Minimalizm czy maksymalizm
Podczas Świąt oba trendy świetnie się odnajdą. Bogato zdobione bombki i stroiki, kolorowo opakowane prezenty pod choinką – wszystko to może kipieć przepychem. I bardzo dobrze! Ten niezwykły okres powinien się wyróżniać, przepełniać nas atmosferą wyjątkowości. Pamiętajmy jednak, żeby nie popaść w przesadę i nie pozwolić sobie na kicz.
Dla tych, którzy wolą celebrować okres Świąteczny w mniej krzykliwym otoczeniu również mamy dobrą wiadomość. To, jak chcemy przeżywać ten niezwykły czas, zależy tylko od nas. Minimalizm ozdób świątecznych może przejawiać się w skromnym stroiku wykonanym tylko z gałązek jemioły i kilku kokardek. Tutaj nie trzeba też przesadzać z kolorami – wystarczy klasyczną biel i szarość, które królują w domach minimalistów, wypełnić małymi światełkami lub przełamać zielenią gałązki urwanej z drzewa iglastego.
Co z kolorem?
Nadal trzymamy się bogatych kolorów jesieni: burgund, musztarda i bogate, rdzawe czerwienie są na piedestale i z powodzeniem wykorzystywane w nowoczesnym podejściu do klasycznego schematu dekoracji świątecznych. Głębokie odcienie kolorów wydają się również dość luksusowe i adekwatne do wzniosłego charakteru końca roku.
Niebieski był intensywnie wykorzystywanym kolorem przez cały obecny rok - od jasnego odcienia nieba po bogate królewskie barwy. Widoczny jest również w dekoracjach bożonarodzeniowych. W połączeniu ze złotem czy mnóstwem migoczących światełek nadaje efektu glamour.
Złoto co się świeci
Trend na złoto, które używane jest do zdobień na powierzchniach tapet, wykończeniach mebli czy we wstawkach tekstyliów doskonale przekłada się na ozdoby świąteczne. Nic tak nie podkreśli wzniosłości chwili jak barwa tego szlachetnego kruszcu. Jak co roku świetnie sprawdza się jako kolor bombek świątecznych, gwiazdek, świeczników, ale też zastawy stołowej.
Świąteczna natura
Tego roku wielu z nas doceniało naturę bardziej niż kiedykolwiek. Miłość do niej jest kontynuowana w naszych dekoracjach świątecznych. Z pewnością podczas przygotowań do Świąt skorzystamy z surowców pochodzenia organicznego: gałęzi, trawy, szyszek, kory, juty. Pojawią się również, tak ostatnio popularne suszone kwiaty i owoce. Dodatkowo pięknie wyglądające, a często też pachnące ozdoby z naturalnych produktów z powodzeniem wykonać możemy sami w domu, oczywiście w imię popularnej ostatnio idei: „Do it yourself”.
Czas generowania strony: -1732570999,52s