Jodełka na podłodze - jak stworzyć interesujący efekt w każdym pomieszczeniu | Dekorian Home
TRENDY | 2021-03-03

Jodełka na podłodze - jak stworzyć interesujący efekt w każdym pomieszczeniu

Popularność posadzek z ułożeniem elementów w jodełkę nie maleje! Ta opcja oferuje wiele możliwości projektowych dekoratorom wnętrz, którzy za jej pomocą mogą określić odpowiedni charakter dla każdego pomieszczenia.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Dzięki szerokiej gamie odcieni drewna dostępnych w rozmiarach małych paneli, klasyczny styl podłóg jodełkowych będzie skutecznym sposobem na stworzenie wrażenia naturalności i poczucia ciągłości w całym domu. Wybierając dopracowany, ciepły wzór drewna, można wprowadzić nutę tradycyjnej elegancji we współczesnym wnętrzu mieszkalnym, a chłodny, szary odcień doda nowoczesności zabytkowym nieruchomościom. Jeśli chcesz zastosować tę interesującą posadzkę w swoim domu, tak aby rezultat harmonijnie współgrał w ramach całościowego designu, mamy dla Ciebie kilka pomysłów na aranżację.

Kombinacja jodełki i ułożenia prostego
 
Zastosowanie jednego wzoru posadzki w całym domu w połączeniu z różnymi metodami układania oferuje wiele możliwości definiowania charakteru pomieszczeń, dzięki czemu każda strefa uzyska własną, odrębną osobowość. Spójność wzornicza stworzy poczucie ciągłości, a jednocześnie zapewni wizualną separację pomiędzy sąsiadującymi ze sobą pomieszczeniami. Ponadto całość nie będzie wyglądała na przytłaczającą i monotonną.


W tym przypadku chłodny, współczesny wygląd szarego dębu szczotkowanego (Grey Brushed Oak) z naszej nowej, wieloformatowej kolekcji Van Gogh został ułożony w jodełkę, aby dodać teksturę do salonu, natomiast ten sam wzór w prostym ułożeniu generuje czystą, neutralną bazę dla odważnego koloru na ścianach sypialni.

Oferując tradycyjny wygląd drewnianych podłóg, ale w najnowszych, stonowanych odcieniach szarości, wzór Grey Brushed Oak idealnie nadaje się jako dodatek współczesnego stylu w zaadaptowanej do celów mieszkalnych stodole lub w zabytkowej kamienicy. Seria jest dostępna zarówno w układzie jodełkowym, jak i prostym, a także oferuje wygodny wybór formatów klejonych lub ze sztywnym rdzeniem, dzięki czemu teraz jeszcze łatwiej można dobrać tę samą posadzkę w wielu pomieszczeniach, stosując mieszane wzory układania.


W celu uzyskania większego realizmu, nowa wieloformatowa kolekcja Van Gogh charakteryzuje się dopasowanym między elementami wytłoczeniem zgodnym z usłojeniem drewna – w ten sposób we wnętrzu powstanie autentyczna faktura, która odzwierciedla niepowtarzalne piękno prawdziwego drewna oraz doskonale współgra z układem w jodełkę.

Skala jako element dekoracyjny

Aby uzyskać nieoczekiwany efekt dekoracyjny posadzki jodełkowej, warto poeksperymentować ze skalą, używając pełnowymiarowych paneli. W tym wnętrzu zastosowano Natural Prime Oak – klasyczny wzór z jasnego dębu, który wybrano jako neutralną podstawę dla odważnej kolorystyki i wyrazistych mebli. Produkt jest dostępny w różnych formatach, a tutaj format klejony został ułożony w jodełkę dla uzyskania tekstury i zaakcentowania przestrzeni.

Alternatywnie, dla uzyskania odważnego, nietuzinkowego wyglądu, można ułożyć dwa lub więcej dopasowanych lub kontrastujących wzorów w jodełkę lub stworzyć ciekawy punkt centralny na posadzce z prostym ułożeniem, tworząc „dywan jodełkowy” w tym samym odcieniu.

Jodełka w kuchniach i łazienkach

Korzystając z asortymentu Designflooring, można wykonać ułożenie w jodełkę wszędzie tam, gdzie posadzka często ulega zachlapaniom – czyli w łazienkach i kuchniach. Na tym zdjęciu posadzka Golden Brushed Oak stwarza ciepłą atmosferę i dodaje bogatą fakturę do minimalistycznego wnętrza, płynnie przechodząc do przyległego korytarza, który został wykonany w ułożeniu prostym przy użyciu pełnowymiarowych paneli.

Wodoodporne właściwości elementów Designflooring i zwiększona ochrona powierzchni oznacza, że w łatwy sposób można stworzyć olśniewającą posadzkę jodełkową, która nie tylko nada stylowy wygląd każdemu pomieszczeniu, ale także jest komfortowa pod stopami i łatwa do utrzymania w higienicznej czystości.


Poznaj wieloformatową kolekcję Van Gogh! KliknijCzas generowania strony: -1680301687,93s