Dzięki szerokiej gamie odcieni drewna dostępnych w rozmiarach małych paneli, klasyczny styl podłóg jodełkowych będzie skutecznym sposobem na stworzenie wrażenia naturalności i poczucia ciągłości w całym domu. Wybierając dopracowany, ciepły wzór drewna, można wprowadzić nutę tradycyjnej elegancji we współczesnym wnętrzu mieszkalnym, a chłodny, szary odcień doda nowoczesności zabytkowym nieruchomościom. Jeśli chcesz zastosować tę interesującą posadzkę w swoim domu, tak aby rezultat harmonijnie współgrał w ramach całościowego designu, mamy dla Ciebie kilka pomysłów na aranżację.
Kombinacja jodełki i ułożenia prostego
Zastosowanie jednego wzoru posadzki w całym domu w połączeniu z różnymi metodami układania oferuje wiele możliwości definiowania charakteru pomieszczeń, dzięki czemu każda strefa uzyska własną, odrębną osobowość. Spójność wzornicza stworzy poczucie ciągłości, a jednocześnie zapewni wizualną separację pomiędzy sąsiadującymi ze sobą pomieszczeniami. Ponadto całość nie będzie wyglądała na przytłaczającą i monotonną.
W tym przypadku chłodny, współczesny wygląd szarego dębu szczotkowanego (Grey Brushed Oak) z naszej nowej, wieloformatowej kolekcji Van Gogh został ułożony w jodełkę, aby dodać teksturę do salonu, natomiast ten sam wzór w prostym ułożeniu generuje czystą, neutralną bazę dla odważnego koloru na ścianach sypialni.
Oferując tradycyjny wygląd drewnianych podłóg, ale w najnowszych, stonowanych odcieniach szarości, wzór Grey Brushed Oak idealnie nadaje się jako dodatek współczesnego stylu w zaadaptowanej do celów mieszkalnych stodole lub w zabytkowej kamienicy. Seria jest dostępna zarówno w układzie jodełkowym, jak i prostym, a także oferuje wygodny wybór formatów klejonych lub ze sztywnym rdzeniem, dzięki czemu teraz jeszcze łatwiej można dobrać tę samą posadzkę w wielu pomieszczeniach, stosując mieszane wzory układania.
W celu uzyskania większego realizmu, nowa wieloformatowa kolekcja Van Gogh charakteryzuje się dopasowanym między elementami wytłoczeniem zgodnym z usłojeniem drewna – w ten sposób we wnętrzu powstanie autentyczna faktura, która odzwierciedla niepowtarzalne piękno prawdziwego drewna oraz doskonale współgra z układem w jodełkę.
Skala jako element dekoracyjny
Aby uzyskać nieoczekiwany efekt dekoracyjny posadzki jodełkowej, warto poeksperymentować ze skalą, używając pełnowymiarowych paneli. W tym wnętrzu zastosowano Natural Prime Oak – klasyczny wzór z jasnego dębu, który wybrano jako neutralną podstawę dla odważnej kolorystyki i wyrazistych mebli. Produkt jest dostępny w różnych formatach, a tutaj format klejony został ułożony w jodełkę dla uzyskania tekstury i zaakcentowania przestrzeni.
Alternatywnie, dla uzyskania odważnego, nietuzinkowego wyglądu, można ułożyć dwa lub więcej dopasowanych lub kontrastujących wzorów w jodełkę lub stworzyć ciekawy punkt centralny na posadzce z prostym ułożeniem, tworząc „dywan jodełkowy” w tym samym odcieniu.
Jodełka w kuchniach i łazienkach
Korzystając z asortymentu Designflooring, można wykonać ułożenie w jodełkę wszędzie tam, gdzie posadzka często ulega zachlapaniom – czyli w łazienkach i kuchniach. Na tym zdjęciu posadzka Golden Brushed Oak stwarza ciepłą atmosferę i dodaje bogatą fakturę do minimalistycznego wnętrza, płynnie przechodząc do przyległego korytarza, który został wykonany w ułożeniu prostym przy użyciu pełnowymiarowych paneli.
Wodoodporne właściwości elementów Designflooring i zwiększona ochrona powierzchni oznacza, że w łatwy sposób można stworzyć olśniewającą posadzkę jodełkową, która nie tylko nada stylowy wygląd każdemu pomieszczeniu, ale także jest komfortowa pod stopami i łatwa do utrzymania w higienicznej czystości.
Poznaj wieloformatową kolekcję Van Gogh! Kliknij
Czas generowania strony: -1735253099,59s