Omexco | Dekorian Home
TOP MARKI | 2017-10-30

OMEXCO

Belgijska marka Omexco znana jest z niezwykłych projektów artystycznych i poszukiwania oryginalnych inspiracji dla swoich tapet.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Głównym mottem Omexco od początku istnienia firmy była kreatywność. Założona w 1976 roku przez Boba Ransa, Omexo szybko stała się światowym trendsetterem, jeśli chodzi o wysokiej jakości tapety; mistrzem w łączeniu materiałów i struktur, specjalistą w wyrafinowanych technikach druku i tłoczenia.

Marka Omexco nie podąża „wytartymi” ścieżkami, a jej projektanci nieustannie poszukują i eksperymentują, tworząc prekursorskie wzory, nieoczekiwane efekty wizualne, proponując zachwycające i świeże kolory. Manufaktura tapet Omexco wielokrotnie zaskakiwała swoich miłośników nieszablonowymi pomysłami, których efektem były oryginalne wzorniczo i zjawiskowe estetycznie kolekcje tapet. Jedną z ciekawszych strategii marki jest zapraszanie do współpracy wybitnych projektantów. Tak zrodziły się linie tapet wykreowane we współpracy z paryskim domem mody Maison Margiela czy włoskim architektem i designerem Simonem Michelim.

Omexco jest jedną z niewielu europejskich firm, która produkuje i drukuje swoje tapety. Tapety tej marki są perfekcyjnym dziełem, którego jakość jest całkowicie kontrolowana od projektu aż po gotowy produkt. Omexco jest dostępna w blisko 80 krajach. Pokrycia ścienne tej marki można znaleźć w najbardziej prestiżowych hotelach, wysokiej klasy projektach mieszkaniowych, aranżacjach luksusowych statków wycieczkowych i sklepów.

Firma promuje ekologiczną produkcję przyjazną środowisku naturalnemu. Tapety Omexco zostały wyróżnione certyfikatem FSC - organizacji promującej odpowiedzialne gospodarowanie zasobami leśnymi. Okładziny ścienne Omexco są wygodne w codziennym użytkowaniu i łatwe w montażu. Nie odbarwiają się i nie odkształcają pod wpływem działania promieni słonecznych. Ponadto, posiadają europejską klasyfikację palności: Bs1d0 i certyfikat wyposażenia morskiego. Wszystkie kolekcje tapet Omexco można podziwiać na stronie: www.omexco.com

Czas generowania strony: -1713141812,70s