Loft w męskim stylu | Dekorian Home
TOP WNĘTRZA | 2017-10-30

Loft w męskim stylu

Estetyka przestrzeni industrialnych Nowego Jorku została zaadaptowana do aranżacji wnętrz mieszkalnych w latach 70. i wciąż jest bardzo lubiana i chętnie przywoływana. 100-metrowy loft zlokalizowany w prestiżowej dzielnicy Sao Paulo - Morumbi jest świetnym przykładem inspiracji surowym stylem przemysłowym.
Udostępnij logo whatsapp logo twitter

Brazylijska pracownia Diego Revollo, specjalizująca się w przestrzeniach loftowych, za priorytetowe dla tego charakteru wnętrz uważa nie tyle warstwę wizualną, ile dobre materiały wykończeniowe oraz funkcjonalność. Jak zawsze w realizacjach o  tym charakterze, również pracując nad tym projektem, architekci postawili na eleganckie i pomysłowe rozwiązania. 

Apartament nie wymagał specjalnego remodelingu. Od początku był pozbawiony ścian wewnętrznych i posiadał antresolę. Otwarty układ świetnie korespondował z ideą inwestorów. Jedyną przestrzenią wymagającą aranżacji  była łazienka, która została zmniejszona i otrzymała czarne wykończenie (podłogi, ściany, sufit). 

Subtelnych korekt dokonano w kuchni. Wszystkie strefy apartamentu są mocno zintegrowane, płynnie przechodzą jedna w drugą, zdecydowano się na zmianę pierwotnego układu w kształcie litery L i zastąpienie go prostą zabudową i stołem. Takie rozwiązanie usunęło wszelkie wizualne bariery. 

Brazylijski loft przypomina pudełko. Jego ściany mają strukturę cegły, a ich biel przełamują metalowe elementy konstrukcyjne: szkielet antresoli oraz schodów, a także wyeksponowana sieć instalacji elektrycznej.  Zresztą pokazywanie, na pierwszy rzut oka mało atrakcyjnych detali, jest bardzo charakterystyczne i wręcz pożądane w przypadku loftów. 

Chcąc ocieplić stosunkowo  chodną paletę barw, wprowadzono drewnianą podłogę i kolorowe akcenty dekoracyjne. Główną atrakcją salonu jest regał zaprojektowany specjalnie do tego wnętrza, który przypomina stos ułożonych jedna na drugiej skrzynek.

 

Czas generowania strony: -1674807341,13s