Kącik bibliofila | Dekorian Home
TRENDY | 2019-05-10

Kącik bibliofila

Magazyny na ekranie tabletu ogląda i czyta się świetnie, dlatego rozstania z tradycyjną prasą rzadko kiedy bywają bolesne. Jednak wciąż wiele osób nie wyobraża sobie pożegnania z książkami. Ipad ipadem, ebooki ebookami – szelest papieru i zapach farby drukarskiej lub starych woluminów są nie do odtworzenia na nośnikach cyfrowych. A te fizyczne cechy książek są pożądanym dodatkiem do interesującej treści. Dlatego w wielu domach książki mają się świetnie. Warto znaleźć im odpowiednie miejsce.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter


Książki wyeksponowane we wnętrzu wiele mówią o osobowości i zainteresowaniach jego mieszkańca. Sposób ich przechowywania dobrze dostosować do charakteru przestrzeni, w której się znajdują – jej wielkości, przeznaczenia i stylu. Dużo też zależy od wielkości zbioru – naprawdę bogaty może zająć całą ścianę aż do sufitu, na mniejszy wystarczy kilka półek czy nieduży regał.

 

Książki we wnętrzu, poza tym, że są wizytówką gospodarza, pełnią też inne funkcje - różnokolorowe grzbiety stanowią barwną kompozycję, którą można wykorzystać w celach dekoracyjnych, zaś książki ułożone w rzędach, jedna obok drugiej, są świetną… izolacją akustyczną. Niestety, pochłaniają nie tylko dźwięki, ale i kurz… Dlatego alergicy i osoby, którym daleko do standardów Perfekcyjnej Pani Domu, powinny pomyśleć o zamknięciu ich w szafach (ale wtedy nie będą widoczne) lub w witrynach.

 

Domowa biblioteczka może być osobnym pokojem, może być też fragmentem każdego innego pomieszczenia: salonu, hallu, kuchni, sypialni a nawet… łazienki. Może być stałym elementem wnętrza (kiedy zdecydujemy się na wykonanie półek z g-k) lub mobilnym (gdy wybierzemy regały na kółkach). Rzędy książek mogą w zwarty sposób zająć całą ścianę lub jej dużą część, kompozycji ściennej można dać też „powietrze” dzieląc zbiory na mniejsze partie. Wolnostojący, masywny regał z książkami może pełnić funkcję ścianki działowej, a mniejszy, o oryginalnym kształcie, będzie wyglądał jak nowoczesna rzeźba. Sposobów na przechowywanie i eksponowanie książek jest bardzo wiele, inspiracje znajdziesz w naszej galerii.

Czas generowania strony: -1717029264,62s