Urządzanie poddasza to ogromne wyzwanie zważywszy na to, że skosy są duże, a ściany niskie. Jednak taka przestrzeń ma też swoje atuty. Są nimi przede wszystkim części konstrukcyjne dachu, które dodają uroku i niepowtarzalnego wyglądu. Właścicielom zależało na tym, aby ich wnętrze zostało zaaranżowane ciekawie, a jednocześnie przyjaźnie dla dzieci. Głównym wyzwaniem dla projektantki, Patrycji Semeniuk z Semeniuk Interior Design, było nakłonienie inwestorów do zastosowania, jako materiału dekoracyjnego, niedocenianej przez większość płyty OSB.
Na pierwszy plan poddasza zostały wysunięte materiały o różnych fakturach. Jasne, ekologiczne farby posłużyły do optycznego powiększenia przestrzeni. Jako dekoracji użyto wysłużonych form matryc przeznaczonych do produkcji płyt betonowych oraz starej ramy okiennej, na której znajdują się inicjały dzieci. Aby nadać pomieszczeniu przytulnego charakteru zastosowano dywan o grubym splocie oraz panele podłogowe o ciepłym kolorze drewna. Naturalne tło dla zdobytych przez domowników nagród stanowi płyta OSB, na której doskonale prezentują się dyplomy, medale oraz puchary.
W tym jasnym, przytulnym miejscu kolorystyka jest harmonijna i spójna, a ponadczasowe materiały emanują dyskretnym pięknem. Poddasze, niczym domek na drzewie do którego trzeba wspiąć się po długich schodach, zachwyca prostotą i harmonią. Idealne miejsce, w którym można ukryć się przed światem i snuć plany na przyszłość.