Brazylijska pracownia Diego Revollo, specjalizująca się w przestrzeniach loftowych, za priorytetowe dla tego charakteru wnętrz uważa nie tyle warstwę wizualną, ile dobre materiały wykończeniowe oraz funkcjonalność. Jak zawsze w realizacjach o tym charakterze, również pracując nad tym projektem, architekci postawili na eleganckie i pomysłowe rozwiązania.
Apartament nie wymagał specjalnego remodelingu. Od początku był pozbawiony ścian wewnętrznych i posiadał antresolę. Otwarty układ świetnie korespondował z ideą inwestorów. Jedyną przestrzenią wymagającą aranżacji była łazienka, która została zmniejszona i otrzymała czarne wykończenie (podłogi, ściany, sufit).
Subtelnych korekt dokonano w kuchni. Wszystkie strefy apartamentu są mocno zintegrowane, płynnie przechodzą jedna w drugą, zdecydowano się na zmianę pierwotnego układu w kształcie litery L i zastąpienie go prostą zabudową i stołem. Takie rozwiązanie usunęło wszelkie wizualne bariery.
Brazylijski loft przypomina pudełko. Jego ściany mają strukturę cegły, a ich biel przełamują metalowe elementy konstrukcyjne: szkielet antresoli oraz schodów, a także wyeksponowana sieć instalacji elektrycznej. Zresztą pokazywanie, na pierwszy rzut oka mało atrakcyjnych detali, jest bardzo charakterystyczne i wręcz pożądane w przypadku loftów.
Chcąc ocieplić stosunkowo chodną paletę barw, wprowadzono drewnianą podłogę i kolorowe akcenty dekoracyjne. Główną atrakcją salonu jest regał zaprojektowany specjalnie do tego wnętrza, który przypomina stos ułożonych jedna na drugiej skrzynek.
Czas generowania strony: -1734505433,55s