Książki wyeksponowane we wnętrzu wiele mówią o osobowości i zainteresowaniach jego mieszkańca. Sposób ich przechowywania dobrze dostosować do charakteru przestrzeni, w której się znajdują – jej wielkości, przeznaczenia i stylu. Dużo też zależy od wielkości zbioru – naprawdę bogaty może zająć całą ścianę aż do sufitu, na mniejszy wystarczy kilka półek czy nieduży regał.
Książki we wnętrzu, poza tym, że są wizytówką gospodarza, pełnią też inne funkcje - różnokolorowe grzbiety stanowią barwną kompozycję, którą można wykorzystać w celach dekoracyjnych, zaś książki ułożone w rzędach, jedna obok drugiej, są świetną… izolacją akustyczną. Niestety, pochłaniają nie tylko dźwięki, ale i kurz… Dlatego alergicy i osoby, którym daleko do standardów Perfekcyjnej Pani Domu, powinny pomyśleć o zamknięciu ich w szafach (ale wtedy nie będą widoczne) lub w witrynach.
Domowa biblioteczka może być osobnym pokojem, może być też fragmentem każdego innego pomieszczenia: salonu, hallu, kuchni, sypialni a nawet… łazienki. Może być stałym elementem wnętrza (kiedy zdecydujemy się na wykonanie półek z g-k) lub mobilnym (gdy wybierzemy regały na kółkach). Rzędy książek mogą w zwarty sposób zająć całą ścianę lub jej dużą część, kompozycji ściennej można dać też „powietrze” dzieląc zbiory na mniejsze partie. Wolnostojący, masywny regał z książkami może pełnić funkcję ścianki działowej, a mniejszy, o oryginalnym kształcie, będzie wyglądał jak nowoczesna rzeźba. Sposobów na przechowywanie i eksponowanie książek jest bardzo wiele, inspiracje znajdziesz w naszej galerii.
Czas generowania strony: -1735251921,78s