Chociaż mieszkanie ma niewiele ponad 40 metrów kwadratowych, to wydaje się być dużo przestronniejsze. Zaprojektowane dla singla, bądź pracującej pary znajduje się na pierwszym piętrze nowego, kameralnego budynku w dzielnicy położonej na przedmieściach Krakowa – Prądnik Biały. Z okien, przyszli mieszkańcy widzieć będą konary starych drzew, jednorodzinną zabudowę oraz zabytkową, ponad stuletnią kapliczkę.
Zmiany na lepsze
Pierwotny projekt, który inwestorzy otrzymali od dewelopera nie był idealny. Architekci poproszeni zostali więc o dokonanie stosownych zmian. Pierwsza dotyczyła umiejscowienia chłodziarko-zamrażarki i dobudowania ścianek przeznaczonych na jej zabudowę oraz oddzielenie części kuchennej od salonu. Uporządkowały one przestrzeń i sprawiły, że kuchnia stała się o wiele bardziej ergonomiczna.
– Największe zmiany w układzie funkcjonalnym poczyniliśmy w łazience – wspomina Ewa Tabakowska, architektka nadzorująca projekt. – Pomimo niewielkiej powierzchni udało nam się stworzyć wygodną i funkcjonalną przestrzeń. Zmieniliśmy układ ceramiki łazienkowej oraz ścian, tak by maksymalnie wykorzystać miejsce, nie rezygnując jednocześnie z żadnej z funkcji. By stworzyć wygodny prysznic, konieczne było przesunięcie drzwi wejściowych do łazienki. Dobudowanie dodatkowej ścianki obok toalety pozwoliło ukryć pralkę, a przestrzeń nad geberitem została wykorzystana na dużą szafkę z frontami z luster, które jednocześnie powiększają wizualnie tę niewielką łazienkę – dodaje Ewa Tabakowska.
Biel i pastele
Mieszkanie utrzymane jest w neutralnej kolorystyce z delikatnymi pastelowymi elementami. W kuchni oraz w łazience, dzięki mozaice – sześciokątnym płytkom w kształcie plastrów miodu - dominuje odcień mięty. Podobny kolor pojawia się na tapecie w salonie. Natomiast sypialni ton nadaje róż, który wykorzystany został na tapicerce paneli ściennych u wezgłowia łóżka.
Motyw spajający
Posadzka wnętrza apartamentu oraz tarasu wykończona została płytkami gresu imitującymi drewno. Stanowi ona element spajający poszczególne pomieszczenia. Dzięki podłodze oraz polimerowym listwom przypodłogowym firmy Dynamic zakupionym w Dekorian Home (dekorianhome.pl) powstała spójna i elegancka przestrzeń. W salonie natomiast zwraca uwagę ściana ozdobiona naściennymi listwami dekoracyjnymi Dynamic (model W1426), także z Dekorian Home.
- Listwy na ścianie pięknie komponują się z wysmakowanymi grafikami Nataszy Kwiatkowskiej – podkreśla architektka. Dodatkowo, poprzez odpowiedni dobór opraw oświetleniowych udało się zaaranżować pożądane sceny świetlne, które eksponują atrakcyjne detale projektu.
Strona praktyczna
Ponieważ mieszkanie przeznaczone jest na wynajem, musi być funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu czystości. Stąd pomysł na podłogę z gresu naśladującego drewno oraz ściany pomalowane farbą doskonałej jakości.
– Wykorzystałam farby Para Paints z Dekorian Home ze względu na ich wysoką jakość oraz imponujący wachlarz możliwości kolorystycznych. Z dostępnej gamy odcieni zdecydowałam się na zastosowanie koloru Desert Sand (P-5224-14D), który doskonale komponuje się z pozostałymi elementami aranżacji i nadaje wnętrzu ciepły, domowy klimat. Ze względu na wysoką odporność na zabrudzenia oraz łatwość zmywania, wybrałam wariant eggshell – opowiada Ewa Tabakowska, architektka ze Studia Projektowego GRID.
Grid Studio Projektowe (www.grid.com.pl) zostało założone w 2001 roku. Początkowo realizowało zlecenia z zakresu grafiki użytkowej. Z czasem do oferowanych usług dołączyło wzornictwo przemysłowe oraz projektowanie wnętrz. Obecnie projektowanie produktu oraz aranżacja wnętrz (zarówno przestrzeni publicznej jak i prywatnej) stanowią podstawę działalności firmy.
Realizacja: Grid Studio Projektowe
Autor zdjęć: Norbert Adamowicz
Czas generowania strony: -1731838556,53s