Płynne przejścia w przestrzeniach mieszkalnych | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2023-07-27

Płynne przejścia w przestrzeniach mieszkalnych

Na południu Holandii, w Mierlo niedaleko Eindhoven, holenderskiego centrum technologii i designu, znajduje się minimalistyczna, ale czarująca rezydencja, w której skalibrowana gra jasnych i ciemnych tonów prowadzi przez pokoje ozdobione grafikami Glamora.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Płynne przestrzenie i delikatne odcienie dla mieszkania skupione na stworzeniu atmosfery z dala od wszystkiego.

Wyrafinowana paleta barw zachęca do relaksu, a także metaforycznego zagubienia się w innych światach. Bohaterowie: pudrowy róż i ziemiste odcienie beżu i brązu, połączone z bielą i selekcją naturalnych materiałów.
W szczególności grafika ścienna Sabi z kolekcji Glamora Creative Collection Rozdział IX staje się prawdziwym centralnym punktem projektu, nadając całej przestrzeni mieszkalnej silną osobowość dzięki wzornictwu inspirowanemu Wschodem. Rozmawiamy o tym z projektantką Denise Hiddink – Kwinten, projektantką wnętrz i założycielką Studio Qasa.

Wyposażenie tego projektu współgra ze sobą w oparciu o precyzyjną paletę kolorystyczną składającą się z pudrowego różu, tonacji ziemi i bieli. Jak doszło do starannej selekcji?

Koncepcja tego domu polegała na stworzeniu ciepłej, spokojnej i ponadczasowej atmosfery z liniowym projektem i kilkoma punktami centralnymi. Paleta kolorów odegrała znaczącą rolę w realizacji tej wizji. Precyzyjny dobór kolorów, w tym pudrowego różu, odcieni ziemi i bieli, został starannie dobrany, aby wywołać poczucie harmonii i wyrafinowania w całej przestrzeni.

Przy doborze kolorów wzięto pod uwagę preferencje i życzenia klienta. Dzięki bliskiej współpracy, która pozwoliła mi w pełni zrozumieć ich wizję, udało mi się stworzyć paletę kolorów zgodną z ich osobistym stylem i preferencjami.

Pudrowy róż został wybrany ze względu na swoją miękkość i delikatność, dodając całości kobiecości. Wnosi subtelne ciepło i elegancję do przestrzeni, tworząc kojącą i zachęcającą atmosferę. Kolory ziemi, takie jak ciepłe brązy i beże, zostały użyte do ugruntowania ogólnej kolorystyki i nawiązania połączenia z naturą. Te ziemiste odcienie napełniają przestrzeń poczuciem spokoju, tworząc bardzo przyjazne otoczenie.

Strategiczne wykorzystanie bieli dodatkowo wzmacnia ogólną koncepcję projektową. Biel działa jako element jednoczący, wzmacniając naturalne światło i tworząc przewiewną, otwartą atmosferę w przestrzeni.

Kluczową rolę w realizacji zamierzonej koncepcji odegrał również dobór materiałów. Wykorzystanie naturalnych materiałów dodało przestrzeni głębi i tekstury. Wybrałam surowe tkaniny i gruby dywan, aby zrównoważyć gładkość ścian i podłogi, tworząc ciekawe wizualne zestawienie.

Jak narodził się pomysł umieszczenia oklein ściennych w salonie i łazience? Jak to się ma do innych wyborów estetycznych?

Uwielbiam tapety i bardzo doceniam wpływ, jaki mogą mieć na wnętrze. Często używam ich jako elementu łączącego i przyciągającego wzrok. Zamysłem tego projektu wnętrz było właśnie połączenie przestrzeni.

Biorąc pod uwagę układ pokoju w kształcie litery L, starałem się stworzyć płynne przejście między jadalnią a salonem. Okleina ścienna Sabo zastosowana na dwóch ścianach rozciąga się za rogiem, wizualnie łącząc przestrzenie.

Ostrożnie ułożyłem wzór tak, aby środkowa część była ciągła i nie przerywana drzwiami. Kulisty element projektu dodaje odrobinę koloru spokojnej i pogodnej części dziennej, podczas gdy czarne liście tworzą wizualne połączenie z jadalnią.

Włączając w ten sposób tapetę, dodałem głębi i poprawiłem ogólną estetykę mieszkania. Okleina ścienna działa jak punkt centralny, przykuwając uwagę i wprowadzając osobowość do otoczenia. Jest to element, który uzupełnia i uwydatnia otaczające meble i wystrój.

Jaki cel przyświecał wyborowi oklein ściennych Sabi do salonu i oklein ściennych Anthuse do łazienki i jakie były tego rezultaty?

Przyciągnęła mnie tapeta Sabi ze względu na jej kolory, prostotę i nutę tajemniczości, która ją charakteryzowała. Ten projekt może być różnie interpretowany przez każdego i osobiście budzi we mnie wspomnienie: zachód słońca nad polami ryżowymi w Sapa w Wietnamie. Temat doskonale wpisuje się w aktualny trend wnętrzarski stylu Japandi, a jego uspokajająca aura sprawia, że jest to ponadczasowy projekt, który można łączyć również z innymi stylami.

Okleiny ścienne Anthuse, których użyłem od podłogi do sufitu w łazience, tworzą zupełnie nowy świat. Projekt i kolory są przedłużeniem reszty domu, poprawiając nawet najmniejszy pokój. Ponadto żółty betonowy zlewozmywak pięknie uzupełnia kolorystykę wybranego projektu. Dzięki wodoodpornemu materiałowi GlamFusion oraz wysokiej jakości materiałom firmy Glamora czułam się pewnie, umieszczając umywalkę i baterię ścienną bezpośrednio na okleinie ściennej.

Projekt: Denise Hiddink – Kwinten Studio Qasa

Źródło: glamora.it/en/diary/projects/smooth-transitions-in-residential-spaces

Czas generowania strony: -1734503726,76s