Szampański apartament | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-12-27

Szampański apartament

Nowy York to prawdziwy kulturowy tygiel. To właśnie w nim narodził się styl wnętrzarski, który doskonale odzwierciedla jego różnorodność. Esencją uwielbianego także poza Ameryką New York jest klasyczna elegancja, wzbogacona o inspiracje art deco, vintage, współczesny design. Kielecki apartament ma w sobie urok manhattańskich mieszkań.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Projektantkom Justynie Detce i Edycie Iwańskiej udało się stworzyć szykowną i komfortową przestrzeń, która odzwierciedla usposobienie mieszkańców i ma ponadczasowy wymiar. Apartament, położony w pięknej, willowej dzielnicy niedaleko Kielc, został stworzony dla młodego małżeństwa z dzieckiem. Właściciele intensywnie spalają się w pracy zawodowej, a w wolnych chwilach dużo podróżują. Dom miał z jednej strony być ich oazą, z drugiej – odzwierciedlać kosmopolityczne doświadczenia i ciekawość świata. Oprócz kameralnej, ciepłej, domowej atmosfery zapewniać komfort, ułatwiać organizację życia domowników i utrzymanie porządku.

Architektki otrzymały od inwestorów maksimum twórczej swobody. Zainspirowane ich sposobem bycia i niewymuszoną elegancją postawiły na styl New York. Punktami centralnymi zaprojektowanego przez nie wnętrza stał się salon z kominkiem, a także jadalnia płynnie przechodząca w kuchnię. Nowoczesną bryłę kominka, mebli kuchennych, sofy skontrastowały z bardziej stylizowanymi formami – tapicerowaną ławą w holu oraz efektownymi krzesłami z okuciami. Spokojną paletę, w której dominuje kolor szampana, ożywiły odrobiną głębokiego turkusu i rozświetliły obowiązkowymi dla tej konwencji dodatkami z niklu – pojawiającym się w postaci ramy lustra, konstrukcji stolików kawowych czy starannie wybranych dekoracji. Dzięki bezproblemowej współpracy i zaufaniu zaproponowały oryginalne, a nieraz zaskakujące lampy (lampa nad stołem w jadalni była wykonywana na specjalne zamówienie). Wytworności dodają tej przestrzeni także wysokiej jakości materiały wykończeniowe (farby Para Paints i tapety Omexco z oferty sieci Dekorian) i otulające ją tkaniny – miękkie tapicerki, zasłony oraz świetlisty dywan. Do prawdziwych atrakcji kieleckiego apartamentu należy salon kąpielowy z wolnostojącą wanną, w której każdy detal jest perfekcyjnie dopracowany, a także zjawiskowe schody. Te ostatnie – umieszczone przy dużym, panoramicznym oknie – prezentują się niezwykle nowocześnie i lekko. Taki dom nigdy się nie znudzi!Czas generowania strony: -1721110215,42s