Bielone podłogi | Dekorian Home
TRENDY | 2019-05-10

Bielone podłogi

Potrzeba rozjaśnienia ponurych, mało nasłonecznionych pomieszczeń przekonała Skandynawów do rozbielania drewna czy wręcz malowania go na biało. Bielone podłogi doskonale prezentują się niemal w każdym wnętrzu. Nic dziwnego, że stały się tak popularne także i u nas.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

PRAKTYCZNE I MODNE

Jasna podłoga powiększa optycznie przestrzeń i ją rozjaśnia. Wnętrze nabiera przyjaznego charakteru i wpływa optymistycznie na samopoczucie mieszkańców. Doskonale prezentuje się w małych pomieszczeniach, ale idealnie sprawdza się również w dużych salonach i najbardziej reprezentacyjnych miejscach. Nic dziwnego, że bielone podłogi mają tylu zwolenników. Szturmem weszły na salony i u nas.


Bielone deski dobrze wpisują się niemal w każdy styl. Pozostaje jedynie wybrać rodzaj podłogi, sposób w jaki dany efekt został uzyskany oraz stopień rozbielenia. Efekt bielonego drewna można uzyskać samemu bądź wybrać już gotowe, fabrycznie barwione drewno lub panele. Producenci najchętniej barwią drewno dębowe, ze względu na jego bogate usłojenie i taniny reagujące z różnymi substancjami chemicznymi, choć często spotyka się również inne gatunki drewna. 


SPOSÓB NA BIELONĄ PODŁOGĘ

Efekt bielenia uzyskuje się w różnoraki sposób. Piękną posadzkę otrzymamy poprzez zastosowanie oleju. Podłoga zyskuje wyjątkowy, naturalny wygląd, matowy, o dyskretnym połysku. Wosk ładnie podkreśla rysunek słojów i nadaje podłodze czysty biały kolor o lekkim połysku. Naturalny wosk wzmacnia też włókna surowca. Przeznaczony jest głównie do liściastego drewna. Z kolei lakier z białym pigmentem lekko przesłania rysunek drewna. Do delikatnego rozjaśniania drewna doskonale nadaje się bejca. Jednak samodzielnie nie tworzy warstwy ochronnej. Dlatego pomalowana powierzchnia powinna jeszcze być pokryta lakierem podkładowym oraz kolejną warstwą specjalnego lakieru nawierzchniowego. Można wybrać również  dawny sposób zabezpieczania posadzek, czyli  ługowanie. Jest to mieszanina wody, mydeł roślinnych i wapiennych oraz sody kaustycznej. Dzięki niemu podłoga uzyskuje równomierny, szarobiały odcień, nie tracąc przy tym widocznego usłojenia drewna. Dodatkowo, podłoga jest zabezpieczona przed żółknięciem. 

 

ALTERNATYWY DLA DESEK

W sytuacji, gdy nie możemy pozwolić sobie na naturalne drewno doskonałym rozwiązaniem są podłogi winylowe. Są wykonane niezwykle realistycznie, a ponadto posiadają korzyści, którymi nie dysponuje drewno. W przeciwieństwie do niego są perfekcyjnie ciche i całkowicie bezproblemowe w pielęgnacji. Doskonale współpracują z ogrzewaniem podłogowym, a ich cena jest bardzo atrakcyjna.


Czas generowania strony: -1711677861,88s