BOGACTWO TKANIN
Szenile, żakardy, welury, plusze, mikrofazy, a może flocki? Oferta tkanin dostępnych na rynku jest ogromna. Występuje w szerokiej palecie kolorów i wzorów, a jeśli wybierzemy trwały materiał - będzie służył domownikom przez wiele lat w kompletnie niezmienionym stanie. Poza tym meble tapicerowane tkaninami kreują przytulne, domowe wnętrze. Przy wyborze należy jednak kierować się przede wszystkim jakością tkaniny. Powinna być wytrzymała oraz odporna na ścieranie, zabrudzenia i rozciąganie. Jej właściwości użytkowe poznaje się po surowcach, z których została wykonana: grubości nitki, rodzaju splotu oraz ilości osnowy i wątku, które określają również grubość tkaniny. Dobra tkanina nie jest zbyt miękka, raczej lekko sztywna i przyjemna w dotyku. Obecnie na rynku jest wiele tkanin produkowanych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, dzięki którym ich czyszczenie i pielęgnacja jest bardzo łatwa, np. formuła „Easy Clean” sprawiająca, że tkanina nabiera właściwości hydrofobowych, to znaczy nie wchłania wody, ani żadnych innych płynów.
ZDOLNA DO ADAPTACJI
Skóra jest niepowtarzalna. Każdy błam jest inny i świadczy o jej naturalnym pochodzeniu. Co ważne, jest przyjazna dla alergików, gdyż nie pozwala na penetrację alergenów znajdujących się w kurzu (także zwierzęcych), nie pochłania również dymu papierosowego.
Skóra jest elastyczna, a jednocześnie bardzo wytrzymała, co pozwala na zachowanie jej dobrego wyglądu przez wiele lat. Potrafi pochłonąć, a następnie oddać wilgoć do 25% swojej wagi, co czyni ją swoistym regulatorem wilgotności w pomieszczeniu, dlatego siedząc na skórzanej kanapie nie pocimy się. Poza tym skóra utrzymuje temperaturę taką jaka przeważa w otoczeniu. To dlatego wydaje się chłodna w pokoju o temp. 20°C, choć po chwili uzyska miejscowo temperaturę naszego ciała (nigdy jednak nie będzie wyższa jak w przypadku wyrobów skóropodobnych). Należy ją jednak systematycznie pielęgnować. Czynnikami szkodliwymi są dla niej: pot – gdyż zawiera sól, tłuszcz z włosów, kosmetyki, agresywne detergenty, kurz, chemia gospodarcza, a także przesuszenie.
Czas generowania strony: -1735250913,15s