klienta było stworzenie ciągłego dialogu ze środowiskiem naturalnym jeziora. W ten sposób pomieszczenia takie jak pokój relaksu, zadaszony basen i sauna mają ogromne okna z widokiem na taflę wody. Aby towarzyszyć gościom w ich dążeniu do relaksu i dobrego samopoczucia, zdecydowaliśmy się użyć zakrzywionych linii, które mogą wywołać u obserwatora ulgę, oraz naturalnych, ulotnych obrazów, związanych ze światem snów.
Jak ważny dla powodzenia projektu był wybór powierzchni, a konkretnie oklein ściennych?
Różne środowiska Eala są połączone ścieżką, którą gość podąża w spa. Wybór powierzchni był kluczowy w tworzeniu przestrzeni i zawsze był związany z otaczającym środowiskiem. Okleiny ścienne zawierają motywy przypominające obrazy ze snu, w których wzory obejmują nieoznaczoną przestrzeń: przestrzeń Eali, mojego snu nad jeziorem.
Użyte wzory przypominają senne nastroje, ale także naturalne elementy i faktury. Jak są one powiązane z otaczającym krajobrazem?
W pokoju „Nemos” (niebo) niebieski kolor tapety Stardust z małymi złotymi kółeczkami obejmuje otoczenie i zanurza gościa w sferze niebieskiej, w rozgwieżdżone noce nad jeziorem. W pokoju „Alisia” (skały) wzór D’Oro przedstawia niespójną linię horyzontu, która przywołuje punkt, w którym jezioro spotyka się z górą. Rolą tapet jest tworzenie relacji, nieustannego, dalekiego od zwyczajnego dialogu pomiędzy zewnętrznymi panoramami, a obrazami na papierze.
W holu i na klatce schodowej prowadzącej do spa zainstalowano dwie okładziny ścienne opracowane wspólnie przez pracownię Glamora i Gesia. Jakiego rodzaju doświadczenie chciałeś stworzyć podczas opracowywania tych nowych projektów?
W holu hotelu okleina ścienna, opracowana została na żądanie dzięki usłudze Glamora Bespoke Design Service. Jest to romantyczne tło z obrazem góry Baldo odbitym w wodach jeziora. Ciepłe kolory przywołują wieczorne sceny zachodów słońca nad jeziorem.
Pokrycie klatki schodowej prowadzącej do uzdrowiska również ma indywidualny projekt i jest bezpośrednio związane z jego architekturą. Zejście, które zabiera gościa do strefy wellness, to kaskada wody, która wpada w skręty ziemi (przedstawione na papierze), podczas gdy linia horyzontu wyznacza linię jeziora. Doskonała scenografia na „podróż do wnętrza ziemi”.
Czy możesz nam powiedzieć, jak rozwijała się współpraca między obiema firmami? Jak ważne było skorzystanie z usługi Bespoke dla ostatecznej realizacji projektu?
Przełożenie koncepcji projektowej na rzeczywistość, aby precyzyjnie przekazać wizję projektanta, nigdy nie jest łatwe. Glamora pomogła projektantowi w tym procesie, niezbędnym do uzyskania spójnego projektu, towarzysząc gościnnemu doświadczeniu Eali, wyjątkowej historii, pełnej pasji i sentymentu do jeziora Garda i jego okolic.
Projekt: Gesia Studio
Źródło: Glamora
Wyłącznym dystrybutorem grafik Glamora na Polskę jest Dekorian Home
Czas generowania strony: -1732571747,72s