Miejsce to powstało po II wojnie światowej, jego wnętrze odzwierciedlało tamte czasy, socrealistyczne klimaty widać tu było na każdym kroku. Pierwsze dwusalowe kino w Polsce urządzono z wielkim rozmachem. Dominującym materiałem wykończeniowym był marmur, nie zabrakło też pięknych sztukaterii a kasetonowy sufit w głównym holu stał się na długie lata wizytówką tego wnętrza.
Na fali transformacji ustrojowej oraz niechęci do wszystkiego, co słusznie minione podejmowano próby pozbawienia kina jego pierwotnego wyglądu. Jednak przykrycie marmuru karton-gipsem czy drewnopodobnym linoleum nie mogło dać dobrego efektu. To, co zostało po latach świetności Kina Muranów to jego repertuar, który niezmiennie utrzymywał się na wysokim poziomie.
Zadanie przywrócenia wnętrzom ich dawnego klimatu powierzono zespołowi architektów z pracowni MFRMGR. Marta Frejda, Michał Gratkowski oraz Klaudia Zyza zaprojektowali na nowo hol z kawiarnią, foyer oraz toalety. Motywem przewodnim ich projektu była iluzja, nieodłączny element filmów. Ich pomysł zakładał, iż poprzez foyer wkraczać będziemy z rzeczywistości w świat iluzji, odrealnienia. Jest to także miejsce, które przeprowadza nas w drugą stronę gdzie, gdy kończy się seans mamy czas na chwilę refleksji, dyskusję.
Realizację projektu rozpoczęto od usunięcia tych elementów, które zniekształciły układ funkcjonalny kina oraz przykryły jego oryginalny wystrój. Następnie odświeżono oraz wypolerowano wszechobecny w Kinie Muranów marmur, dzięki czemu odzyskał on pierwotny blask. Wystrój został wzbogacony o nowe, lecz dyskretne elementy, takie jak lustrzane panele, które zwielokrotniają przestrzeń, wprowadzając element iluzji, czy ażurowe ścianki z metalu, stanowiące idealne tło dla plakatów czy fotosów filmowych.
W nowej odsłonie świetnie prezentuje się kawiarnia. Jej wnętrze zachęca do długich rozmów po seansie filmowym. Blaty stolików oraz baru wykonane z drewna dębowego ocieplają przestrzeń, siedziska i sofy obite są dwoma rodzajami materiałów: filcem i skórą. Wyjątkowym elementem dekoracji są fotele przy mniejszych stolikach, są to bowiem oryginalne czechosłowackie meble z lat 50, które na potrzeby projektu poddane zostały modernizacji.
Całość idealnie wpisuje się w socrealistyczną stylistykę. Kino Muranów po latach odzyskało swój dawny charakter i blask. Dziś przyciąga nie tylko świetnym repertuarem, ale także wnętrzem, które zostało zaprojektowane z szacunkiem do historii i tradycji. Najlepsze dzieła sztuki filmowej zyskały znakomitą oprawę.