KARIERA WE WNĘTRZACH
Beton już dawno przestał być synonimem niedokończonego mieszkania. Architekci i projektanci w pełni docenili jego potencjał wykończeniowy. Jest dzisiaj jednym z bardziej popularnych materiałów we wnętrzach. Nie bójmy się klimatu, jaki tworzy. Siła betonu tkwi właśnie w jego surowości. Jest minimalistyczny i ascetyczny. Działa na podświadomość, zmusza do wyciszenia. Być może to właśnie dlatego najpierw odnalazł się jako materiał wykończeniowy kościołów czy muzeów, dodając im elegancji i powagi. Popularność betonu nie zatrzymała się jednak na budynkach użytku publicznego i szybko przeniosła się na wnętrza prywatne. Beton wkroczył do nich śmiało, najpierw do przestronnych industrialnych loftów, szybko odnajdując sobie też miejsce w mniejszych (a nawet bardzo małych) pomieszczeniach.
WSZECHSTRONNY
Beton jest wszechstronnym materiałem wykończenia wnętrz. Daje możliwości, których nie osiągniemy za pomocą innych środków. Świetnie współgra z materiałami takimi jak: drewno, sklejka, tworzywa sztuczne czy szkło, które doskonale go ocieplają. Wbrew pozorom, bardzo dobrze komponuje się z antycznymi meblami. Zastosowania betonu wydają się nie mieć końca. Możemy wyeksponować go na ścianach, na podłogach (spójnych, bez szczelin, łatwych do utrzymania w czystości), na schodach. Doskonale sprawdzi się na wannie, umywalce czy brodziku. Możemy położyć go nawet jako blat w kuchni. Beton możemy zostawić w surowym, oryginalnym kolorze lub pomalować na dowolny odcień czy wzór.
DOSKONAŁE ZASTĘPSTWA
Położenie betonu jest dość żmudnym procesem, dlatego – jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie – wynajmijmy sprawdzonego specjalistę. Nie musimy się niepotrzebnie męczyć. Modny efekt betonu możemy uzyskać też za pomocą mniej czasochłonnych, ale równie efektownych rozwiązań. Połóżmy na ścianach ręcznie produkowane, wykonane z betonu architektonicznego płyty DekoConcrete, które wpasują się w każdy styl i odnajdą w każdym pomieszczeniu. W trend betonu świetnie wpiszą się też spieki kwarcowe, do złudzenia imitujące ten materiał. Bardzo cienkie spieki (np.: cemento silver Laminam) wyglądają dokładnie tak samo jak beton, są jednak znacznie lżejsze. Można je wykorzystać na dużych powierzchniach, np. ścian lub przycinać pod dowolne funkcje, np. na blat kuchenny. Efekt betonu uzyskamy też za pomocą specjalnych tynków. Tynki (np.: Metropolis, kolekcje Soul Cement i Mida) możemy samodzielnie położyć zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Sprawdzą się także w na powierzchniach zewnętrznych. Mają formę płynnej pasty, którą z łatwością nałożymy wałkiem na dowolną powierzchnię: ściany, panele, płyty lub drewno. Na powierzchni powstanie powłoka dekoracyjna, która nie tylko doskonale imituje beton, ale jest też łatwa do utrzymania w czystości.
Czas generowania strony: -1735252309,71s